bugün

evde her gün pişirilebilecek makarnanın dışarda yemek yiyeceğiniz bi durumda tercih edilmesidir. özellikle büyük alışveriş merkezlerinde egzantrik isimlerde makarna çeşitleriyle ve extra bir tutam peynir için para ödemeniz gereken mekanlar vardır. bu makarna restoranlarında ilk önce adınızı yazarlar, makarna hazır olunca da bilmemne hanıım! diye bağırarak seslenirler. makarna tabağı da devasa boyuttadır. ama bir defasında deneme amaçlı bi makarna sipariş ettim ve makarnanın yarısını bile yiyemedim o derece kötüydü. o makarnanın 10 kat iyisini çok daha az masrafla ben pisiririm be. bir de 10 tl gibi bi fiyatı vardı. sonra dikkat ettim çevredeki masalarda da daha yarısı yenmemiş makarna tabaklari duruyordu. yazıktır! çok iyi makarna yapan yerler de olabilir onu bilemem ama bir daha da dışarda makarna yemem.
makarnaya tapan bünyenin dışarda bile makarna yemesidir.
Kendi paranla rezil, sefil, fukara olma durumlarından sadece bir tanesidir.
asla tabağı tamamen bitirememekle sonuçlanır. mümkünse yanına 3 tane çatal isteyin ve 3 kişi yiyin.

köri soslu fettucini favorimdir.
Dışarda yemeğe ne gerek var? Bir tabak makarnaya 20 tl verirsin, kendin yersin. Ama bir markete gidip 1 paket makarna alırsın güzelce soslarsın ketçap ve mayonez eşliğinde herkes yer.
Valla ben param varsa 1000 de bir yerim. Evdeki ile aynı olmuyor. Sosu mosu falan özel hazırlıyorlar.