bugün

vatan gazetesi muhabirlerine saldıran villalı mahmut hoca ve müritlerinin çavuşbaşı semtinde ki sokağın ismi.
(bkz: bu millet okuz bir 28 subat daha yer)
adamlarda nasıl bir güç varsa artık bulundukları sokağın ismini bile değiştirmişler. bu kadar olur dedirtiren olay.
ismailağa cemaatinin yeni merkez üstü olan Beykoz'a bağlı çavuşpaşa beldesinde bir sokak. Raslantımı bilinmez ama trajikomik bir durum. hani sözlükte var ya nick entry uyumu diye, işte onun gibi birşey. herifler resmen orayı kuşatmış kendi kuralları ile yaşayan içine kapanık bir toplum olma yolunda ilerliyorlar aynı abd'de ki radikal hıristiyan ve yahudi toplulukları gibi. ama bunlar nede olsa suni gündem, bu adamlar harbi müslüman ve bizde harbi salağız, işçiler kalleş ismailağa kardeş!!! (1 mayısda işçileri coplayan itler neredesiniz?)
1 mayıs'ta işçilere karşı büyük bir kararlılıkla duran; başbakan, iç işleri bakanı, istanbul valisi ve istanbul emniyet müdürü'nün hakkında ne düşündüğünü merak ettiğim, tarikatçıların yuvası olmuş sokağın ismi.

ha orada oturanlar da sanmasınlar ki (bu yukarıda saydıklarım) nasıl olsa bize izin verdiler oh rahatız. türkiye laiktir, laik kalacaktır ve o kafalarını değiştirmezlerse o sokak onlara gerçekten çıkmazdır.
istanbul belediye başkanı* art niyet görmemiş tabela hakkında, tersi şaşırtıcı olurdu zaten.

açıklamasının bir kısmı şöyle;

'insanlar yerleştikleri yerlerde kendi algıları ve düşünceleri yönünde isimler yapmışlardır.(yani;orası tarikat yuvasıdır bu nedenle böyle isimler kullanmaları normal demeye getiriyor sayın başkan) Ancak o yerler belediye olduğunda, belediye, daha hassas bir değerlendirme yapmalıdır tabii ki. Burada art niyet olduğunu zannetmiyorum, ama yaşayan insanların yaşam tarzlarını bu isimlerle ilişkilendirmek gibi yanlış bir değerlendirme yapılıyor. Şuna kesinlikle ihtimal vermiyorum ki; Cumhuriyet değerlerine karşı bir tavır olarak görülsün veya bu yok sayılsın. Böyle bir değerlendirme yapıldığını sanmıyorum.''

ibret vesikası olarak devamı burada; http://www.gercekgundem.com/?p=130538