1. 1.
  çok anlamsızdır. bilakis kapkaca karşı sigortadır. çalacak olan şahıs koşarak kaçacaktır.
  8 -1 ... tepesersemi
 2. 2.
  kendisine takılanlara genellikle '' olum alo dedimmi sesim gidiyomu; gidiyo... karşı tarafın sesi geliyomu; geliyo... ee ne gereği var çok para veripte değişini almaya allah allaaah! '' savunmasıyla cevap veren ama telefonu çalsa bie cevap vermeyen insan modeli.
  4 -2 ... pipittin
 3. 3.
  ah ulan. bundan yıllaar yıllar evvel, üniversite birinci sınıfta dersten atılmama sebebiyet vermiş hadise. o zaman da daha çok nokia'nın ufak, zarif telefonları falan ilgi görüyor. bu kameralı telefonlar yeni yeni ortaya çıkmış, millet telefon değil, atlayıp uzaya çıkacak sanki abura koyim o denli övüyorlar. biri diyor; "abi nokyanın kameralı telefonunu gördün mü 9880. bi tuşa basıyon cam gibi çekiyo fotoyu.". öbür pezevenk duyduğunu başkasına anlatıyor; "abi nokyanın yeni telefonu gördün mü 9880. fotoyu bi çekiyon karıyı çıplak gösteriyo.".

  neyse, sonuç itibariyle, bir telefon davasıdır, övmelerdir gidiyor. bendeki de ericsson'un tahmin ettiğin telefonu işte. hala saklarım, ceviz neyi kırıyoz.

  neyse hacım, girdik derse, "zülülü delilü zülülü" deyu çalmaya başladı bizimki. hoca aşı yapılan ilkokul bebesi edasıyla bir zıplamış ki anam. böğürüyor; "kimin o telefon! sakın ha! sakın ha! dersimde asla istemem bunu. dersimi terk edersiniz!" deyu, deniz baykal sandım bi an herifi. ben de derse girmeden meğer tuşları kilitlemişim, artık helada gizliden gizliye mi kitledik bilmiyom. tuşları kilitleyince, kapatma tuşu da işlemiyor abura koyim. herif böğürünce çaktırmadan eli cebe soktum, kapatma duşuna uzuuun anam uzun basıyorum, ama tuşların kilitli olduğundan habarım yok, unutmuşum. aradan 1 dakika geçti geçmedi, kabus geri döndü: "zülülü delilü zülülü". herif; "kimin lan bu telefon??" deyu böğürmeye kalkmadan, " eh, ben kalkıyım madem." gibi bir laf ettim. misafirlikten kalkıyor sanki pezevenk. ulan, o kadar millet izliyor, bir de lanet olasıca kulakların kızarması hadisesi var ki, abov. şimdi diyorum da, hani madem utanacaksın, telefonu çıkarmak mı daha utanç verici, yoksa 130'u kız olmak üzere 150 kişinin önünde kulağın kızararak saçmalaman mı?

  hiçbiri koymadı da, dersten atıldıktan sonra; "kimmiş bu arayıp duran ibne evladı?" deyu telefonuma baktığımda, 1 senedir arayıp sormayan, zaten zerrece de hazzetmediğim bir herifin aradığını gördüm ya, nah bu godu işte. hahah. herif sonradan mesaj çektiydi bi erkek olarak; "kardes. osledim sani.". tam ibne.
  209 -8 ... vaudeville for vendetta
 4. 4.
  türk insanının kendini beğenmişliği.
  1 -4 ... minti
 5. 5.
  cep telefonunu konuşma amaçlı kulanmaktan ziyade hava atma, caka satma amaçlı kulanan yaratıkların sergiledikleri davranıştır...
  ... ustadiazam
 6. 6.
  düşük modellerin antenli olduğunu varsayarsak antenin utanan kişinin götüne girmesi durumudur. utanmayınız, psikologla görüşünüz.
  2 -1 ... ee caylar kimden
 7. 7.
  bu bana yetiyor, gereksiz para harcamayı sevmiyorum diyerek işin içinden çıkılır.
  2 ... rex ares
 8. 8.
  cep telefonunun satılmasını isteyen kişilerin toplumda oluşmasını sağladıkları baskıdan dolayı cep telefonunun eski olmasından rahatsızlık duyulması durumudur. ya da daha önceden başka ürünlerin satışı için oluşturulmuş baskının cep telefonuna da yansımasından kaynaklanır.
  1 ... kekistanlihobbit
 9. 9.
  alışveriş merkezlerine gidememe sebebim. o kapıdaki skik x ray cihazı mı neyse, onlardan geçmek tam bi işkence!

  - beyefendi metal eşyaları çıkarıp şuraya koyar mısınız?
  + tabii (işte başlıyoruz yine! güvenlikçi kız da süpermiş lan.)
  geçiyorum, ötüyor!
  - bi daha bakabilir misiniz ceplerinize?
  + ehe ehe. tabii (ulan sanki keleş sokuyorum içeri yaa!)
  geçiyorum, ötüyor. neden? çünkü cep telefonumu çıkarıp oraya koymaya utanıyorum!
  - beyefendi üstünüzü aramak zorundayız.
  + ?!! (kendisi mi arayacak acaba lan. arasııın)
  - murat bey bakar mısınız.
  + (ohaaa murat beye bak! aratmam lan buna kendimi) aaa, telefonu unutmuşum. ehe ehe, buyrun.
  - yuuuh! o ne be! ev telefonunu koysaydın cebine!

  abartılı kısımları atarsak, aha böyle oluyor.
  10 -1 ... nikim yok benim
 10. 10.
  Kalabalık arkadaş grubu arasında cep telefonunu çıkarıp masaya koyamama durumudur.
  (bkz: takoz)
  1 ... red point