bugün

allah rahmet eylesin yağuşuglu adama. evet, adam gibi adamdı.
gidenlere bakınca ve kalan bazılarını görünce "puştlara kaldık" diye isyan etmemek elde değil.

fetö'den kalan mallardan pay almak için, arpalık soygun düzenine dönen nelediyelerden ballı kaymaklı tesis almak için, tv eğlence dünyası sinema sektöründe yer edinebilmek milyarlar götürebilmek için iktidara yalakalık yapan, önüne gelenin kıçını yalayan, haksızlık hukuksuzluk zulüm iş bilmezlik cehalet yozlaşma talan rüşvet yoksulluk karşısında susan dilsiz şeytanlar olan ve adına sanatçı diyen bazı iki yüzlülere kalıyoruz.
bende videolarında dolanıyordum. bu videoyuda gördüm. çok üzgünüm be. çocukken battal gazi filmlerinden çok etkilenirdim.
şimdi onu seyrediyordum, sözlüğe de bir bakayım dedim en üstte o var.

ilk kahramanımdı benim...

https://www.youtube.com/w...el=32.G%C3%BCnAr%C5%9Fivi
hala içim buruk. çok sevdiğim bir abimizdi. hiçbir hastalığı yokken ani şekilde kalbinin durması şaşırtıcı.
sanat camiasında böyle insan bulmak zordur. farklı dünya görüşüne sahip bir çok insanın sevgisini ve muhabbetini kazanmış biriydi.
çizgisini ve duruşunu hiç bozmadı.
vatansever olarak hatırlayacaklarımız arasındadır. allah rahmet etsin.
adı, Beşiktaş'ta evinin bulunduğu sokak ve bir kültür merkezine verilecek sanatçı.
https://bit.ly/3nnaoDc
yakışıklı bir sinema oyuncusudur. 28.06.2022 tarihinde hayata gözlerini yummuş bir büyük sinema oyuncusudur.
öğretmen kemal, vatandaş rıza, yıkılmayan adam, malkoçoğlu, battal gazi, kara murat, kılıçarslan.
nur içinde yatsın.
O güzel eski Türkiye'ydi.

https://www.sozcu.com.tr/...l/cuneyt-arkin-2-7220000/
O atlama, hoplama, zıplama sahnelerinde dublörsüz oynasın diye Türkiye'ye gelen Medrano sirkinde akrobatlık eğitimi almış. Vay be... Şu an 20 yaşın altındakilere pek bir şey ifade çok etmeyecek, benim gibi kart kuşağın ise çok büyük bir parçası. Sadece filmleri değil ama o filmlerdeki karakterleri ile, dövüş sahneleriyle, duruşu ile hatırlayacağız. Gece maçı oynuyoruz ve sahayı aydınlatan spotlardan biri daha söndü. Daha loş oldu ortalık.
Öğretmen Kemal, vatandaş rıza, Yıkılmayan Adam, malkoçoğlu, battal gazi, kara murat, Kılıçarslan.

Ah Çocukluğumuz...

(bkz: #38342590)
içimde bir boşluk var. Kimse şu adamın belgeselini çekmedi. Üç para etmez bergen gibilerin filmi yapıldı şu adamın yapılmadı. itibarı iade edilmedi. Son 20 senesinde fırsat verilse ne filmler yapardı oysaki. Çok değerli çok samimi çok iyi bir adamı kaybettik.

Ölümü barış manço, Kemal sunal etkisi yapacak bir adamı kaybettik.

Ben milletime akıl vermem diye Orhan Gencebay gibi saraya ya yaslanmadı.

Solcu olmamasına rağmen Yılmaz Güney e verilmesi gerekir diye altın portakalı almadı.

Yine solcu olmamasına rağmen, Tarık Akan ı yalnızlaştıran ötekileştiren yapımcılara inat gitti onunla maden filmini çekti. Sırf arkadaşını yalnız bırakmamak için.

Tarık Akan öldüğünde herkes arkasından lanet okurken, o adam ağladı.

Fatma Girik öldüğünde anılarım gitti diye ağladı.

işte böyle bir adamdı Cüneyt Arkın.

Vatan sever olmak için Cüneyt Arkın a bakmanız yeterli.
Bir neslin Türkçü hislerle büyümesine vesile olmuş, ömrü boyunca cumhuriyet ilkelerini savunmuş bir vatanseveri kaybettik. Tini kut bulsun.
Çocukluk döneminizde onun filmlerini izlerdik,o kemal Sunal,tarık akan hiç olmeyecekler filmleriyle yaşayacaklar.
ah battal gazi. sen ölmemeliydin. inanamıyorum.
Hakkinda niye bu kadar entry girilmis diye dusundum once, derken sebebi kafama dank etti, tikladim gercekten vefat etmis. Allah rahmet eylesin, ailesine, bilhassa kucuk ogluna sabir versin. Babasina baya düskündü.
Bizim yazlıktan komşumuz geçen sene 10 sene önce kendisiyle sohbet ettiğini söylemişti. Mekanı cennet olsun. Yakınlarının başı sağ olsun.
resmen çocukluğum ve gençliğim Cüneyt Arkın ile geçti. Türk sinemasının ve Türk milletinin acı kaybı.
başımız sağolsun.
Geçen yaz kartal tibet, bu yaz cüneyt ağabey.
ışığınız bol olsun..
Savaştan kaçmış bir millete, tarihini savaşarak kanıyla yazmış bir milletin vatandaşlığı verilmez! Sözleriyle kalbimizde ayrı bir yer kazanmış aktör.
Fahrettin cüreklibatır olarak doğdu, cüneyt arkın olarak yaşadı, kara murat, battal gazi, öğretmen kemal olarak yaşamaya devam edecek.

Hep efsaneleri canlandırdı ama bizim efsanemiz de o'ydu.

Allah gani gani rahmet eylesin.
az önce 360 tv'de savulun battal gazi filmini izliyordum sözlüğe girince vefat ettiğini öğrendim.

allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
Allah rahmet eylesin. Sevilen, sayılan insanımıza amatörce de olsa, ilk tarihi filmleri izletme fırsatı veren, degerli sinema oyuncusu.
toprağı bol olsun.
türk sinemasının bir yıldızı daha kaydı.
gerçek bir sanatçı, aydın, yakışıklı, karakterli, atatürkçüydü.
allah rahmet eylesin.
ışıklar içinde uyusun.
yeşilçamdaki kırımlı türk savaşçısı . istiklal gazisinin oğlu .
allah rahmet eylesin fahrettin cüreklibatur , cüneyt arkın ....