bugün

ulan kimsede demiyor osmanlıdan kalan o kadar borç nası kapandı ?

bi bitmediniz lan gerçekten bi bitmediniz maaşınızı biz sözlük olarak öderiz yeterki kirlilik yaratmayın.
10 sene sonra iddia edilecek şeydir. şeyh sait kurdu falan diyebilirler.
Nasıl ki şu anda terörist seviciler "gazeteciler içeride , (polise tokat atan)siyasetçiler içeride" yalanıyla siyaset yapmaya çalışıyorsa aynı kişiler Atatürk'ün zararlı cemiyetlerle, mandacı, himayecilerle mücadelesini de diktatörlük olarak satmaya çalışıyorlar; yersen!
Madem diktatörlük yapacaktı ne diye durduk yere şıhları,şeyhleri,ağaları karşısına alsın ki; padişah olur yapardı .
Altı çizilmiş, üzerine notlar alınmış , kendince işaretler koyulmuş 3997 kitap var kitaplığında. Memleket meselelerine kafa yorarken evliliği, evlat sahibi olmayı unuttu be!
Ömrü didik didik edilmiş , hakkında binlerce kitap yazılmış bir devlet adamının hayatında bulabildiğiniz içtiği birkaç kadehi değil mi? Hangimizin hayatı didik didik edilse neler çıkardı kim bilir geçmişimizde.
Günde 12 bin insan ziyaret ediyorsa kabrini oturup bir düşünmeli insan. Ağzından çıkanı kulağı duymalı. Düşüncelerine değilse de " benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır." dediği ve gençliğe emanet ettiği en büyük eseri cumhuriyete saygı duymalı insan.
doğrudur, çünkü ben kurdum..
Mustafa Kemal olmasa cumhuriyet olmaz monarşi devam ederdi.
ona bakarsak istanbulu da fatih almadı halk aldı. gidip fatih bizansa sızıp hepsini mi öldürdü de şehir düştü?
yook.
kafaya bak amk.