bugün

Dünyanın yuvarlak mı düz mü olduğunu sorgulayan kişi beyanıdır.

Peki siz hiç sorguladınız mı?

Sabah sabah beyin jimnastiği yapmak ve düşüncdlerini paylaşmak isteyenler güzel bir kaç soru geldi aklıma, sözlüğün formatını bozmadan bilgi eklersek fikir edinilebilir.

En baştan söylüyorum, yuvarlak olduğu ya da oval her neyse adı bilimsel bir gerçek lakin;

Dünya yuvarlak mı düz mü diye tartışılıyor ya hani bulunduğumuz yerden 8000 kusur metre yukarı çıktığımızı farz edin.

Everest en yüksek yer dünyada ondan biraz daha yukarda olduğunuzu ve sonsuz bir ipiniz olduğunu düşünün...

ip hic birşeye takılmadan olduğunuz konumdan doğudan batıya doğru ilerleyerek gitsek ve ip su terazisi ile sürekli kontrol edilse bir süre sonra ipin ucu farklı yere mi gider başladığınız yerde mi olur ?

Başlanılan yer de olursa ve su terazisi dengesi bozulmuyorsa dünya yuvarlak mı olur düz mü olur ?

Farklı yere sapıp gidiyorsa ne olur?
Dünya düz olsaydı güneş ışınları büyük ihtimal aynı açıdan düşecekti.
Acımasız.
Düzdür.

Şayet yuvarlak olsaydı sinoptan kırımı görmek mümkün olmazdı.
şerefsizdir.
Bir sorudur.

Kardeş sayende yarım saattir bu konular hakkında araştırma yapıyorum. Sonuçlara varayım sana da söylerim.
Araştırmalarımı ekleyecegim başlıktır aynı zamanda.
su terazisi her zaman düz gòsterir. o olay farklı. ama ben de artık düz olduğuna inanmaya başladım.
(bkz: Soru mu şimdi bu)
http://www.youtube.com/watch?v=RroYSv4y0Fg

bak güzel kardeşim, araştırma yapmadan önce şu videoyu bir izle. çünki araştırma yapmaya başlayınca montaj şantaj, nasa nın gafleti gibi kelimeleri çok duyacaksın.

bak bu videodaki çocuk öyle nasada falan çaşlışmıyor eline bi kamera bi meteroloji balonu almış bildiğin türk bir üniversite öğrencisi, bak bu çocuğun hileyle hurdaylada işi yok merak etmiş bi balon yollamış ve bunu paylaşmak istemiş sadece o kadar, gerisine sen karar ver.
Yuvarlaktır diyen çok büyük gaflete düşmüştür, büyük kanunları çiğnemiştir, halkı kandırıp yoldan çıkarma derdindedir, haindir, çünkü; Dünya'nın biçimi yuvarlak değil, geoittir.
(bkz: Geoid)
ikiside değil.
arkadaşlar uzaya en 2 bin uydu fırlattığımızı farkındasınızdır umarım. yani dünyanın dışına çıkıldı. önceden zaten kopernik olsun galile olsun güneş merkezli evren modelini savunurken kanıt olarak sundukları teleskoptan elde ettikleriydi. galile zaten daha gelişkinini yaparak bunları görmüş çözümlemiş ve savunmuştur. tabi sonra dinci gericiler tarafından ev hapsine mahkum edilmiş orası ayrı mevzu ama şu an zaten dünyanın dışına çıkabiliyoruz. yani bunu görüyoruz. teleskopsuz hemide. o yüzden orta çağ kafanızı beyninizde öldürün.
onaltıgen?
Olm aristo bundan 2500 sene once, yunanistan da ve misirda yildizlari gozlemleyerek varmis dogru sonuca. Aradan ne kadar zaman gecti, imkanlar ne kosullara geldi, sordugunuz seye bak.
Dünya aslında çok net karedir insanlar yanlış bilmektedirler.
bilim adamları dünyanın şeklinin ekvatordan şişkin, kutuplardan baskın olan, kendine has "geoid" şeklinde olduğunu kabul etmişlerdir.Yani yuvarlak düzgün bir küre şeklinde değildir.Bu gün oluşturulan haritalar geoid şekline göre elde edilir.
"Türkiye geriye gidiyor" derlerdi ama bu kadar geriye gittiğimizi düşünmemiştim..
Elips pnp elips.
dünya yamuk abi.
Yuvarlak olduğuna dair en ufak Bi belge bulursanız ağzımı kırarım.
hem yuvarlak hem düz, baktığın açıya göre değişir.
(bkz: tepsi gibi işte lan)
Tabi ki top kdkdksk,
şahsen ben, koni olduğunu düşünüyorum. çürük muz şekli de olabilir. emin olamıyorum bir türlü.
hala yuvarlak diyenleri anlayamıyorum ciddi misiniz ?
tepsinin üzerindeyiz biz uçlara gidersek ölürüz.

16 yıl okuyup bu soruyu soranlara bir şey demiyorum .he düz dünya yer çekimi yalan akıl ve mantığa davet ediyorum lütfen ...
güncel Önemli Başlıklar