bugün

Nerde o hemen evlenmemiz lazım.
iyi demiş akıllı kişidir.
mamma mia filminin finalini akla getirir.
Benim gibi Y nesli kızıdır. Bence akıllıca olan da bu. Düğüne yapılacak masraf ile birkaç ülke görürüm daha iyi. Bomboş şeylere gereksiz masraf yapmak türkiyede adetleştiği için bu düşüncem "deli midir nedir" şeklinde karşılık buluyor çoğu zaman. Ülkenin %50si Y kuşağı öncesi olduğu için galiba.
Pasaportunu alsın gelsin.

(bkz: ara beni bul)
maldır. türk erkeğine bu kadar yüz verirse gün gelir 10 tl bile isterken mırın kırın yapacak bir koca bulacaktır.
Aslan gibi kızdır.
Şatafatla, debdebeyle işi yoktur, gereksiz bulur.
Hayatı, kendi ve sevdikleri için yaşar, gerisi sadece teferruattır.
Evi yeni gelin evi gibi de değildir, dantel mantel sevmez, kocişko filan da demez.
Sıradışıdır.
Valla aranan kandır...

Amk nedir düğün ya, hiç haz etmiyorum. Nikah neyimize yetmiyor? Nedem bu gösteriş içerisindeyiz?

Yeşil pasaportu da var ise hemen gelsin dediğim kadındır.
klise kari.

soganli adana durum yiyelim o parayla bir koye yerlesip sobali bir evde yasayalim. sen guclu kollarinla soba ici odun kirarsin. ben de sana kucuk kucuk cocuklar yaparim sobanin ustunde ezogelin corba bişiririm demeli.
geceleri ekşi ekmekle şarap tereyagi esliginde firtina sesi dinlerdik.

bir kadinin dunyasi erkeginin kasli kollarinin arasi olmali.
istedigi kadar gezsin ucretsiz ve guvenli.
Değeri bilinmeyip ileride para yiyen biri tarafından aldatılacağı aşikârdır.
dunyayi gezeceksin donup dolasacagin gelecegin yer kocanin sana sundugu hayat sartlari kirli donlarini makineye atmak komsular arasi turk kahvesi icmeye gitmek.dizi cikmis pijama giymek sacini sariya boyamak.

vizyon onemli vizyonun yok cunku bir kezbansin.
evet bir klişe oldu ama düğüne yapılacak masrafı gezerek değerlendirmek isteyen bir insandan, iyi niyetli bir teklif aslında.

bu teklife gelen "ben annemin tek oğluyum, düğün yapmazsak üzülür" cevabı üzerine plânların iptal edilme oranı yüksektir.
bu asla ben değil. annemler sen amerikalı mısın diyor.
düğün yapılmaz ve konya gezilir. ne demişler gez konyayı gör dünyayı. düğün parasına niyet bile çekilmez. afrikaya turuna belki. bizim paramız maalesef değersizleşti. 2009 da yurt dışına gitmiştim o zaman kurlarda bu kadar yüksek değildi. para su gibi bitiyordu şimdi sel gibi gider.
Mantıklı. Eldeki parayı yeme, yedir. Ondan sonra; taksitle balayına git. Kapı gibi borçla dön. Öde öde bitmez.
uyanık kızdır. erkeğin aklını çeler "o paraya dünyayı gezeriz yhaa" diye. sonra bir bakarsın her gittiği ülkede 1 düğün parası kadar alış veriş yapmış. biz kapalı çarşı görmüş adamız yer miyiz lan bunları. ülkeyi gezelim dese tamam ama yurt dışı sakat aga..
Kızın derdi düğün mü yapsak dünyayı mı gezsek.
Borclanmayalim şimdi düğünden yeni çıktık demek yok amk.

Rasyonalite sıfır hepinizde.
Ailelerin baskısıyla maalesef sadece lafta kalacak olan durum.
Hep istenen ama sonu hep güneş düğün salonunda careless whisper yada kalbimin tek sahibine çalarken dans etmekle sonuçlanan eylem.
Dünya derken?
3-5 ulkeye gitmek derdi, italya, ispanya, Amerika...
Yemeyin bizi kızlar...
haklılık payı olan kızdır. dünyayı gezmek bedava değil elbette ama düğün yapmak neden pahalı kimse bunu çözemedi daha. swh.
50 Bin lira hadi 500 Bin olsun amk. Bu parayla dünya mı gezilir.

Ne saf kızlarla birlikte oluyorsunuz.
düğün gibi bir gereksiz organizasyonuna para vermeyen akıllı kızdır.
50 bine iki kuzu uç bes tavuk bir cift ordek alip koye yerlesecegim.
soba alirim tabi soba onemli.

ne evlenmesi lan manyak misiniz.
tek basima odun kesip dunyayi sorgularim eve gelir kitap okurum.
o hayvanlari buyutur cogaltirim yumurta satarim buyuk kucukbas ticareti yaparim.

50-100 bin arasi parayi sacma bir gelinlik bir kezbana olu yatirim yapmaktan iyi.

hem daglik bir koyde odun bedava.
Artık bu da klişe olmuştur. Yine de bi Hayatım bu paraları onun yerine altına yatırıp hesabımıza aktaralım diyen kız değildir.
güncel Önemli Başlıklar