1. 1.
  türkiye bir insan olsaydı tam olarak böyle bir şey olurdu. ülkemi sevmediğimi sanmayın, yalnızca sitemliyim biraz.

  amerika'da avrupa'da değil, Hollywood'da arıyor bu ülkenin gençleri mutluluğu. kaptan amerika gibi olmak istiyor, casino filmindeki sharon stone olmak istiyor. tutuklanmak istiyor bu ülkenin gençleri ve tutuklanırken polise "haklarımı biliyorum" demek istiyor. bir hükümet görevlisine "ben vergisini ödeyen bir vatandaşım" diye çıkışmak istiyor. savaşmak istiyor diriliş ertuğrul gibi.

  provokatör ve spekülatif tavırlarınız, yüksek perdeden karşısındakinin sesini bastıran haykırışlarınız yüzünden insanlar açıkça konuşmaktan çekiniyor olabilir. ancak hiçbiriniz iyi niyetli değilsiniz. ne bir başkası için, hele hele bu toplum için. sizin sadece canınız ecenaz'ı götten sikebilmek istiyor bu gece örneğin. ve bu isteğin etrafında bir yaşam şekillendiriyorsunuz. gençliğin verdiği mantıksız güdülerle barlarda sulu biralar içip, tuvaletlerde tanımadığınız erkeklere sakso çektiğiniz dönemlerden yaklaşık 10 sene sonra sorumluluk sahibi bir anne ve toplumun mihenk taşı görevini üstlenebilmek istiyorsunuz. bu yüzden bu ağlamalarınız. birbiriyle alenen çelişen birden fazla şeyi aynı anda istiyorsunuz. imkansızı düşlüyorsunuz. halbuki sadece insansınız. sınırlarınız var.

  bu oyun bozan, mızıkçı tavırların revaçta olabilmesinin tek sebebi kaybedenlerin kazananlardan sayı olarak fazla olmasıdır. ancak bu gerçeği değiştirmez. kazanan ve doğru teke karşın, tüm dünya bir araya gelse değişmez. bir enkaz inşa ediliyor. insan ömrü keşke 25-30 yıl olsaydı da hepimiz maymun gibi yaşayıp gitseydik. ancak çoğumuz 70-80 yaşlarını görecek. tabi ebenizin amıyla birlikte.

  neden tek bir yol çizip o yola tabi olmak bu kadar zor? en basitinden düzenli, başka şeylere takılmadan 6-7 ay boyunca ders çalışan bir öğrencinin yerleşemeyeceği üniversite çok azdır. yahut kendisini işine veren, istikrarlı bir bireyin başkalarına göre daha başarılı olacağı muhakkaktır. peki niye bu kadar yalpa yapıyorsunuz? evde pekala sana kıymet veren, çoluk çocuğunun anası varken niye başka karılara gidiyorsun? başında türban, üzerinde pardesü neden kocanı bir doblo'nun arkasında göbekli bir herifle aldatıyorsun? sizin zorunuz nedir? iyi kötü kazanıp, kimseye muhtaç olmadan, sağlık sıhhatle geçinip giderken komşunun kazancını kollayıp haset etmek neyin nesi? ruhen hasta mısınız?

  hiç düşmeyecek miyiz? hiç ağlamayacak mıyız? hastalık yok mu bu hayatta, ölüm yok mu? fakirlik, yokluk, yalnızlık, korku, endişe, gam, keder yok mu? koparmaya gelmiş gibi davranınca, bunları yok sayınca yok mu olmuş oluyor gerçekten? bella hadid madid, kylie jenner, kedi, köpek, astroloji tarot falan filan anasının amını sikiyim gerçekten bu mu lan hayatınız?

  hayatsız orospu çocukları. maraşlı diye dizi izleyip keşke maraşlı olsam diye yastığa kafayı koyan beyinsiz ibneler. z kuşağı, y kuşağı, yarrak kuşağı, amcık kuşağı... sikik insanlarsınız gerçekten. acayip malsınız.

  naçizane yorumumdur.
  1 ... nipple