bugün

ilk görüşme de doğru olan önermedir. ancak sonraki görüşmelerde içinin boş olduğu durumlar yaşanırsa görüntüyü ikinci plana atmak gerekir. aksi halde ilerleyen zamanlarda sorun çıkarır bu kişi. he içi sağlam,dışı sağlamsa o kişi mükemmel insan tasvirinin karşılığıdır.
dış görünüşünü beğenmeyen biri seninle tanışmaya tenezzül etmeyeceği gerçeğinin kanıtı başlık.
edit:ön yargıda görünüm önemlidir.
dış görünüş her şey olmasada çok şeydir. bu durum sadece ilk görüşme için geçerlidir. karizma dış görünüşten önemlidir.
malesef her ne kadar inkar etse de insanlar bu bir gerçektir. arkadaş seçerken bile güzel ile yakışıklı ile arkadaş olurlar değil ki sevgili ararken buna dikkat etmesinler.

malesef ki erkekler için daha da önemlidir.
iş görüşmesinden tutunda ..aşık olduğunuz insanla ikinci görüşmenizi bile dış görüşünüz belirler.yani ilk aşamada sınfta kaldıysanız malasefki ikinci aşamaya geçmek zor..Savunduğum bişey değil ama,herkesin ısrarla dış görünüşe önem vermem deyip nedense herşeyi ilk görüşe göre ayarladıkları bir durum var ortada.
robert deniroyu atlayan bi önermedir.
soner yan cebime koy mete horozoğlunu istemem demek ki görünüş karekterle tamamlanınca herşey .
insan görünüşüyle ağırlanır, sözleriyle uğurlanır bu yüzden görecelidir.
Ilk etapta herşey sonrasında içi boşsa hiçbirşey..
Disi dolu, ici bossa hic bir degeri yoktur.
Eğer birisiyle telefonda konuşarak taniştiysan veya başka bir sekilde yuzunu görmeden, o kisiden etkilenmişsen tipini beğenmesende beynin seni şartlıyor o kişi için. Ama evet eger ilk kez yuz yuze konusacaksaniz iyi şanslar dilemekten başka bir şey yapamiyoruz.
birini eş olarak seçerken bile örtülü zihin devreye girer ve o kişiyi beğenirmişiz. yani dış görünüşle ilgili bir durum eş seçme olayı. bilinçli siz yok ben iç görünüşe önem veriyorum dese de adı üstünde bilinçsiz zihin buna izin vermez. siz öyle davrandığınızı sanırsınız. sonuçta örtülü zihin sayesinde atalardan kalma özelliklerle bazılarını farklı bazılarını aynı sanıyoruz. halbuki iki aynı dudağa sahip sandığımız kişilerden birini daha iyi/güzel seçebiliyoruz. bunun nedeni de aygıt gibi scanner tarzı çalışan alt beynin yüz simetrisini göz önüne almasıymış. yüz simterisi önemli sonuç olarak seçilim yaparken çoğu zamanç kısacası dış görünüş siz yok deseniz de alt beyninize göre önemli ve alt beyne ve nörolojik alanlara, devrelere erişiminiz kısıtlı değil, imkansız. tel örgülerle çevrili yani. giriş şansınız yok.
gercektir, olandir.

ama olmasi gerekeni degil olani kabullenirseniz herkes gibi olursunuz.
insanın etkilendiği asıl durum dış görünüştür.
DOST BAŞA DÜŞMAN TiPiNE BAKAR.
Doğrudur. Dış görünüşün ne kadar iyi gözüküyorsa o boyutta değer görüyorsun. Hele günümüz kızları için tip her şeydir.
"güzellik geçicidir, çirkinlik baki kalır." yaşam felsefesini benimsemiş benim bile hak verdiğim gerçektir. aslında önemsizdir ama insanlar her daim ambalaja para verir.
insanı bir çember olarak düşünürseniz, dış görünüş sadece onu çevreleyen çizgileri oluşturur, çeperdir. fakat varlığınızın çok çok büyük bir kısmını o çizgilerin içerisindeki alan oluşturur.

gündelik hayatın içinde kaybolmuş, herhangi bir derinlik taşımayan bu tip vatandaşların, dış görünüşün her şey olduğunu iddia etmesi çok normal. fazla takılmayınız.
Öyle olsaydı sanat olmazdı, cok buyuk eserlerden mahrum kaldırdık. demek geldi içimden.
şimdiye kadar tipime bakıp bana talip olan,etkilenen kadın görmedim. "oooo ne yakışıklı çocuk" diyen olmadı. he tanışınca çok seviyorlar o ayrı. (sevilmeyecek adam mıyım?) ama ilk baştaki dış görünüşten kaybediyorum. bu önerme de doğrudur.
dış görünüşün her şey olduğunu sananlar, yaşamları boyunca boş zarf aldıklarından mazruf konusunda kara cahil kalmış kişlerdir.
Dış görünüş Her şey değildir ama hiçbir şey de değildir.
Bütün insanların gercek karakterleri bu gerçek sayesinde ortaya çıkıyor.
Kimse, kafanda ne tasidigini umursamiyor.
insanlar yavsak sayın arkadaşlar.
Çirkinler bir gün hepinizle hesaplaşacak!
görsel
düşünüyorum, o hâlde varım diyen descartes'i üzen tespit.