bugün

çalıştığım yere toplamda bir milyon euro'dan fazla para hibe etmiş olan, samimiyetlerine ve ülke gelişimine katkılarına gerçekten inandığım kurum.
türkiye ' deki emekli yaşının yükselmesini isteyen kurumdur. adamlar bizi de kendileri gibi uzun ömürlü sanıyorlar.
resmi olarak international bank for reconstruction and develoment adıyla bilinir. 184 üye ülkesi vardır ve temsil yetkisi birleşmiş milletlere aittir.
eski çorapları delik başkan paul wolfowitz in yerine, "robert zoellick"i getiren kurum.
1944 yılında, birleşmiş milletler para ve finans konferansında kurulmuştur. turkiye bu fona 1947 yılında katılmıştır.
184 üye ülkeden oluşan birlemiş milletler kuruluşu.
(bkz: 8 Ekim 1948)
daha çok altyapı ve kalkınma projelerine destek veren kuruluş.
yoksulluğun çözümü için hala doğum kontrol yöntemleri öneriyor. Malthus'un ruhu şad olsun.
dünyanın kanını emmek için ortaya çıkarılan bir sistem.

ben fakir bir ülke olsaydım Dünya Bankası bana kredi teklifi için gelse süpürgeyle kovalayarak geri gönderirdim.
dünya bankası'na üyelik için neden imf'e üyelik şartının neden getirilmiş olduğunu bulamadığım ve finalde de soru olarak karşıma çıkacak olması nedeniyle bayağı sevindirik olduğum bir durumdur.

not: bu entry, entry sahibine üstteki soru için yardım edilmesi amacıyla yazılmıştır.
koyunun bulunmadığı yerdeki abdurrahman çelebi'dir.

amerika merkezli olduğu için hafiften kıllandırıyor elbet ancak bozuk saat misali arada doğru yaptığı şeyler olmuyor değil. raporları çok kapsamlı. belli bir akademik çalışma var.

sonra birileri diyor ki paralar neden buhar oldu?
o kadar çalışma boşuna mı? *
addendum belgeseli, dünya bankasının ne amaçla kurulduğunu çok iyi açıklıyor. modern kölelik sisteminin baş aktörü dünya bankasıdır. ülkeleri öncelikle borçlandırıp, arkasından faiz batağında, kendine köle eden kurumdur.
Gel sana yardım ederiz ama akabinde ananı skeriz kuruluşu.
suriye ekonomisinin bu yıl yüzde 6,4 daralacağını tahmin eden kuruluş.
Resmi adı: (bkz: uluslararası imar ve kalkınma bankası)
Dır.
iş ilanlarında istediği özellikler ve görev tanımları toplamı en az 5 sayfa olan kuruluştur.

(bkz: öyle birini bulursan getir de beraber zikelim)
borç verdikleri ülkelerin borcunu geri ödeyebildiği görülmemiş kuruluş.

sözde refah için varlar (!) ama el attıkları her yeri kurutuyorlar.
kocaeli ilinin nezih bölgesi.

umuttepe'de eğitim gören gençlerin bir kısmı burada ikamet eder. merkeze ulaşımı kolay, üniversiteye ulaşımı içler acısıdır.
izmit' in umuttepe' ye yakın site blokları.

(bkz: dünya bankası blokları)
Gidip dünyanı yatırıyorsun, vade sonunda sana uydu veriyorlar...
Para babası.
Dünya Bankası küresel büyüme tahminlerini düşürdü ve ABD Başkanı Donald Trump'ın ekonomi politikasına kötü not verdi. Dünya Bankası'nın tahmin raporunda 2019 yılında küresel büyümenin tahmin edildiği gibi yüzde 3 dolayında değil, yüzde 2,9 dolayında olacağına yer verildi.
koronavirüs virüsü
salgınının sağlık ve
ekonomik etkileriyle
boğuşan ülkelere yardım
etmek için 12 milyar
dolarlık fon hazırlamış kurum.
görsel