1. 1.
    Her cuma günü Allah kendisini gösterecekmiş, tüm insanlar onu görmek için toplanacaklarmış. Bana ne lan? Sanki seni sevdiğimizden iman ettik. Bütün gayemiz kıçımızı kurtarmaktı, hurilerdi. Seni de, peygamberlerini de, bu cemiyeti de görmek istemiyorum. 80%'i arap. Nereye bakarsan kandura, sarık, cübbe, kulağa hiç hoş gelmeyen arapça. Cemaatin IQ'su ortamala 90. Hiç çekemediğin insanlar, kuzenler, dayılar vs. orada. Burda ziyaret etmesinler diye kabaht bulabiliyordun, ya orada? Okuyan imam hatip, ilahiyat okumuş. Sevdiğim filimler, kitaplar yok, arabam yok uğraşayım. Toprak olamıyorsam hiç değilse şaraplar akan ırmaklara dalıp sarhoş olabilseydim. Sarhoş etmeyen içkiyi kim içer!

Cehenneme bakıyorsun, ne kadar süper zeka varsa orada. Elektriği, kaloriferi, bilgisayarı, playstation, uçağı, füzeyi, arabayı, televizyonu, paraşütü bulan orada, uzaya çıkan adamlar orada; en sevdiğin film yönetmeni, kitap yazarı orada. Demokrasi, kadın hakları diyen, köleliği iptal eden herkes zaten orada. Sayısız hikayelerini dinlemek istediğim tarihi kişiler orada; islam tarihini toplasam 5 kişi çıkar anca. Bi kere kadınların çoğunluğu bizdeymiş arkadaşlar, belki erkek kadın oranı huriler sayısına denk gelebilir, yani telaş etmeyin.
    2 -11 ... nick kullanmam ben
  2. 2.
    Ciddi açıklama yapasım yok hiç.

Videodaki Erzurumlu olan yaşlı dayıdan farklı düşünmeyenler vardır.

https://youtu.be/lQ9rXzwbrKU
    4 ... minnie may
  3. 3.
    '' ben nakşibendi tarikatının Halidi Kolundanım '' bunu not alın arkadaşlar joker etkisi var.
    -1 ... husamettin cintonik
  4. 4.
    allah'ın rızasını elde etmek her şeyden üstündür.

bütün güzelliklerden mahrum kaldığında allah'ı görmek , onun lütfunu hissetmek için yalvaracaksın.

burada sallamak kolay, oraya gidince burada düşündüğün hiç bir gerçeğinin aslında gerçek olmadığını görünce göreceğiz bu artistikleri. bu sebeple o kibrini kır efendi ol. tavsiyem budur. yoksa o kibrini türlü yollarla kırarlar zaten.
    1 -2 ... kan bankasi soyan sivrisinek
  5. 5.
    ---allah'ın rızasını elde etmek her şeyden üstündür.---

Bana göre değildir, cennete girmenin şartı da değildir, ben Cehhenem'den korktuğum için iman etsem yine girebilirim cennete.
    1 -1 ... nick kullanmam ben