1. 1.
  fikret kuşkan ı travesti rolunde izlediğimiz film.
  --spoiler--
  travestinin biri ara sokakta düdüklenmek üzereyken, kahraman cüce düdüğünü öttürür. travesti s.kiciler düdük sesini duyarlar ve bekçinin geldiğini sanıp kaçarlar. cüce, kadın sandığı travestiyi evine götürür. kanki olurlar.
  --spoiler--
  5 -4 ... jim nolan
 2. 2.
  fikret kuşkan hayranlarının* yeni keşfettiği, nereden izleyeceklerini araştırdıkları, bir de bununla hava atmaya çalıştıkları filmdir.

  çocukken izledim kaç kez uykusuz gecelerde, kanal d'de. o zamanlar sansür de yok bu kadar. içine etti çocukluğumun. cücenin duvara vuruşları hala gitmiyor gözümün önünden, tövbee... ah, ama siz sansürlü izliyorsunuz, o sahneler yok. *
  4 -3 ... vecihii
 3. 3.
  daha güzel türk filmi, hatta daha güzel film var mı bilmem. çok ince zeka pırıltısı filmler izledim, izlemişizdir. lakin burdaki incelikler, dostluk, "cam cama değil can cana", istanbul, tutunamayanlar...romanı yazılası, yazılsa keşke denilen türk filmi. gece melek ve bizim çocuklar da sanki kız kardeşi.

  yönetmeni; orhan oğuz. cüce rolünde; mevlüt demiryay, travesti r.; fikret kuşkan ve menderes samancılar'ın rol aldığı film.
  --spoiler--
  -eğer bir gün dönersem küçük dostunu tanıyabilir misin?
  -insan dostunu kokusundan bile tanır... hem sen dönersen ıslık çalarsın...
  --spoiler--
  6 ... dun gece radyodaki deli benim
 4. 4.
  türk sinemasında içeriği açısından nadir rastlanan filmlerden biridir.bir travesti ve bir cücenin hayatlarının kesişmesini konu alan filmi şiddetle tavsiye ederim.
  3 ... azygosss
 5. 5.
  cam cama, can cana repliğiyle hafızalara kazınan, fikret kuşkan ın olağanüstü performans sergilediği çizgilerin dışında başarılı bir film.
  3 ... hybid
 6. 6.
  fikret kuşkan'a aşık olduğum filmdir. bu adam saksı rolü verilse bile oynar diye düşünüyorum.
  3 ... salomanja
 7. 7.
  fikret kuşkanın oyunculuğunun yanı sıra cüce karakterinin psikolojisinin inceden ayar vermelerin göz doldurduğu güzide filmlerimizden birisidir. doksanlardaki sinemamızın umut vadeden filmleri arasında olmasıyla birlikte pek bilinmemektedir.

  ayrıca dönersen ıslık çal ne güzel bir sözcük öbeğidir öyle..

  döneceğinize söz verecekseniz ıslığınızı öttürün..
  3 ... limoncuk
 8. 8.
  (bkz: karabaş)
  -2 ... asitbazdengesi
 9. 9.
  fıkret kuşkanın masa rolü verilse oynayabileceğinin gerçek kanıtıdır. Çekim kötü, fikret hariç diğer oyunculuklar biraz vasat ama öyle büyük bir yürek ve emek ile çekilmiş bir film var ki.. Hele o dostluk. Dönersen ıslık çal diyeceğim günü bekliyorum. Bulursam o dostu..
  2 ... limoncuk
 10. 10.
  1992 yılında yönetmenliğini orhan oğuz'un yaptığı filmde derya alabora, fikret kuşkan, mevlüt demiryay gibi isimler oynamıştır. cüce barmenle fahişelik yapan bir travestinin arasında geçen drama tadında yaşam öyküsüdür. yalnızlığını ve korkularını bekçi düdüğüyle yenen cücenin hergün bir saat kadar odada çıkardığı seslerin bir sürü plastik toptan geldiğini gördüğümde çok şaşırmıştım...
  herkese renkli günler
  3 -1 ... renksiz captain