bugün

komik, ilginç, ilgi çekici, bazen doğru bazen şaşırtıcı...gelmişi geçmişi bilinmez ama göründüğü gibiyse düşündürücü.
http://www.izlesene.com/v...plar-fatih-altayl/1083720
hocaların en akıllısıdır zannımca. anlatırken güldürür ama çaktırmadan çokta mantıklı konuşur aslında.
http://www.dailymotion.co...mazda-calan-ce_shortfilms
Şu anda sevimli, espritüel bir vaaz hocası de mi?
Orta zekaya hitap eden esprilerle ve basit polemiklerle düşünsel yanı olmayan güldürüler ortaya koyabiliyor.
Ellerinde yetki olsa bize nasıl bir yaşamı layık görürdü ?
Hangi ülke gibi olurduk?
Uygulamak istedikleri yönetim sistemi nasıldır?
Hep merak etmişimdir !
vallahi bilmiyorum ama, televizyondaki en sağlam hoca. doğru konuşuyor, ki en büyük artısı bu.

diğer hocalar gibi saçma sapan konular üzerinde durmuyor. hani izlerken üslubuna gülmeden de edemiyorum.

ne bileyim, iyi bir adam.
kendini dinleten bir insan ve inanın söyledikleride doğru (bkz: günah olan şeyler hep para[fuhuş,alkol,kumar]...namaz kaç para?)
mantıklı ve doğru konuşur bu yüzden sevilmez.arada ki çoğu zaman üslubuyla da güldürür.
kendisine flash tvde sorulan bir soru ve cevabı:

-hocam doğumgünü kutlamak caiz midir?
-caizdir ama gavur gibi kutlamak haramdır.
hoca dediğin cübbeli gibi olmalı,
gülmeli hep hiç ağlamamalı,
din işi ile devleti karıştırmamalı,
sözün kısası kaşar olmamalı...

hoca dediğin vatanını sevmeli,
kanun karşısında boynum kıldan ince demeli,
milyon dolarlara hükmedip,
pensilvanya'ya gitmemeli...

hoca dediğin insan olmalı,
kimin arabasına binerse düdüğünü çalmamalı,
delikanlı olup kuran-ı kerim'i anlatmalı,
cia ajanlığı yapıp memleketi bölmeye çalışmamalı

cübbeli ahmet cübbeli ahmet,
ver bir ayar şu fettoşa bitsin bu gıybet,
türk'ün dini islam dururken,
kürdün ardına sığınanda koma niyet.

not: şimdi uydurdum...
(bkz: cübbeli ahmet le fethullah gülen in farkları)
(bkz: şovmen hoca)
işini gayet iyi yapan hoca, işin metodolojisine hakim işkembe-i kübradan sallamıyor, sırf sansasyon yapmak için haramlara helal, helallere haram demiyor, herşeye ayetten ve hadisten kaynak veriyor.
dışarıda özgür olacağıma vatanımda hapis yatarım demiş ve bazı ağlaklara gönderme yaparak gerçek yüzlerini gözler önüne sermiş olan din bilgini...

http://video.yahoo.com/watch/5608453/14720484
eserlerinin arifan yayınları tarafından yayınlandığını verdiği vaazlar sırasında sık sık dile getiren hatip.
gördüğüm kadarı ile güzel konuşan abimiz, üstelik eğlenceli adam, kıçından element uydurmuyor.
kertenkele taşlanmasının sevap olduğunu söyleyip, bir de ona güzel bir puanlama sistemi getirerek beni benden almış komedyen. tek seferde öldürene 100 sevap, iki seferde öldürene 50 sevap tarzında. oldu olacak bir seferde iki tane öldüren ise bonus olarak 1500 sevap alma hakkına sahip olsun.

işin en acıklı yanı ise, bu adamın milyonlar tarafından din alimi olarak bilinmesi ve öyle olduğuna inanılması.
jetski mevzuu medyaya yansıdıktan sonra:

"helal olan herşeye binerim" diyen hoca... *
severek takip ediyoruz.
candır , canandır.
hocanın cübbesinin kendinden önce anıldığı sakallı muhteremdir.
görünenin aksine gençtir kendileri sakal yaşlı göstermektedir.biraz önce kandil gecesi verdigi vaazda ''ermeni dölleri '' dua içinde kullanmıştır.alem adam vesselam.
fatih altaylının zaman zaman programına çağırıp daşşak geçtiği adamdır, medyatik bir dindardır, saçmalamalarıyla beni epeyce güldüren insan.
bölgeye göre vaaz vermeyen, görüşlerini, vaazlarını her ortamda aynı şekilde sürdüren cesur hoca.
flash tvde yayınlanan sohbet programının arkasından iğrenç tv filmleri verilen muhterem hocadır.

bu tv filmlerinden bahsetmek gerekirse; çoğu mistik olayları kapsamakta ve akıl almaz bütçelerle çekildiği bellidir. oyuncuların rol kabiliyetlerine ise tek kelime edecek bir insan tanımıyorum. örnekler vermek gerekirse: emanet, büyülü ev gibi filmler söylenebilir.

bu filmler eğer bir film nasıl çekilmez acaba diye merak eden insanlar varsa şap diye cevabı yapıştıran filmlerdir.
güncel Önemli Başlıklar