bugün

Bilmiyorum, ben de bir düğünümüz olsun isterim, o kadar da gereksiz olduğunu düşünmüyorum ama cidden neden bu kadar parayı düğüne harcayarak evliliğimize uzunca sürecek bir şekilde borçlu girelim? neden bunun yerine o parayı eğlenmeye ve daha mutlu olmaya harcamayalım?

Görece haklı olduğunu düşündüğüm kız.
Kız böyle derse kesin ailesi düğünde ısrarcı olacaktır. Bende o şans yok.
Hay agzini opeyim kizidir.

Not: tabi nikahtan sonra.
Saçma salak insanlar 1 gün eğlenecek diye aylarca belki yıllarca dert çekmeyi saçma bulan kızdır.

Takın yüzüğü mutlu edin bu kızı.
Gelsin beni bulsun. Dünya turu attırırım böylesine.
yanlış yapan kadındır. bu seviyede zekaya sahip bir türk erkeğine denk gelmek zor. seni çok üzerler tatlım.
hasta olunası ve mantığıyla hareket eden kızdır ayrıca.

yurdum kezbanları ve aileleri ne derse o olan yöresel kızlar gibi değillerdir, ezber bozandır.
0:00 0:04
Hiç de genelleme yapmayın.Açıkçası ben düğünlerden nefret eden biriyim gelinlik hayali de hiç kurmadım.Ama gelenek işte sen istemesen de ailen bekliyor.Hele ki şu zamanda fuzuli masraf bence.Harcı borcunu asla karşılamaz.içinde yaşadığımız toplum böyle.Düğünler gereksiz ama kültürün parçası.
Ruhu gezgindir, antin kuntin ritüellerle işi yoktur.

Hayat kısa, dünya büyük. Keşfedecek, gezecek, heyecandan delirtecek sayısız ülke ve kültür varken, yemişim düğünü, kınayı...
Bir kuruş harcamam aga!
Tutarım sevdiceğimin elinden, paramız yettiğince rüzgar nereye biz oraya!
babasının halasının kaynının baldızının torununun katılacağı bir düğünü elbette istemez insan ama şööyle sadece ennnn sevdiğin arkadaşlarının, tanıdıklarının olduğu bir eğlence düzenlenmeyi herkes ister bence. hem aşırı kalabalık olmaz hem kasmadan, rahatça istediğini yapabileceğin büssürü insanla aynı ortamda olunur. bunlar düşünülünce neden istemeyesin ki?!
Ne gerek var altına, bana altın alma o parayla gezeriz diyorsa dürüsttür. Ancak düğüne vereceğin parayı da bana yedir diyorsa uzak dur bencildir.
Sonuna kadar haklıdır.
Sadece rüyamızda görebiliceğimiz eşine zor rastlanan bi olaydır.
Abi sizin ne idüğü belirsiz kuzeniniz dıdınızın dıdısı düğün yapmış diye niye sizi kandırmış oluyoruz? Siz kimsiniz amk? Yapmak isteyen söyler ayıp mıdır günah mıdır? iyice kafayı yediniz vay efendim yalan söylüyorlarmış, kandırıyorlarmış. Hadi deliler hadi.
2 saat oynamak için, o çakma pasta kulesinin önünde birbirimize pasta yedirmeye çalışmak için bi salona en az 20 bin lira vereceğime sade bir nikahla tören yaparım.

Ha o parayla yine gezmem evim yoksa ev arabam yoksa araba için iyi bi sermaye çıkarırım hepsi varsa yine gezmem yastık altı yaparım.

Kayserili değilim.