bugün

"Osmanlıyı biz de kötüledik. Çünkü Osmanlıyı methetsek, cumhuriyeti tutturmakta zorluğumuz olurdu. Yalnız, şimdi dönüp geriye baktığımız zaman şöyle kötüledik, biz, kahramanlıklarla övündük. Yani Kanuni S
ultan Süleyman'ı kötülemedik hiçbir zaman, yahut Fatih Sultan Mehmed'i kötülemedik. Ama padişahlar dendiği zaman topyekün kötüledik. Böyle bir dönemi geçirmek mecburiyetindeydik."

(SÜLEYMAN DEMiREL Türkiye Gazetesi, 09.10.1999)
-o zaman yapmasaydıkta bizim gençler bizimi etseydi dedik zaten efendim*
Doganin kanunudur. eskiyi alcaltip yeniyi yuceltmek...
-zaten efendim osmanlı yaşamadığımız belli -artıkzaten cumhuriyet vardır bu neyin cumhuriyet düşmanlığıdır sizleri de anlamadık ki -fatihle-kanuniyle diğer padişahlar ve hataları aynı değil ki -
fatih in -kanunin başarıları ve diğerlerinin başrısızlığı efendim!!!
-yandak çarklılık yapmadık ki o zaman efendim!!!
-gibi.
ulan başkenti fethedilmiş, cariyelerini ingiliz subayları beceren, eyalet vali'lerinin isyan edip padişahın ordusunu yendiği, padişahının düşman ülkeye kaçtığı bir devletin neyini kötülüceksin ?

zaten türk tarihine kara leke gibi işlemiştir osmanlının son 200 yılı. utanç tablosudur. kötülenicek ve aşşağılanıcak bir tarafı zaten kalmamış.
bu bir doğa kanunudur.
-zaten bundan sonrası -cumhuriyetin yaşatılması o zaman -bari burayı yaşatalımdır!!!
cumhuriyetimiz-vatanımzdır önemli olandır!!!
(bkz: osmalıyı diriltmek için cumhuriyeti kötülemek)
(bkz: tut oğlum tut kıs kıs kıs)
-valla selçukluyuda osmanlı yıkmıştır o zaman efendim-böyle bir şey yokta farz edelim!!!!
ve de iki türk islam - imparatorlukları arasında farklar varken!!!
-bundan sonrası vatandır-cumhuriyettir bizim için ...
-başarısızlık olmasaydı yıkılmazlard.
-bundan sonrası hayal perestlikten başkası da değildir!!!
ya da sözde konuşmalar adına teröristlikten başkası da değildir!!!
-bu bir tarihi süreçtir...
-kişiler tarihte isteiği padişahı sevebilir saygı duyuabilir bu demek değil ki cumhuriyetimiz -vatanımzı -hayalperestlik uğruna yıksındır!!!
-mustafa kemal in ''türk çocuğu atalarını tandıkça daha büyük işler yapma azmiiinde olacaktır'' sözü gibi
ya da ''benim sözlerim bilimle çelişirse bilimi seçin'' gibi.
cumhuriyetin kurucusunun asil sözleridir bunlar!!
-başklarına saygı duyman demek-mustafakemal in eserim dedi -cumhuriyeti yıkma hakkını sana vermez!!!
-elbette hatalarımıza bakacağız mustafa kemal ki benim yaptıklarımının üstüne çıkmayında demedi ki
''cumhuriyeti biz kurduk onu yüceltecek olan sizlersiniz''
dedi!!(benim için mustafa kemal in sözleri önemlidir)
(istediğiniz kadar eksliyebilirsiniz -biz kendini kral -padişah-çar sananları sevmeyeceğiz)
-işte böyle!!
ben de diyorum ki bu sözlükte kemalizm nefreti acaba nerden geliyor? süleyman demirel'in kemalist olduğunu düşünüyorlarmış yahu! şimdi biraz daha anlaşılır oldu her şey.

yavrum, osmanlı devleti kötü bir devlet olduğu için işgal edildi, siyasi otoritesini ve emperyalistlerin safına geçerek bu milleti en aşağı düzeyde bile olsa temsil etme hakkını kaybetti ve yıkıldı. osmanlı devleti kötü bir devlet olduğu için kötüleniyor. iyi olsaydı batmazdı zaten. osmanlıyı arzulayanlar emperyalistlerdir çünkü onlar için müthiş kolay bir lokmaydı. kolay lokmaydı çünkü adam komple tüm ülkeyi kendisinin sanıyordu, hanedana aitti topraklar. her istediğimi yapabilirim sanıyordu. yeter ki onun canına halel gelmesin. halkın gözünde dine dayandırılarak kurulan bir meşruiyeti(!) vardı. yahu osmanlıya diyor ki emperyalist: "ben size demir yolu yapayım ama sen bana demiryolunu geçirdiğim her yerdeki madenleri ver." buna osmanlı hay hay diyor. sırf hattatlar işsiz kalmasın diye matbaa kullanılmıyor lan bu ülkede. kütüphaneciler işsiz kalmasın diye internetin yasaklandığını düşün! bu devlet ayvayı yemez mi? medreseler bitirilmiş, dinden başka bir şey öğretildiği yok... böyle bir devlet. batmış işte yahu nesi iyi? neden yıkılmış gitmiş bir devlete bu kadar özlem duyorsunuz yoksa devletinizin yıkılmasını mı istiyorsunuz? istemiyorsunuzdur herhalde, sanmam.

bakmayın onun bunun dediğine, tarihe bakın: bu devlet ayakta mı değil mi? borçlarını ödedik lan biz bu devletin 1950'li yıllara kadar...
süleyman demirel ve kemalizm...

süpermiş...