bugün

kredi kartı - vak'aaa ile oyunuyla takdir toplayan bir tiyatro yönetmeni, yazarı.

--tarif--
nietzsche "sizi öldürmeyen şey güçlendirir!" diyor. ben de oyunlarımda "sizi öldürmeyen şey sakat bırakır!" diyorum.

cüneyt çalışkur

--tarif--
huzur içinde yatsın.
allah rahmet eylesin.
Yaşamında en çok kızını sevdi... ikibuçuk kez aşık oldu.. Takıntıları arasında; kitap, dvd ve araba almak vardır fakat araba kullanmayı hiç sevmediği için garajda besler. ihmal edilmiş güzellikten hoşlanır. Tenisi estetiğine uygun oynamak adına, yenilgiyi dert etmez hatta bundan gizli bir zevk aldığı bile söylenebilir. Oyunlarını kafelerde yazar, sahnede sahneye koyar, evde düşünür. Kendisi için önemli konu başlıklarını Yasmi;yle paylaşır:Onu güldüren tek kadın; Şizofren Acem Kedisi.. Son zamanlarda, “Ben n’aptım da böyle oldum?; diye düşünmeye devam etmektedir. Elde ettiği sonuçları, becerebilirse, ilerde yazacağı oyunlara yansıtacaktır."

allah rahmet eylesin.
28 martta hayatını yitiren sanatçı. huzur içinde yatsın. cüneyt çalışkur'un yazdığı kredi kartı vak'a aaaaa adlı oyunun tadı damaklarda kalmıştır.
____nietzsche “sizi öldürmeyen şey güçlendirir!” diyor. ben de oyunlarımda “sizi öldürmeyen şey sakat bırakır!” diyorum. cüneyt çalışkur
bir dönem gümüş dizisinde kıvanç tatlıtuğ'un babası rolünü oynamış merhum aktör.
ayrıca edip cansever'in de yakın dostu.
edip cansever öldüğünde "siz ölmediniz, içiniz daha fazla sızlamasın diye sızdınız bir rakı sofrasında." demiştir.

(bkz: sızmak)
* kıvanç'ın babasıydı.
ayrıca çok iyi bir tiyatrocuydu ve sıkı bir edip cansever hayranıydı.
mekanı cennet olsun.
Devlet Tiyatroları’nda Yönettiği oyunlar (Ben Ruhi Bey Nasılım, 8 yıl) ve (Leenane’in Güzellik Kraliçesi, 9 yıl) yıllarca “kapalı gişe” oynayan yönetmen. 7 yıl önce bugün vefat etmiştir.