1. 1.
  dört tane kelebek bir gün bir ateş görmüşler. bunun nasil bir şey olduğunu öğrenmek istemişler. birinci kelebek ateşe biraz yaklaşmiş ve üzerinin aydinlandiğini görmüş. arkadaşlarinin yanina gelmiş ve:
  -bu ateş aydinlatici bir şey ! demiş.. ikinci kelebek bununla yetinmeyerek daha fazla şey öğrenmek istemiş. biraz daha yaklaşmiş ve isindiğini hissetmiş..demiş ki:
  -ayni zamanda bu ateş isitici bir şey ! üçüncü kelebek bununla da yetinmemiş, biraz daha biraz daha yaklaşmiş. bir anda ateşin kanatlarini yaladiğini hissetmiş ve yanmiş kanatlariyla geri dönmüş..şöyle demiş:
  -ve bu ateş yakici bir şey !
  sonuncu kelebek daha da çok şey öğrenmek istiyormuş. biraz yaklaşmiş, aydinlandiğini görmüş. biraz yaklaşmiş, isindiğini hissetmiş. biraz daha yaklaşmiş, ateş kanatlarini kavurmuş. ve biraz daha yaklaştiktan sonra tamamen yanan kelebek "poff ! " diye ortadan kayboluvermiş... ateşin gerçekten ne olduğunu belki bir tek o öğrenmiş ama geri dönüp söyleyememiş..çünkü o kaybolmuş ateş içinde ve bir şeyi, ancak içinde kaybolan bilebilirmiş... *
  3 -2 ... karpuzkabugu
 2. 2.
  (bkz: he içinde içinde) * *
  ... melankolik