Advertisement

 1. 1.
  yıllardan beri zaping yaparken rastladığım dugun tv ekranlarında mecburen katılınan düğünün gösterilmesi veya gösterilme ihtimalinden kaynaklanan iğrenç ötesi bir kabustur.

  düğün tv yi bilmeyenler ilgili başlıkta öğrenebilir ancak kısa bir özet geçmekte fayda görüyorum bu kabusu tanımlamak için. ortada k.çını kıvıra kıvıra dans eden kızlar, o kıvırdıkları bölgelerine abazan türk gençliği tarafından atılan sert bakışlar, ortada artistik hareketler yapıp ekstra puan almaya çalışan orta yaşlı bayanların gösterildiği, gereksiz ötesi bir kanal.

  şimdi ister istemez hepimiz maalesef bu ortamlarda bulunuyor, gerektiğinde o gerdan kıranlara, baldır sallayanlara eşlik ediyoruz -ki dün akşam ben de o mecburi katılanlardan biriydim-. işte o katılımlar sırasında karşıda gördüğümüz gözlüklü, ince kameramanı farkettiğimiz de anladığım kadarıyla o "mecburen katılan kitle"'nin aklından türlü sorular, korkular geçiyor.

  aşağı yukarı 10 senedir "ailenin asi çocuğu, metalikacı genç, zibidi" şeklinde nitelendirilmiş olan ben de yakın akraba düğününde vakti gelince sahnede headbang yapılmayacağını anladığımda ilk önce ufaktan el çırpmalar, sonrasında elleri yavaş yavaş kaldırıp oynamaya başlayarak kabusun başlangıcına doğru yelken açmış bulundum.

  sürekli yavaş yavaş oynamanın kâr getirmediğini işaret edenlerin daha fantastik hareketler beklemesi üzerine bir eli bele, diğer eli yumruk halinde havada sallamalı alman pornocu hareketi yapmaya başladığımda kameramanla göz göze gelmem bir oldu. yani artık her an dallamanın teki düğün videosunu düğün tv'ye yollayıp beni tüm türkiyeye rezil edebilirdi. işte düğün tv kabusu bu düşüncelerin akıldan geçmesiyle beraber karından vücudun en ücra köşelerine kadar uzanan bir soğuk hava dalgasıyla birlikte oluşmakta.

  eğer türkiyede her kanalın iddia ettiği yetmiş milyon bizi izliyor geyiği gerçek olsaydı olayın vehameti daha da artabilirdi.

  neyse ki yetmiş milyon dugun tv izlemiyor!
  9 ... avedis
 2. 2.
  tanıdıkların denk gelmemeleri için en içten dualar ettiren kabus; insan ağız tadıyla dökemiyor kurtlarını vallahi. *
  2 ... aura