bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    normalde üç yaprağı olan bu bitkinin, dört yapraklısını bulana şans getireceği rivayet edilen fakat garanti bankasının logosu haricinde görmenin nasip olmadığı bitki.
    7 ... cikarinbeniburdan
  2. 2.
    şans getirdiğine inanılan, normalde 3 yapraklı olan yoncanın binde * bir ihtimal çıkan 4 yapraklı şeklidir.
    var olduğuna inanmazdım ama arkadaşımda birkaç tane vardı ve birini bana vermişti lisede. cüzdanda taşıyacagim diye kurudu döküldü. ama hakikaten var öyle bişey. var olduğunu gördüm ama soru şu ki bu şey şans getiriyor mu? bende olağan dışı bir şans getirmedi. belki de üretim hatasıdır
    1 ... delikanlımühendis
  3. 3.
    5 yaprağa kadar çıkabilen bitki azmidir.

(bkz: marijuana)
    2 ... scarface
  4. 4.
    bulmak için sahildeki çimlerde yaklaşık 2 saat boyunca sırtında bit olan bir * misali yuvarlandığım, dönüp durduğum, fakat bir tane bile bulamamanın üzüntüsü ve hayalkırıklığı ile eve döndüğüm zımbırtı, ama orada olduğunu biliyorum, bir gün bulacağım. bulursam da fena yapacağım, tüm yapraklarını koparacağım, gıcık bitki.
    4 ... devedikeni
  5. 5.
    bulunması çok zor olan bitki.. aslında 4 yapraklı yonca diye bir şey yoktur..
    doğadaki bütün her şey fibonacci serisi ne göre dağılmıştır (1-1-2-3-5-8-13-21-34-55-89 diye gider böyle) yani doğada 1 yapraklı, 2 yapraklı 3 yapraklı 5 yapraklı bitkiler görebilrisiniz ama 4 yapraklı bitki göremezsiniz. görürseniz de o, bitkinin mutasyon geçirmiş halidir.

yani siz 4 yapraklı yonca bulduğunuzda çok şanslısınızdır çünkü mutasyon geçirmiş bir bitki bulmuşsunuzdur. garanti bankasının mutasyon geirmiş bir bitki koymasının nedeni de ayrı bir sorundur.
    6 ... yok thevénin nalı
  6. 6.
    bulmanın çok zor ya da imkansız olduğu söylenir. ben 5 yapraklısını buldum bi bok olmadı hayatımda.
    1 -1 ... vagabond
  7. 7.
    (bkz: yonja gold)
    1 ... trinfr
  8. 8.
    görmedim göreni de görmedim. bulunca hayatımızda hiçbir şey değişmeyeceğinden fazla kasmaya gerek olamayan bitkidir ayrıca.
    1 -2 ... volkanat
  9. 9.
    evvelezel şanssız olan benim nasıl olduysa bulup sevindirik olup, çok param olsun diye cüzdanıma koyduğum, ancak haftası bile olmadan arkadaşlara göstermek için cüzdanın gözünden çıkarmaya çalışırken tek yaprağının kopmasıyla şanssızlığımı göstere göstere yüzüme vuran yoncadır. *
    2 ... jassemine
  10. 10.
    saatlerdir calıstıgım matematik vizemdeki polar coordinates adlı konuda gecen ve cizmenin,bahcelerde dolasıp bulmaktan daha zor oldugu bir şekil.
    1 ... clasura