1. 3152.
  ilk defa şuraya yazacağım şeyin ‘o’ tarafından okunma ihtimali var ve dilerim okur.

  Askere gidiyormuşsun. En büyük hayalinin şehit olmak olduğunu biliyorum. Dilerim hayalin gerçek olur. Hani ben her şehidin arkasından ağlarken bana her seferinde ‘kedi ağlama, onlar ülke için şehit oldular’ diyordun ya, hani bende hıçkırmaktan başka hiç bir şey yapamıyordum; Heh işte söz veriyorum sen şehit olursan ağlamayacağım. Bir tacizci/tecavüzcülere bir de sana ağlamayacağım. Tanrı affetsin günahlarını diyip geçeceğim, söz veriyorum. Bunu nasıl yapabileceğim hakkında en ufak bir fikrim yok ama olur ya denk gelirsin (en az bendeki kadar da vardır çünkü senin o huyun da) direkt aracısız söylemiş olayım, ağlamayacağım. Şimdi böyle yazdım diye de sakın ölmeni istediğimi düşünme. bunu asla istemem. kilometrelerce dünyada her tip manyak varken bir sen fazlalık değilsin sonuçta, bir köşede benden ve sevdiklerimden uzak dur, onları üzme kafi. Şehit olursan da söz veriyorum senin için ağlamayacağım. Tam arzu ettiğin gibi, sanki hiç var olmamışsın; kimsenin evladı, kardeşi, abisi, sevgilisi olmamışsın ya da basit bir üçüncü sınıf filminde yer alan bomboş bir oyuncu gibi o iki dakikada seni televizyondan izleyip, ağlamayacağım.

  Askere gideceğini de sadece ben biliyorum. Limanına söylemedim çünkü üzülür. Ve evet, elbette senden çok onu düşüneceğim, elbette ki benim önceliğim o olacak. Bunun aksini ummuş olduğunu bile düşündükçe sana öfkeleniyorum ve bu öfkeyi nasıl sindirebileceğimi bilmiyorum. Senden böylesine nefret etmemem gerekirdi; senden nefret eden ben değil, o olmalıydı biliyorum ama bu nefreti sonuna kadar hak ettiğinin de farkındayım. Neyse ki bu nefrette yalnız değilim. Bir beş kişi falan daha sayarım. Ki bunların 3’ünü ben tanımıyorum bile.

  Neyse, sonuç olarak benden ve çevremden uzakta şehit düşsen de tamam, yaşasan da tamam. Yeter ki rüzgar kokunu dahi getirmesin.

  Edit: evet sözlük, rahatladım. Bunu elbette yüzüne de söyleyebilirdim kendisinin ama ne yalan söyleyeyim engelini açmaya bile üşendim. Buraya yazmak çok daha kolay geldi.
  3 ... sarimsituruncu
 2. 3153.
  Seni çok özledim. Ama lütfen dönme.
  2 ... hayalperestpiyon
 3. 3154.
  Ne güzel be. Keşke gerçekten benim hakkımda da şöyle destan yazan, özleyen, merak eden, düşünen birisi olsaydı hayatımda. Cidden çok şanslı adamlar ama hiç farkında değiller onların yerinde olmak isterdim.
  5 ... gurbetci adam
 4. 3155.
  Bütün bunlar yaşandığında, ihaneti ilk kez tattığım zaman, hayatım sona ermiş gibisinden bir acıyla içim kavrulmuştu. Hiç unutmuyorum o içimdeki sıkıntıyı, göğsümdeki ağrıyı. ruhum sızlıyordu.

  Gecenin bir yarısı uyanıp kalp krizi geçirdiğimi sandığım bile olmuştu o kadar ağrıyordu ki bedenim. Sürekli sayıklıyordum “zaman” diye. Evet delirmiş gibi sürekli zaman diyordum. Telkin ediyordum kendimi. Sabretmeye çabalıyordum. Zihnim asla yardımcı olmuyordu sürekli hatıralar akın ediyordu aklımın bir köşesinde sanki ölüyormuşum da yaşanılanlar film şeridi misali oynatılıyor gibiydi. O sıralar aklımı oynatmama ramak kalmıştı. Ama sanırım başardım.
  Aklıma gelmiyorsun desem yalan olur ama o kadar sık değil ve canımı acıtmıyor. Hayatındaki insanla ne yaptığını merak etmiyorum sadece çok mutlu olduğunu biliyorum. Bu mutluluğa ulaşmak için beni ezip geçmiş olsan dahi gün geçtikçe unutmaya başladım. Aslında bu unutmak değil de durumu kanıksamak. Kabullenmek. Çünkü kimse kimseyi unutmaz, unutamaz. Hele ki birbirinin hayatında bir şekilde iz bırakmış insanlar.

  Ve son olarak, geçirdiğimiz zamanın detaylarını yavaş yavaş kaybediyorum. ilk defa zihnimin ihanetine uğramak beni bu denli mutlu ediyor. iyileşiyorum diyebilirim. Birazcık daha zamana ihtiyacım var. Birazcık daha.
  7 -1 ... cadimavisi
 5. 3156.
  Hayatıma giren tüm erkeklere hatta tüm insanlara; en sonunda hepiniz pişmanlık sebebisiniz...
  2 ... tsunami12
 6. 3157.
  çok şey gördüm çok şey geçirdim dost kazığı yedim aileden darbe yedim ama sikilmedik bir kulak arkam kaldı diye övündüğüm dönemde girdin hayatıma . bütün hayatını benim üzerime kurmuş bütün acılarını bende saracak ve ben yarı yolda bırakırsam yok olacak gibi davrandın o masumu o kadar güzel oynadın ve beni öyle bir yarı yolda bıraktın ki artık övünecek bir kulak arkam bile kalmadı.
  11 -1 ... cumartesisendromu
 7. 3158.
  Ben o akşam alışmayayım da öyle uyuyayım diye abajur ışığını yakmayan insanım vicdansız. Sana alışılmışlığın bedeli nasıl ödenecek ben tarafından?
  1 ... esmerika
 8. 3159.
  Senin ben televizyonunun ses düğmesini.... yeter laaan delirttiniz beni çıldırttınız be.

  Ben bunu gecenin bu saatinde son ses televizyon izleyen komşuma yazdım. Ağzına ettiğimin karısı sabah görürsün sen.
  3 ... erkeksi bayan buse
 9. 3160.
  hadi ben kendimi nimetten saymıyorum da sen de kendini insandan sayma bir zahmet.

  övünmek için demiyorum zira sadece bir belirti olsun diye söylemek istiyorum sözlerimi.
  günümüz kız-erkek ilişkilerinde (sevgili boyutunda) tek amacın skor yapmak olduğu şu çağda benim gibi bir erkeği bir daha zor bulursun. sürekli safım, unutkanım, geçmişte şunları yaşadım diye diye bir ton hatanı affettim seni sevdiğim için. başka biri olsa ya yol verirdi sana ya da aldatırdı. hoş geçmişte de aldatılmıştın. hatalarından ders çıkarmıyorsun. pişmanlığını bana bir yerlerden yazarak üstü kapalı belli etmeye çalışma allah'a dua et. ben yaradan değilim ki hata yapanı affedeyim. sen o sınırı aştın işte. zor ama umarım bir gün sana şiirler yazacak, seni mutlu etmeyi kendini mutlu etmekten daha önemli görecek, tüm sadakatiyle bağlı kalacak, ilk günden son güne kadar heyecanında ve sevgisinde azalma olmayacak başka bir erkek bulursun.

  aldatmamana rağmen artık yeter. bir daha seni affedersem cümle kainat beni g*tümden s*ksin hadi eyvallah.
  3 -1 ... sgkli yazar
 10. 3161.
  Düşünmüyorum, biliyorum. Hoşgeldin!
  1 ... redcap