1. 1.
  sen, çevrendekileri düşünür; onların iyi olması için elinden geleni yaparsın. gün gelip de senin düşünülmeye ihtiyacın olduğunda genellikle yalnız kalırsın... sonunda şunu anlarsın; sen iyi olduğun müddetçe, herkes iyi ve sen düşünceli olduğun müddetçe herkes seni düşünüyor... (görünür)
  2 ... belginben
 2. 2.
  sağ ya da sol elinin bir ya da iki parmağını çeneye veya yanağa dayandırarak ve uzaklara dalarak ulaşılabilecek ve çevreye yansıtılabilecek durumdur.
  ... atlikarincaninustundekiatgibi
 3. 3.
  4 s kuralında açıkça belirtildiği üzere olmaması gereken haslet.
  2 ... rainfall
 4. 4.
  kafanın içinde kırk tane tilki dolaşıp, kırkınında kuyruğunun birbirine değmemesi olayıdır. * düşünmek bazen kör bir kuyuda ışık aramaktır.
  ... zuluu
 5. 5.
  en büyük erdemlerden biridir. düşünceli insan kendini başkalarının yerine koymayı bilir, böylece onları mutsuz edecek şeylerden kaçınır; hayatı ince ince yaşar. bazense üzülmeyi göze almaktır. dünyada öylesine düşüncesiz insanlarla karşılaşacaktır ki; hiçbiri kendisini anlamayacak, kıymetini bilmeyecek ve hiç düşünmeden onu incitecektir. fakat düşünceli olmak hepsine değer güzellikte bir özelliktir.
  5 ... bubbagump
 6. 6.
  çoğu kişiye göre hayatta erken yol almak ama aynı anda hayatın karşısında da erken yorulmaktır.
  ... fedya
 7. 7.
  empatinin getirisi.
  her şey gibi fazlası zarar.
  hak etmeyene karşı uygulandığında kendini aptal gibi hissetmeye neden olur.
  2 ... chocolate cookie
 8. 8.
  kaygili olmaktir, hayata karsi kaygili. herseyin iyi veyahut kötü olanin, adeletli veya adaletsizligin, dogrunun yada yanlisin kaygilari.
  ... kalemdar
 9. 9.
  bir sikime yaramayan olay. siz ne kadar düşünceli olursanız olun karşınızdaki kişi anlamıyor aksine sanki ona yapılması gereken buymuş gibi egosunu kabartıyor. arkadaş, sevgili fark etmez, sizin ona gösterdiğiniz özenin onda birini size göstermiyor.

  olabildiğiniz kadar kaba olun, malum insanlar sikilmeyi seviyor.

  (bkz: seveni sikerler sikeni severler)

  not: dün hiçbir şey yapmadığım halde yanımdan kalkıp karşıya giden kız, ne ettim sana ben lan?
  4 ... 7777777
 10. 10.
  aptallıktır.
  1 ... priyatna paznakomitsa