1. 1.
  boyutlarının artış oranı ile düğün sahiplerinin maddi gücü arasındaki orantı paralel olan, içinden dansöz çıkması halinde gelini çileden çıkartması muhtemel görkemli pasta.
  (bkz: icinden dansoz cikan pasta)
  1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  düğün sırasında çiftlerin, garsona yüklü miktarda bahşiş verilerek elde edilmiş devasa boyutlarda bir bıçakla kestikleri, ardından onca insanın arasında dilimleyip, birbirlerine şekilden şekile girerek yedirmek zorunda kaldıkları pastadır.
  ... oylumunelumune
 3. 3.
  tadı iğrenç olan pastadır. bildiğiniz samanın hamur versiyonudur.
  2 ... karpuzkabugu
 4. 4.
  gereksiz bir yüksekliği vardır ve bu yüksekliğe oldum olası bir anlam verememişimdir.boyu kısa olan damatlarında düğün gecesi karizmasına gelen zararın en büyük sebebidir.ayrıca tadıda hakıkatan hıc bir şey yememıs gıbı hissettir insana.
  1 ... burak1905
 5. 5.
  damat ile gelinin ilk yudumlarını aldıktan sonra görevliler tarafından içeri götürülen, belli bir bölümü -ki büyük bir bölümdür- çalışanlar tarafından hacılanan, sonra da küçük parçalara bölünmüş bir vaziyette misafirlere ikram edilen pasta.

  (bkz: anne ben pastayı yedim)
  1 ... simpo
 6. 6.
  düğünlerde "abi bıçak kesmiyor" diyerekten girişilen soygun operasyonlarından biridir.
  karizmatik damat verir de verir parayı ama garsonları bir türlü ikna edemez. bu sırada kameraman da kendisini çektiği için pazarlık etmek ayıp kaçar. düğünün en gıcık anlarından biridir. bir yandan pasta yenir bi yandan içten içe küfredilir. * *
  son zamanlarda kat kat yapılan pastaların yerine geniş, kare yada dikdörgen olanları prim yapmaktadır.
  1 ... akvaryumdan bakan alik balik
 7. 7.
  kilic gibi bir seyle kesilen acaip bir seydir. damat tek basina kesemez bunu , gelin yardim eder. sonra gelinle damat kollarini icice gecirip birbirlerine bu pasta denen seyden yedirmeye calisip maymun olurlar. mutluluk mesajlari varirler ele gune. oysa yol yakinken damat elindeki kilicla geline girismelidir , zararindan neresinden donulse kardir.
  3 ... calemityceyn
 8. 8.
  elele kesilmesine bir türlü anlam veremediğim pastadır. çok maharet isteyen bir işmiş gibi 200 kişinin önünde dikilip, beyin ameliyatı yapar gibi bir gururla kesilir. davetliler de merakla bu saçmalığı izlerler. be kızım, 20 yıllık evlilikle anan ağlamış, soğan doğrayıp düğüne gelmişsin şaşırma bu kadar. ilk günleri hatırlayıp duygulanma. o gelin de, eve gidip doğrayacak o soğanı.
  3 ... tepesersemi
 9. 9.
  sade olması gerekendir. çiçekti böcekti kuştu gelindi damattı derken çok komik oluyor çünkü.
  2 -1 ... desiree
 10. 10.
  ekmek ve bol kremadan olusur.
  1 ... karakuzusu