1. 1.
  kim olursa olsun oynamayan birini kolundan tutarak zorla, oynamaya kaldıran düğünlere gitmeme sebebi, düğünün en sinir bozucu adamlarıdır bunlar. birgün amcaoğluyla gittiğimiz bir düğünde, beraber dalıyorduk böyle birine.
  (bkz: gelin dediğin oynar)
  2 ... dalton ana
 2. 2.
  oynayıp kurtulmanın tek çare olduğu insan kitlesi.
  (bkz: ver kurtul)
  8 ... terbiyesiz
 3. 3.
  oynamaya kalktıklarında büyük ihtimalle oldukları yerde dikilip, elle ritim tutacak olan tipleridir. zorla yapılan hiç bir işden hayır gelmeyeceği için, gerdan kırmalarını, göbek atmalarını, omuz titretmelerini beklemek yanlış olur. en iyisi kendi hallerine bırakmaktır.
  1 -2 ... silmaril
 4. 4.
  içlerinden kaldırana hay senin babeyin kemiğine tüküreyim dedikleri muhtemeldir.
  4 -1 ... tataramazan
 5. 5.
  bazıları kalktı mı oturmayı bilmeyen tiplerdir; kaldırılmaları ne kadar zorsa oynamaya o kadar meraklı olurlar genelde...
  3 -1 ... avalon
 6. 6.
  bunlara posta koyarsın küser bunlar bir de.
  4 -1 ... saturdaynight
 7. 7.
  süper insanlardır.kendilerinden utangaçlık ve halay terapisi alanların bir kaç hafta içinde % 87.2 oranın da sosyal fobilerinden kurtuldukları gözlemlenmiştir.
  2 -1 ... en zayif halka
 8. 8.
  genellikle asena tarzı müziklerde gözüne çarpan hareketsiz tipleri oyuna kaldırarak iki kolun iki odun haline dönüşmesine bizzat şahit olan tiplerdir. bazılarına alkış tutmak bile yetmez; odunlaşan kollarınızı tutup hareket ettirmeye çalışır. kuklalaşmış bir durumda aklınızda kalan tek şey* o andaki yüz ifadesinin bir yumruğa yakışır nitelikte olmasıdır ama yeri ve zamanı değildir.* geriden bakınca ortalama bir beceri gösteren muhterem sizin karşınızda dans kareografı kesiliverir.

  netice olarak lanet olası, kaynar sularda bağırtılası, yüzüne gözüne kırmızı süs biberi sürülesi kişidir.
  -1 ... tanrinin siir dedigi
 9. 9.
  görüntüyü bozan tiplerdir bunlar. alışmadık götte don durmaz sevgili dostlar. beceremiyordur, ya da sevmiyordur, istemiyordur. ısrar edenlere de çift dalmak vacibdir. oynamak istemiyorsa da ısrar etmenin anlamı yoktur. adam takılsın öyle kenarda, yesin, içsin.
  1 -2 ... olur mu
 10. 10.
  (bkz: oturmaya mı geldik)
  ... jikase