1. 1.
  birey, yaptığı eylem itibari ile kendini mutlu, huzurlu ve dahi kahraman gibi hisseder. çünkü onca insan arasında yapılabilecek en güzel eylemi yapmış, daha önceden olabilecek en küçük banknotlar haline getirdiği parasını düğünde oynayanların üzerine saçmıştır. bu kişiyi bahsi geçen eylemi bitirip yerine otururken izleyin biraz dediğimi anlayacaksınız.

  kendisinin omuzları biraz dikleşir, bakışları keskinleşir, suratındaki gurur dolu gülümseme içini dışına yansıtır adeta. oturduğu masada muhtemelen ailesi vardır. onlara da bakın azıcık. karısı etrafa "az önce para saçan adam benim kocamdı. onlaerı kazanmıyor,sıçıyoruız biz" bakışı fırlatır. çocuğu desen ayrı alem zaten, o bakışlarıyla anlatmaktan çok sözel bir tarza sahiptir. etrafındaki bebeliklere; "ehehe babam lan o benim. nası attı paraları gördün mü?" diye sorar. ailecek mutluluk tablosu çizerler. çünkü bir düğünde yapılabilecek en büyük karizmayı yapmışlardır para saçarak. ne diyelim,allah her daim mutlu etsin kendilerini..
  3 -1 ... jadeh
 2. 2.
  - sahte mahte ama hadi bakalim.
  1 ... 84 44 114 44
 3. 3.
  (bkz: türk düğünlerindeki insan prototipi)
  1 ... saparmuradniyazov
 4. 4.
  görgüsüzlüktür.
  2 ... aldibas
 5. 5.
  genelde alkolün etkisiyle yapılıp ertesi sabah bin pişman olunan eylemdir.
  1 ... cccccnnnnn
 6. 6.
  düğünlerde havaya ateş eden su katılmamış magandanın, azda olsa su katılmış hali.
  ... bitirim
 7. 7.
  gaza gelmenin yada ilgi cekmek istemenin pahalı götürülerinden biri.
  ... coffin
 8. 8.
  kroluğun on numara olduğu andır. ki doğru dürüst parada atsa gam değil. genellikle 1 dolarlık banknotlar atılır ki bu durum daha içler acısıdır.
  ... mecra
 9. 9.
  (bkz: aşiret düğünleri)
  1 ... cheb
 10. 10.
  iktidarsızdır muhtemelen.
  ... brunglace