bugün

cumhuriyet gazetesinin reklamindaki guzel soz. gercektende turkiyenin bu kadar geriye gitmesi akp tabaninin devletin her tarafina yayilmasi ve turkiyenin geleceginin belirsiz ve karanlasmasi. gercekten tehlikenin varkinda miyiz demeden de edemiyor insan. tabi akp isterseniz halifeligi getirebiliriz gibi seyler soyluyemiyorlar akillandilar daha sinsi ve daha sesizler gitikleri yolda.

http://www.youtube.com/watch?v=jH_JnDtfL78
kendi çıkarını devletten, cumhuriyetten önde görenlere ve gözü akp'nin ampülünden kör olmuş olanlara cumhuriyet gazetesinin çağrısıdır. uyanın, bir atatürk daha gelmeyecek.
cumhuryet gazetesinin hakli cagrisi. ayrica ataturk gelmeyecek ama cumhuriyet ve onun degerleri de bir giderse bir daha da gelmeyecegini bilen insanin begendigi soz. ayrica niye bir ataturk daha gelmeyecek olsun. binlerce ataturk gelebillir tabi bu yobaz yoneticilerden kurtulabilirsek.
başbakan iken cumhurbaşkanına rağmen ülkeyi bu şekilde yöneten bir kişinin cumhurbaşkanlığını da kendi çıkarları doğrultusunda yöneteceği/yönettireceği zaman ülkeyi bekleyen çıkmazı önceden önlemek için yapılan çağrıdır..haklıdır ve desteklenmelidir..
(bkz: cumhuriyetin acizligi) *
cumhuriyetimize sahip çıkın deseler, 'sizin cumhuriyetinize siz kendiniz sahip çıkın' diye yanıt verecek olan yüksek kapasiteli şuurlara, 'o cumhuriyet bizim olduğu kadar sizin de cumhuriyetiniz, o yüzden cumhuriyetinize sahip çıkın' denilmesidir. ayrıca yönetim şeklimiz olan cumhuriyeti satışa getirenlere karşı bir duyurudur bu. ** *
cumhuriyet iyi de psikolojimiz paranoyaklığa meyyal sayenizde.
bir türlü anlayamadığım cumhuriyet gazetesi sloganlarından biridir. bir arada da tehlikenin farkında mısınız gibi bir şey vardı sanırım. ha yeri gelmişken ben tehlikenin farkındayım sen değilsin cumhuriyet. kimsenin şahsına veya kişiliğine hakaret etmek huyu ahlakım değildir. lakin bu başlığı açan zihniyetin hangi amaca yönelik olduğunu anlamak için eşşek beyni yemeğe de gerek yoktur.

birileri başlığın altına haklıdır, doğrudur gibi bir şeyler yazmışlar neye göre kanaat getirmişler anlayamadım. anladığım kadarıyla kişisel görüşlerini dile getirmişler özgür iradelerini kullanmışlar. başkalarının kullanmasına izin vermedikleri özgürlük anlayışlarını. ben bu ülke en çok bu düşünceyi yadırgıyorum sanırım. sözlüğe ilk kayıt olduğum günden beri de başıma ne geldiyse bunda geldi sanırım. birileri ana avrat sövdü.

ben cumhuriyet gazetesinin siyasi görüşünü hiçbir zaman anlayamamışımdır. bilen varsa lütfen özel mesajla ama küfürsüz olarak bana söylerse çok sevinirim. tamam solda olduğu kesin onu anladık ama yakın olduğu partiyi çok merak ediyorum ya da düşüncesel olarak yakınlık duyduğu partiyi. dsp kesinlikle değil bir defa. sağ görüşle alakaları yok. olsa olsa chp olur diyesi geliyor insanın ama başında deniz baykal varken hangi akılsız o partiye oy verirki onu da düşünmek istemiyorum açıkçası..

refere kelimesini akıllarını bir taraflarına dolandıran ağızlarına sakız eden arkadaşa da kısa bir cümle söyleyip açıklayamadığım birçok şey için özür dileyip entryme son vereyim..
(bkz: sözlük formatı)
cumhuriyetin reklaminda soyledigi soz. birincisi cumhuriyet gazetesinin bu sozu bir kisim insanlara soylemesi nedeni ozgurlugun yada cumhuriyetin bir kisim insanlara ait olmasi degil. bir kisim insanlarin cumhuriyeti sahiplenmesidir. tutupta cumhuriyeten onun degerlerinden nefret eden seriatci birine cumhuriyetine sahip cik dersen adam sana kufur eder seriat usteruk diye.

cumhuriyetin hangi safta oldugu sagci mi solcu mu milliyetci mi oldugu konusuna gelince. cumhuriyet ataturkcu bir gazetedir. soldadir chp kadar soldadir ama. ayrica kimsenin poposunu yalamaz. ne dusunuyorsa direk soyler. zaten biraz populist biraz yalaka bir gazete olsa fiyati 750 kurus satis rakamida 50.000 olmazdi. cumhuriyet gazetesi cumhuriyet degerlerine sahip cikan yazar kadrosu aydin ve ataturkcu insanlardan olusan bir gazetedir.
(bkz: bir formatı öğrenemedin gitti)
kastedilen gazete ise üstüme alınmadığım çağrıdır.
dünya'nın herhangi bir ülkesinde siyasi içerikli haberler yazan herhangi bir gazetenin de olduğu gibi, cumhuriyet gazetesinin de bir şeylere taraf olduğunu kanıtlayan slogan. verdiği mesajda da şeriat ve monarşi gelecekli uygulamalara karşı durun, çoğunluğunun fikrinin çoğunluğu yönetmesine izin verin demek istiyor. sözlük ortamında da cumhuriyet rejimini ve haklar özgürlüğünü görmek o kadar kolay ki; özelden mesaj atıyorlar, sövüyorlar derken bile, ana sayfada herkesin görebileceği şekilde bir partiye oy verenlerin tümüne akılsız diyebiliyorsunuz. tehlikenin farkında kalmamızı sağladığınız için teşekkürler.
"cumhuriyetinize sahip cikin,o size sahip çıkmadan" çağrışımını yaptı bende..."içinizdeki trafik canavarını durdurun, o sizi durdurmadan" misali.
cumhuriyetin ve demokrasinin en büyük güç kaynağı halk olduğu gibi en büyük düşmanının da yine halk olduğunu akıllara getirir. zira cumhuriyet seçim süreciyle oluşan bir rejim olduğundan kimi bünyeler kendince şöyle bir yoruma varıyor.

halk öyle istiyor.

hatta üstüne şöyle bir yorumu da utanmadan pervasızca ekliyor:

siz isterseniz ... ( isteyen vaktiyle istediği gibi doldurduydu bu kısmını)

o zaman rejimin niteliklerinden dolayı, rejimin güç kaynağı belli bir yerden sonra rejimin dibine konulmuş dinamit olabiliyor demektir. aslında dinamit haline getiriliyor dersek daha yerinde olur ve hedef belirtilmiş olur. hedefte bellidir zira cumhuriyet gazetesi de hedef belirtmiştir. halkı da rejmin düşmanı değil rejimin güç kaynağı olun diye uyarmıştır. bu yüzdendir ki cumhuriyet gazetesinin cumhuriyetimizdeki yeri ayrıdır. dil uzatanların olması da balçıkla sıvanmaya çalışılan güneşi akıllara getirir.
tamamiyle düzmece bir çağrıdır. cumhuriyet en parlak günlerini yaşıyor. lale devrindeyiz beyler bayanlar. hazinemizde parayı koyacak yer yok. zerre kadar borcumuz yok. kimse bize emretmiyor şunu yap diye. tam bağımsızız. bir tane bile işsiz yok. gece aç yatan artık yok. artık terör, irtica diye bir dert yok. buk* mu var böyle naralar atıyorlar cumhuriyetinize sahip çıkın diye.

bilgi: tüm cümlelerin sonunda koca birer ünlem var parantez içinde.
(bkz: bunlar reklam kokan haraketler)
cumhuriyetin türkiye halkının sosyal gereksinimlerini karşılamayan bir sistem olduğu gerçeğini bilinçaltında korkunç şekilde hisseden ve elit efendilerinin cumhuriyetinin çıkarlarını korumak için çırpınan sözde aydınlar gazetesinin atmosfere saldığı saçmalık.
didaktik ve buyurgan bir söylemden vazgeçemeyen (başka bir teamül üretmeleri zaten zor) cumhuriyet gazetesi'nin son repliği. adında 'cumhuriyet' kelimesi geçen her devletin kutsanmaması gerektiğini hatırlamakta fayda var. saltanat'ın olmaması iyi bir şeydir, gereklidir ama yeterli değildir. devlet içinde eritilmiş ve birbiriyle çatışan kliklerin egemen olduğunu, halkın egemenliği retoriğinin bir efsaneden ibaret olduğunu unutup, cumhuriyet gazetesi'nin de kolladığı-kollandığı, ortak olduğu bir iktidara sahip çıkalım. gazetenin dahil olduğu mevziye mi yoksa kendi kaderlerine mi sahip çıksın halk? bunun içini nasıl dolduruyorlar acep!
tokat ın allahı dır.
bugün yapılan mitingten sonra adtcilere, sözde kemalistlere, sözde halkçılara, gözde darbecilere, özde gerici, statükocu, antidemokratiklere söyleyeceğim sözdür. "cumhuriyetinize sahip çıkın!" bizim bostana giriyor.
kesme işareti ile ayrılan, ayrılması gereken sözdür. reklam kokan reklamdaki cumhuriyet, Türkiye cumhuriyeti değildir. yoksa sahip olduğumuz devlete, bilinçli her vatandaşımız sahip çıkmaktadır.
(bkz: cumhuriyete sahip cıkmak bunlara mı kaldı)
cumhuriyete sahip çıkmak bize kaldı demek ki... biz kim? biz, hepimiz!
zaman gazetesi ne ise cumhuriyet gazetesi de aynı boktur.
al birini vur ötekine.
cumhuriyet gazetesinin atatürkçü kadroya sahip olduğuna asla inanmıyorum.
taraflı medyamızın nadide bir gülünün reklam amaçlı( aslında provokasyon amaçlı çünkü mevcut iktidar onların işine gelmiyor) zırvaladığı bir söz öbeğidir.
zaman gazetesinin "namaz'ınıza sahip çıkın" diye bir karşı öbek geliştirmesi gereken bir durum.
zaman gazetesi öyle bir şey söylese cuma namazına da gitmem ben zaten.
cumhuriyet gazetesi böyle diyorsa eminim vardır altında başka bir şey.
başka bir başlığa daha yazdım: bu ülkede yaşayan hiç bir kesim cumhuriyet dışı bir rejimde barınamaz.
ne atatürkçüsü ne fethullahçısı ne süleymancısı ne nakşicisi ne de başka bilmem necisi.
tekrar söylüyorum var bu işin altında bir bit yeniği dedirten bir durum.
haa bu arada cumhuriyet'e sahip çıkan gazete nevroz olaylarında sessiz kaldı nedense.
o zanamı danamı bir konuşma yaptı diyarbakır'da resmen cumhuriyete kastetti bir atatürk'e sövmediği kaldı ne buraya entry girenler bir şey söyledi ne de o malum gazete.
dediğim gibi hepsi aynı bokkkk işteeee.
saygılar.tanrı Türk'ü korusun o zaten yüce,onun Ata'sı zaten yüceydi!!!
- cin halk cumhuriyeti
- iran cumhuriyeti
- küba cumhuriyeti

öze(asıl olan türk'ün özüne) sahip çıkın da gerisi önemli değil.
güncel Önemli Başlıklar