bugün

Medyacan Ahmet, Cüppeli Ahmet'e karşı.

Hürriyet'in Medyacan'ı Ahmet Hakan, Cüppeli Ahmet Hoca'ya meydan okumuş.

Demiş ki:

'Bir ben okuyayım Fatiha'yı, bir de 'Cüppeli'...

Bakalım hangimiz ayınları daha okkalı çatlatıyor, hangimiz tecvit kaidelerine riayet ediyor, hangimiz genzini daha iyi kontrol ediyor.

Ben ayrıca 'meal-i şerifi takdim etme' ve 'tefsir yapma' gibi ekstralar da vaat ediyorum...'

Cüppeli Ahmet Hoca, reytinginden bir miktar da Medyacan faydalansın isterse, çok eğleneceğiz demek ki...

Gelin bu heyecanlı müsabakaya küçük bir katkıda bulunmak için Cüppeli Ahmet Hoca ile ekranlarda rekabete girmek isteyen Medyacan Ahmet'i karşılaştıralım:

1. Cüppeli Ahmet Hoca'nın yanındakiler ünlü oluyor. Medyacan Ahmet ünlülerin yanında bulunuyor.

2. Cüppeli Ahmet'in fikrini anlatan bir karizmatik giysisi var. Medyacan Ahmet portakal rengi bermuda giyiyor, kışın makosenle çorap kullanmıyor.

3. Cüppeli Ahmet el aldığı hocasını saklamıyor. Medyacan Ahmet mentorunu ikide bir değiştiriyor.

4. Cüppeli Ahmet kararlı. Medyacan Ahmet'in mizacı değişken.

5. Cüppeli Ahmet konuşurken ifadeyi elleriyle güçlendiriyor. Medyacan Ahmet'in elleri ceketinin uzun kol boyundan görünmüyor.

6. Cüppeli Ahmet'in muhakemesi hızlı. Bu yüzden hızlı konuşuyor. Medyacan Ahmet sanki biraz donuk gibi.

7. Cüppeli Ahmet seçiyor. 'Bu programı beğendim ben burada konuşacağım,' diyor. Medyacan Ahmet seçiliyor. 'Gel burada program yap' deniliyor.

8. Cüppeli Ahmet Jet-Ski kullanıyor, Medyacan Ahmet ancak twitter kullanabiliyor.

9. Cüppeli Ahmet'in yanındakiler fotoğraf çekilmesinden rahatsız olmuyor. Fotoğraf çekilirken Medyacan Ahmet'in yanındakilerin suratı asılıyor.

10. Cüppeli Ahmet'in müritleri reel, Medyacan Ahmet'in müritleri twitter'da sanal.

Ben derim ki...

Bu şartlar altında, belki Medyacan Ahmet, Fatiha'yı bir ihtimal iyi okuyabilir ama karizma konusunda Cüppeli ile rekabet edebilmesi mümkün değil.

Daha önceki sahte meydan okumalarından sıvıştığı gibi, bu reyting girişiminden de sıvışsa sanki hakkında hayırlı olur.

Atılgan Bayar / Akşam
aynı yollardan geçmiş, biri fatih camii vaazlarından geçerek tvlerde prime time olmuş, bir diğeri tarikat toplantılarından geçerek kenar yazarı olmuştur.

edit: yazara da hakaret etmemek lazım.
ahmet hakan da kim oluyor ? önce yerini belli etsin ve yerinde dursun .
fatiha'yı güzel okuyabilir ama hoca kadar güzel okuyabileceğine ihtimal vermiyorum.Bol keseden sallıyor . en güzel fatiha en çok takva sahibi olanın dilinden çıkar .
--spoiler--
Cüppeli Ahmet Jet-Ski kullanıyor, Medyacan Ahmet ancak twitter kullanabiliyor.
--spoiler--

valla ikiside önemli adamlar, ikisininde mizacı hosuma gidiyor, birini okurken, diğerini dinlerken haz duyuyorum. inşallah yenişemezler.
Atılgan Bayar'ın herzamanki gibi süper yazılarından biri