1. 1.
  toplumca söylenmiş ve söylenen en büyük yalanlardan biridir.

  aslı şudur; "elimde olsa ümmüğünü s*kerim".
  2 ... korili tavuk
 2. 2.
  Asla inanılmayan bir yalan. Madem saygın var, o zaman susacaksın diyesi geliyor insanın gerçekten.
  1 ... vizyonist
 3. 3.
  "folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem."
  1 ... merzifon prensi
 4. 4.
  Bir de şu var "bu benim kendim fikrim tabii" en büyük kaçış cümlesidir. Sahibi olduğun cümlelerin arkadaşında duracaksın arkadaş. Daha kendin güvenmiyorsun cümlelerine, karşıdaki neden güvensin?
  ... tecrubekonusuyor
 5. 5.
  Bu cümleyi söyledikten sonra, " ama" diyorsa inanmayın.
  Saygısı filan yoktur, demogoji yapıyordur.
  3 ... zeytinyagli dolma kalem
 6. 6.
  “Karşı olduğum bir fikre neden saygı duyayım? Bu ikiyüzlülük olur. Fikirleri otururuz tartışırız.”
  (bkz: ioanna kuçuradi)

  Fikirlere değil insana saygı duyun.
  14 -4 ... feslemegen
 7. 6.
  ben bunu kullanmam. bu cümleyi kullanma raddesine kadar gelmişsem uyuz olduğum bir düşüncedir. genelde bu senin düşüncen ben öyle düşünmüyorum der konuyu kapatırım. sevmediğim bir düşünceye nasıl saygım olsun.
  1 ... napakyanii
 8. 7.
  kişisel konularda bu cümleyi kullanmak bana acizlik gibi geliyor, kendi fikrini savunamayacak durumdaki adamın kuracağı bi cümle bu, aklınızda bulunsun.
  ... a corpse in the flask
 9. 8.
  daha önce uzun uzadıya yazdığım üzere (ki, şimdi arayıp bulmaya hiç niyetim yok o entry'i) "düşünceyi dile getirebilme özgürlüğüne saygı"nın bizzat düşünceye saygı olarak algılanmasını salakça buluyorum.

  o nedenle bu cümleye tekabül edebilecek bir yaklaşımı, karşı düşüncenin üzerine kelam edecek kadar ehemmiyet arz etmemesi, üzerinde kafa yormak istememem yahut optimal sonuçlardan bir diğeri olması hasebiyle gösterebilirim.

  bunların dışında zaten saygı duyduğum düşünceyi benimserim. benimsenemez bulduğum bir düşünceye ise saygı duymam.

  örneğin, ırkçının, mezhepçinin, liberalin, cinsiyetçinin, dincinin ya da herhangi bir tarife uymamakla birlikte kendini düşünür zannedip ezber söylemleri ikide bir tekrar eden boş beleş tiplerin saygı duyulabilir ciddi bir fikir serdettiğine pek şahit olmadım açıkçası.

  buna rağmen ihtimal dahilinde midir? elbette ki. ancak ihtimal çok düşük ve hayat o kadarlık bir yanılma payının hatırına bu tipleri ciddiye almaya değecek kadar uzun değil.
  1 ... jetaim