bugün

annesi babasının tek çocugu.
el üstünde büyüdü.
yazları sanayi yüzü görmedi.
çalışmadı emek vermedi.
herşey önüne hazır geldi.
Dayılarınızı referans olarak belirtin, işi bilmeniz gerekmez.
sidi eklemeyi unutmamak.
Nereye başvuruyor olursaniz olun, sizin emeginiz sömürüluyor olacak. O yuzden sömürüleyeceginizi bildiginiz bir pozisyona doğrucu davut gibi bir cv hazırlamaniza gerek yok. Neoliberalizm bunu zaten artik gizlemiyor. Hepimizi lifestyle politikasi, gosterge degeri girdabina kapilmis durumdayiz. Kendinizi satarken aptal konumuna düşün demiyoruz tabii burada, işi hak etmek, emek vermek, pozisyona layik aday olmak gibi bir sey yok. Yale'den mezun değilsen, zaten bir şeyleri abartarak aktarmak zorundasin. Kaldi ki cogu kisi, isi iste ogreniyor. Amaaan sokayim böyle sisteme be.
Ayrılma nedenlerini Anlaşmazlık yazmayın.
Doblocu eniste beyin firmasına başvurmayın.
Zaman icerisinde yuzlerce kisiyle mulakat yapmis bir abiniz olarak; evet abiniz diyorum buranin altini ciziyorum.

Yapmadiginiz seyleri, yapmis gibi gostermeyin. Hobiniz yoksa varmis gibi doldurmayin. Katildiginiz egitim veya sertifika programlari ozel sektorde sadece bosluk dolduruyor. Bunlara guvenmeyin. Universitede ucundan kiyisindan ingilizce gormus kisiler bile ileri duzey isaretliyor. Ingilizce mulakatta veya yazi cevirmede apisip kaliyorlar. Seviyeniz neyse onu yazin. Tecrubeniz yoksa bir seylerin uzmani gibi lanse etmeyin kendinizi. Ornegin dun yapmis oldugum mulakatta birisi ileri duzey excel yazmis. Ben bile yillardir excel kullanmama ragmen orta duzey bile degilim. En basiti yillara gore ihracat ve ithalat degerlerimizi verip ortalama almasini ve bu ortalamalari tablosal olarak gostermesini rica ettim. Maksimum iki uc dakika alacak seyi bile yapamadi. Sonra da eniste bey siz beni sinav mi yapiyorsunuz oldu. Tabii soracagim, bir seyleri iddia ediyorsan dogrulugunu departmanim adina elbet soracagim. Herkesin zamani ve parasi degeri. Yine Bu gozler tecrubeliyim deyip de 1 ay sonra tecrubesizlikten oturu isten cikarilanlari da gordu. Neyseniz o olun veya onun gibi gorunmeye calisin. Emin olun bunlar daha faydali olur...
referans olarak bakan adı ya da en azından milletvekili adı yazın.
cv'nin deneyimleriniz ile başvuruda bulunduğunuz yerin birbirlerine yakın alanlarda çalışmaları olması sizin için daha iyi olacaktır. sizin kalite kontrol alanında eğitiminiz ve deneyimiz varsa büro işleri için başvurmanız başvurunuza yanıt gelmesini beklemeyin. Standart cv'niz veri tabanımıza kaydedilmiştir mesajı ile yetinirsiniz.
Bizim şirkette okul kısmına bakmıyorlar pek hobilere, tecrübeye, tabiki referansa ha bu referans torpil değil daha önce çalıştığın bir amirin sana referans olacak.
ingilizce seviyeniz ortaysa orta yazın. Sonra mülakatta "eveeet şimdi de geri kalan kısmı ingilizce olarak devam edelim" derler, gerilim filmlerine taş çıkartacak bir sahne yaşarsınız.
Kendinizi olabildiğince şişirin ve çalıştığınız yerlerdeki yaptığını uygulama ve faaliyetleri belirtin. Referanslarınız sağlam olsun.
Kendinizi ifade eden kısa, net ve anlaşılır bilgiler olmalı.
Cv’ye fotoğraf koyun ama güzel ya da yakışıklıysanız koyun. Şansınızı artırır.
Cvye fotograf koymayin.
aynadan kaslarınızı gösterdiğiniz yarı çıplak fotoğrafınızı koymayınız.
Ya da işte ne bileyim böyle uzaklara doğru bakarken arkanızdan çektirdiğiniz fotoğrafınızı da koymayın.
Yeni kvk nenedi ile referanslar aranmıyor. Kurumsal şirketler de..

O yüzden çok önemli değil . bir bilgi..

Ayrıca foto standart olsun yeni akım saçma profil fotoları direk eleniyor..
karete_kid@
seker_kiz@

tarzı e posta hesabınız varsa cv ye yazmayın.
Uludağ sözlük'de yazar olduğunuzu yazmak.
referans kısmını büyük harflerle doldurun yeter. gerisi çok önem arzetmiyor.
(img:#1933867)
(img:#1933866)
Hobilerinizin arasına okeyde taş çalmayı yazmayın. Hemen eliyor ipneler.
okul kısmı dışında hiçbiyere kimsenin bakmadığını bilin de. ona göre hazırlayın yine. ha torpilin varsa zaten ona da bakmazlar, tümden bas geç.
profesyonel destek alın.

hakiki cv de fotoğraf olmaz bunu bilin.