1. 1.
  Putçuların zoruna gidecek olan liman von sanders'tir. Canakkale'deki, mustafa kemal gibi bircok astın komutani olup o cephede asıl rol sahibi olan liman von sanders cephenin güç bela da olsa kazanilmasina en buyuk katkıyı sağlamış ve ileride kurulacak olan cumhuriyet için zemin hazirlamistir. Ayrıca bu gun övündüğünüz çanakkale kahramanlıkları sadece size ait değildir, az olmayan sayıda alman askerlerinin de cephede turklerden önde savaştığı bilinen bir gercektir.
  -7 ... graben
 2. 2.
  La o Alman dediğiniz müsvedde askerler, bizim yanımızda gibi görünüp arkamızdan iş çevirdiler. O von sanders dediğiniz biçimsiz de Çanakkale ye asker sevkiyatı yapmayı geciktirip savaşın kaybedilmesine vesile olacaktı. Amaç burada ingiliz vs orduları zayıflatıp Almanya'yı kurtarmaktı. Tarihi iyi okuyun bence. Hatta tarihte liman komutana silah bile çektiler bu yüzden.
  8 ... kale3112
 3. 3.
  sanders çanakkale savaşlarında bulundu, suriye-ırak çarpışmalarında bulundu, savaş bitince kasım 1918'de kurmaylarını topladı ceketini giydi ve almanya'ya döndü.

  cihan harbinden sonra anadolu'nun işgal edilip edilmediği almanların umrunda bile değildi. çünkü onlar zaten üzerlerine kabus gibi çöken versailles'ın, kendi memleketlerinin gidişinin derdine düşmüşlerdi.
  3 ... caranthir