bugün

(bkz: Kemal Kılıçdaroğlu)
olmayan yada varlığı teşhis edilemeyen siyasetçilerdir. uzun bir süredir siyasi bahtı kara olan bir ülkede neyin temiz neyin kirli olduğu istediği kadar ideolojik ayrıştırma yapılsın bulunamaz.*
siyaset bir nevi 'yalan söyleme sanatıyken' bulmanın çok çok zor olduğu siyasetçilerdir.
bülent ecevit

devlet bahçeli

erdal inönü
öyleleri çoğunlukta olsaydı bu ülkenin hali böyle olmazdı.
günümüzde dünyanın hiçbir yerinde dürüst siyasetçi yoktur. Olsa da varlığını sürdüremez. Siyaset kendi içersinde kaypak olan bir kavramdır. Bundan kelli türkiyede bulunmaması da normaldir.
(bkz: boş küme)
(bkz: yılmaz büyükerşen) eksi verenler gelin görün eskişehiri sonra eksi verebilecek misiniz.
gelecekler umarım.
(bkz: kemal kılıçdaroğlu) en azından diğer siyasetçilerle, hele de rte'yle karşılaştırınca bu yadsınamaz bir gerçek.
kemal kılıçdaroğlu değildir.
devlet bahçeli değildir.
tayyip erdoğan değildir.

sonuç: dürüst siyasetçi yoktur, az palavra vardır.
beni gördüğüm tek bir dürüst siyasetçi vardır o da devlet bahçelidir.
(bkz: ütopya)
kerhaneleri kapatalımda bizi mi siksinler?

(bkz: süleyman demirel)
dürüst siyasetçi yoktur. siyasi hayatta herkes birbirinin kuyusunu kazmaya uğraşır. bunun neresinde dürüstlük var.
devlet bahçeli'dir..
bir tanesini harcadılar ve unutturdular.

(bkz: muhsin yazıcıoğlu)
nasıl bir hafızamız var inanamıyorum . belki siyasetçi olmayabilir ama recep yazıcıoğlu nun ismini dürüst sıfatı geçen her yere yazmalıyız...
türkiyede böyle bir siyasetçi türü yoktur. sadece mustafa kemal atatürk vardı.
(bkz: 404 not found)
alparslan türkeşdir.
Suikaste uğramış ne kadar aklınıza siyasi geliyorsa onlar dürüst siyasetçilerdir.dürüstçe ülkeyi yönetmeye kalktıklarında başlarına olmadık işler gelir. örnek: Muhsin Yazıcıoğlu
Mustafa Kemal Atatürk.
Bülent Ecevit.
benim gördüğüm sadece devlet bahçelidir.duyduklarıma göre ise alparslan türkeş muhsin yazıcıoğlu erdal inönü
ve bülent ecevit başta gelen isimlerdir.
Bir gün bir grup siyasetçi otobüse doluşup seçim gezisine çıkmışlar, ve diyar diyar gezerken bir anda genel merkez kendileriyle irtibatı kaybetmiş. Neyse Polise haber verilmiş ve otobüs aranmaya başlamış. Arama çalışmaları esnasında polis, otobüsün güzergahında bir köylüyle karşılaşmış ve kayıp siyasetçiler hakkında bir bilgisi olup olmadığını sormuş.

P -X partisinin seçim otobüsünden haber alınamıyor bir bilginiz var mı?
K -onlar kaza yapmışlar.
P -emin misiniz? neredeler, durumları nasıl
K -Onları gördüğümde ölmüşlerdi, burası şehirden çok uzak olduğu için geç geleceğinizi tahmin ettim o yüzden hepsini gömmek zorunda kaldım.
P - hepsi mi öldü?
K - Aslında içlerinde "ölmediğini" iddia edenler de oldu hatta bazılarıyla tartıştık ama siyasetçi oldukları için yalan söylediklerini düşündüm, onları da gömdüm.