bugün

Bir çok kurumun ve işverenin aradığı özelliktir aslında. Sınıf başkanı olduğunuza göre liderlik vasıflarına sahip, topluluk üstünde hakimiyet kurabilen, sözünüzü geçirirken aynı zamanda seçilmiş sevilen kişi olmanız gerekmekte. Sınıf başkanı olan ise tüm bu özelliklere sahiptir.
Bunu cv'ye mutlaka yazın, işe alınmanız garanti.

Bakın mesela ben 5. Sınıftayken sınıf temsilcisi olduğumu da yazmıştım. Sınıf başkanlığı + temsilciliği derken cv'yi epey dolu dolu kabarttık... Geçmişim böyle başarılara sahip işte.
Lisede okul reisi olan şahsıma bir hayli gülünç gelen cv'dir. Sınıf başkanı ineklerden seçilir. Reisler ise, örgütü üzerinde tahakkümü olan, gözü kara, civanmert, cevval insanlardır. Cv'ye ben yazmıyorum reislik yaptığımı sınıf başkanlığı da neymiş. Saygılar.
- vauuuuvvv.
- şaşırdınız değil mi?
- evet, inanılmaz.
- 38 kişi vardı sınıfta, höt dedim mi, çıt çıkmazdı.
- ilkokuldan sonra okumamışsınız?
- zirvede bıraktım.
bu mantikta mahallenin futbol takiminin kaptaligi da isgörür.
sınıf başkanlığıda bir başarıdır sonuçta. kendi yaşıtların arasında sivrilebilmişsindir.
not: yok hiç olmadım.
bende o bile yok. civim bomboş.
respect +80.
Mantıklı hareket.
Üniversite aşamasında da, mesela kızılay ve ilk yardım kolundaysanız, tıp fakültesine, kitaplık kolundaysanız, edebiyat fakültesine kabul edilme şansınızın bile olduğu rivayet edilir.
ilkokul önemli mirim! Yazın tabii!
cv kontrol ekibi duygusal bir top ise büyük ihtimalle işe alındınız demektir..
Bende bu pezevenkler neden hep güzel işler de çalışıyor diyordum..

Bir nevi onlarda liderlik yapıyor..
akape milletvekilliği için yeterlidir.
yüzde elli elli ihtimal işe yarar veya yaramaz. sınıf başkanlığı gene biraz forslu. düşünsene gürbüz bir insan evladısın ve cv ne "beslenme kolu" idim yazıyorsun. vardı ya beslenme kolu trafik kolu itfaiye kolu. ne dalga geçerler "orası belli zaten tosunum nıhahahahah" diye..

trafik polisliğine müracaat edeceksin mesela. ben ilk okulda trafik koluydum deneyimliyim yani hesabı. itfaiyeye başvuracaksın aynı şekilde. ne döverler adamı var ya..
Şüphesiz sizi bir adım ileriye taşıyacak fırsattır. Sınıf başkanlığı değil de tüketiciyi koruma, çevre ve trafik, sivil savunma gibi kollarda görev aldım.
şaka maka " yönetme becerisi" anlamında bakacak kurumlar için bir "acaba" olabilir mi diye düşündüğüm durum. ama ben ayrıca hiç sınıf başkanı olmadım ve sözüm meclisten dışarı, sınıf başkanlarının alayı da artistti. ama yine de çocukluk hevesleri diyeyim ben. her birimiz içinde masumluk. özledim o günleri.
bir arkadaş adını vermeyeceğim bir vakfın staj başvurusunda referansınız kimdir? sorusuna "allah" demişti. o aklıma geldi. sonuç mu? arkadaşı aramadılar bile. staj için bile referans istenen bir vakfa karşı yapılacak kral hareketti bana sorarsanız.