bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  genelde karşıdaki insanı fazlasıyla kırar bu... olup olmadık laf söyleme olasılığı yüksektir. lafın nereye gideceğini düşünmeden söylemektir bazen çok yanlış yerlere gidebilir.
  ... glgzli
 2. 2.
  donunu çıkarmadan zıçmak gibi bir şeydir çoğu zaman.
  1 ... pipittin
 3. 3.
  salaklıktır. hakkaten öyledir.

  bilmezsin insanların senin söyledigin şeyi nasıl farklı anlayacagını ve aklından geceni söylersin. offf bu benim ya bu da benim işte.
  2 ... tatlı su levregi
 4. 4.
  bazen hiç bişey bilinmeden bir konuda sırf hava olsun diye konuşan insanların, sonunda aptal durumuna düşmelerine neden olur.
  ... doubleyou
 5. 5.
  kisinin her zaman zararina olacak eylemdir. zarari sadece kendisiyle kalsa gene iyi, karsisindakine de zarar verir, yipratir.
  1 ... kopush
 6. 6.
  bir cuval inciri berbat etmektir.
  2 ... menfikedi
 7. 7.
  insanın sonradan çok başını ağrıtır, başını çoook duvarlara vurdurur...
  ... angelina
 8. 8.
  sık sık baltayı taşa vurma nedenidir.
  ... viva la fidel
 9. 9.
  dilin değil aklın kusurudur. insanın sinir sistemi zaman zaman tekleyebilir, böyle zamanlarda ağzından çıkanı kulağı duymaz ve pişman edici laflar ağzından çıkıverir. akıl da sözler de büyük güç barındırır, bu gücü kullanabilen hayat yolunda ön sıraları zorlar. aklın yol göstericiliğinde doğru dürüst şeyler söylemek her zaman güzeldir, hele bir de insanlar can kulağıyla dinliyorsa keyfine varılmaz. ancak ve ancak yorgunluk, dalgınlık ve sabırsızlık kafa karıştırır ve zaman zaman dudaklardan olmadık kelimeler fırlayabilir. *
  1 ... legend of the stranger
 10. 10.
  düşünmeden konuşmanın cezası, sonradan düşünmeye mahkum olmaktır.
  2 ... anxiety anonymouse