1. 3311.
  Üstteki yazar yazmış içimdekini bana bir şey yazmak düşmez.
  2 ... thorondor
 2. 3312.
  arkadaşlar hepimiz mi aynı şeyi istiyoruz?

  en üsttekinden lütfen.

  edit: üçümüz birbirimizi oyladığımıza da göre.. gelin sarılalım lan.
  3 ... otostopcuyafisildayankamyoncu
 3. 3313.
  birlikte ikea’ya gidip evimize jakuzi seçecektik. alet çantamızı dizecektik. elektrikli tornavidalar bakacaktık, ingiliz anahtarı, kurbağacık, pense, su terazisi alacaktık. dramelleri kurcalayacaktık. musluk arızalanınca sen o sarı saçların yüzüne düşmesin diye bandananı takıp ağzında tornavida ile tamir edecektin, ben sana yardım edecektim. hayatımızın %90'ını istediğimiz standartları sağlamak için köle gibi çalışarak geçirip %10'unu birbirimize ayıracaktık, emekçi burjuva sınıfının mazlum üyeleri olacaktık, yazlık almak için kredi çekip yıllarca onu ödeyecektik, dünyanın yükünü birlikte omuzlanacaktık. gürültülü mutfak kavgaları yapıp çılgınlar gibi sevişecektik. birbirimizi uyutmadan. uyuyakalacaktık. duş alacaktık. pazar kahvaltısı yapacaktık. sonra karaköy’de yürüyüp bira içecektik sokaklarda, balık ekmek ve midye yiyecektik. inat olsun diye tv yi oturma odasından yatak odasına taşıyacaktım. oturma odasında yedek battaniye ile uyuyacaktım. sonra barışıp özlem dolu bi uyku çekecektik karyolada. yorganın altında seviştikten sonra. gece denize girmekten korktuğum için sana tutunup girecektim. patlıcan dolması yapacaktın bana, kokoreç pişirecektin, şöbiyet tıkacaktın ağzıma löp diye. film izlerken sen not alacaktın. ben boş konuşup film üzerinden espriler yapmaya çalıştıkça bana kızacaktın. kubrick filmi izlerken şarap içecektik, ağzınla içirecektin bana. geniş zamanlara yayarak sevecektik birbirimizi. beraber yaşlanacaktık, sen hep güzel kalacaktın. birbirimizin yanında hiç yalnız hissetmeyecektik kendimizi. ne oldu bu hayallere.
  2 ... kavanozdaki ates bocegi
 4. 3314.
  Gittikçe güzelleşiyorsun biraz daha git.
  1 ... arttrade
 5. 3315.
  ikeada jakuzi yok ki...
  2 ... entel piposu
 6. 3316.
  eskiden ortak yazdığımız yerde yazdığın bazı şeyleri okudum. geçmişteki her şey hafızama doldu. ve taştı. "ben ne yapıyorum ya?" dedim. neden sorusunun altını dolduramadım. ve bitti. benim yalnız operam başladı.

  sen beni hiç düşünmedin. ciddiyim. bana kızdığın düşüncesizliklerin aynısını sen yaptın. acıtmaktan korkmadın. o seni çok seven sevgilinle sarmaş dolaş izlediğin filmleri, seksi bulduğun insanları yazıp anlatırken, insanlarla girdiğin garip muhabbetleri benim okuyacağımı düşünmedin. üstelik benimle ilgili güzel bir tek temennin bile olmadı.

  bana söylediğin ya da yazdığın onca şeyi sarf ederken bu çocuk bunları hak ediyor mu diye de hiç düşünmedin. belki de, üzüleceğimi düşündün. canımı yakmak istedin. artık emin değilim. ama üzüldüm biliyor musun? vicdanım rahat. seni asla bu kadar üzmüş ve kırmış olamam çünkü. hiçbir zaman senin bana hissettirdiğin nahoş şeyleri sana hissettirmedim. sormadım. sadece düşündüğüm gibi olmayacağını umdum.

  ben sana hep dürüst oldum. zerre de vicdanım huzursuz değil. 6 yaşımdan sonra, bunun için çok dayak yesem de, hiç yalan söylemedim. emin ol, oturup düşününce fark ettim. senin etrafından dolaşıp cevap vermediğin soruların bulunurken, geçen gün de, evet, ben hala kendimi parçalaya parçalaya sana bir şeyleri açıklamaya çalıştım. değinilmesi gereken konuları sorun etmediğim için kendinde bunu hak gördün. deli gibi çırpındım.

  arkamdan bir şeyler söyleme cesaretinde bulunan hangi arkadaşına kendi yaptıklarını anlattın? insanlar seni %100 haklı bulurken hiç mi, "ya bu işte bir terslik var mı acaba?" diye sormadın? neden özel hissedemediğimi düşündün mü hiç?

  vazgeçerken hiç çekinmedin mi sahi?

  artık beni sevdiğine olan inancım tükendi. kabul et. sadece alışmıştın. istersen bana bu söylediğim için yine ağzına geleni söyle. ne olmadığımı ezberlettin bana. umarım hayatına girecek bir sonraki kişi gerçekten aşık olduğun kişi olur. ne ayakların geri geri gider o zaman, ne de canından can gider.

  artık anlatmamın bir yolu kalmadı. i̇nancım da yok. bu yüzden arayıp sana söylemiyor, ya da mesaj atmıyorum bunları. cevabını bulamayacağın soruları bende aramaktan vazgeç artık. benzer yaraları taşıdığın insanlara da, sana ne kadar hassas olunmasını istiyorsan, öyle hassas ol. aynadaki yaralarına bakmak yerine, biraz da karşındakine bak.

  kimseyi de sakın yargılama.
  ... sheltering sky
 7. 3317.
  Selam, naber?
  ... say my nickname
 8. 3318.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2130260/+
  7 ... hayirsorunne
 9. 3319.
  Seni sevdiğimi bilmesin eller.
  ... doparlan guzum biragma gendini
 10. 3320.
  Söylemem adını sen benim dünyam.
  ... doparlan guzum biragma gendini