1. 1.
  düğünün kalitesine göre artış ya da düşüş gösteren, genellikle erkek tarafının karşıladığı, düğüne harcanan, bazılarının boşa gittiğini düşündüğü para değeridir.
  ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  hayatLarımızı birLeştiriyoruz...her şeyi payLaşmayı istiyoruz...ama düğün masrafLarını biz erkekLer ödüyor...hani payLaşım...* *
  ... tucimania
 3. 3.
  kınayı kız tarafı düğünü erkek tarafı yapar. yerine göre değişmekle beraber yatak odası,mutfak eşyaları,halılar ve birkaç şeyi daha kız tarafı alır.
  ... aquantass
 4. 4.
  başlangıçta fazla olmadığı düşünülen ancak içine girince tencere, tava, komidin derken ipin ucunun iyice kaçtığı, düğünde milleti eğlendirmek için harcanan paranın da cabası olduğu eğlenceli ama sonunda parasal sıkıntı verici toplumsal bir olay
  ... kılcal dumur
 5. 5.
  erkek tarafının pek masrafı olmayan kısımdır. eğer damat doktor,avukat,mühendis olmuşsa erkek tarafı hiçbir masraf yapmaz.
  biz bunca zaman okuttuk der. erkek tarafının gireceği masrafa damat bey girer bu da demek olur ki damat gelini borcun altına sokar. kız tarafı beyaz eşya,mutfak ve yatak odasını alır.gelin ödemez bunları kız tarafı öder. birde çeyiz kısmı var zaten. düğün masrafını kız tarafının karşıladığı durumdur.
  ... planet
 6. 6.
  zamanında ayarı vermezseniz çok pis göte kaçan masraflardır.
  ... hassektor
 7. 7.
  gereksizdir efem. sade ve güzel bir nikahla evlenilip, düğüne harcayacağı parayla gemiyle bir dünya turuna katılınabilir. balayı da böylece hem sıradışı olur hem unutulmaz olur.
  ... milyoner
 8. 8.
  zamanında ilk sınavdan 10 alıp 2. sınavdan 90 alsam hoca da szölüye 100 verse diye hesap yapan adam şimdilerde 15 bine düğün yapsam 30 binlik takı takılsa kalan 15 binin 10 biniyle borçlarmı kapatsam 3 bin boşanmak için masraf desek 2 bin lira tertemiz. diye hesap yapıyor.
  3 ... bivarbiyok
 9. 9.
  enayilik olarak nitelendirilebilir. açık ve net.
  1 ... tarz
 10. 10.
  resmen israftır. gelecek için harcanabilir o para. açık ve net.
  ... tarz