bugün

Genç işsizlik oranı (15-24 yaş arası) tamı tamına %27 ile hemde.uçuyoruz gençler kemerinizi bağlayın Avrupa'yı solluyoruz.
genç nüfusun hiç bu kadar çok olmamasıyla direk bağlantılıdır.

elini sallasan muhendis avukat öğretmen. hele ogretmenler devlete girmek için canla basla çalışıyor.o kadar kişi nasil kadrolu girecek oda bi ayri konu.
-yaz kızım. gençlere tatil müjdesi.
birazdan 'kaynak nerde kaynak' diye bağıracak çomar sürüsüne, lan kaynak verince sanki 'yazık ya keşke gerekli kişiler buna bir önlem alsa' demiyecek, ' o da sesekayı batırdı' deyip insanları sinirlendireceğinize, basın eksiyi rahatlayın az ötede.

a haber: türkiye rekora doymuyor.
Zamanında bu ülkeyi stagflasyona sokan büyük vebal altında kalır diye onlarca entry girdim. Herkes yok ya olmaz öyle şey dedi. Hadi bakalım. Sen bir de enflasyondan haber ver. Hala düzgün bir önlem ve istikrar paketi yok. Allah sonumuzu Hayır etsin. Bak sizin yerinize dua bile ettim. Ha pardon enflasyon yüzde dokuza düşmüştü değil mi. Yersen.
sanki avrupada genc nüfus varda işsizlik konuşulsun.
Olsun.
Almımız secde görüyor.
Ya ekonomiyi düzelten ancak alnı secde görmemiş biri gelse başa.

Allah muhafaza.
Çokomelli ekonomik kalkınma hamleleriyle, bir çırpıda bertaraf edilecek problemdir. ( yerse )
Bu tarz başlıklara yazmak dahi içimden gelmiyor artık. Da de bağlacınınayıramayan adam gelmiş burda türkiye övüyor avrupa yeriyor. Kardeşi, senin o ingiliz derin devleti bizi sikmeye çalışıyor kaynaklarımızı sömürmek istiyor dediğin masallar 20.yy da bitti amk. Birinci sanayi devrimini ingiltere 18.yydan başlayarak 19.yy ortalarında tamamlayıp ardından 2.ye geçti petrol için dünyanın anasını sikti. Amerika da keza öyle 19.yy sonlarında yolunu bulmuştu. Be amk, sen daha kendi ülkende en güzel yetişen yeşil mercimeği dışarıdan ithal ediyorsun, kime hangi kafayı tutuyorsun?
Evet bizim ülkemizde işsizlik var asla da bitmeyecek. Aklı olan imkanı olan kendini başka bi ülkeye atar. Çünkü burası akıl tüketen bi coğrafya. Burası tam olarak erdoğanın hareketlerinin timsali bi coğrafya. Ne zaman bu şekilde olduk, oraya hiç girmiyim. Burda ne işsizlik biter ne de liyakata dayalı bi siyasi düzen kurulabilir. Toplum da aynı paralellikte ilerler. Zaten hükümet mecburen güncel toplumun yansımasıdır. Yarrak gibi bi toplumla ve yarrak gibi bi siyasetle yaşamak istemeyen herkes burdan gider yani. Git gide artan beyin göçümüz de bunun ispatı.
Sinir geldi üstüme yazdıkça yazasım geliyo fanusa sıkışmış gibiyiz bizi bu duruma düşürüp allah var diyen herkesin tek tek allah belasını versin.
Edit: yazım ve imla hataları telefondan değil tabletten yazmamdan kaynaklanmaktadır. Düzeltme ihtiyacı duymadım, teşekkürler.
başkanlığa geçince uçacaktık. alın size uçmak. dolar uçtu, faizler uçtu, enflasyon uçtu, işsizlik uçtu, en sonunda da kafalar uçtu.

ek: bir de papaz amerika'ya uçtu.
Sanki Avrupa'da genç nüfus var diyen mallar sizde adamlar gibi planlı programlı nüfus politikası gütseydiniz o zaman ama yok herkese en az üç çocuk olsun ki muhtaçlığın hiç bitmesin.
Saymaktan aciz yalakaları rahatsız etmeyen hadise. Kakalak gibi yaşamaya alışmışlar.
taş yiyecek imanlı yazarlarımızı ortaya çıkarmış başlıktır. yaprağımı yersin yaprağımı. iki gün aç kalda taşı nasıl yiyorsun görelim. şöyle at kafalılara uyuz oluyorum bunlarla aynı ülkede yaşamaktan da nefret ediyorum. keşke thanos gibi bi şık şık yaparak sadece tüm iq seviyesi düşükler seçeneğini tıklayarak hepsini yok edebilsem. tüm ülke adına senden özür diliyorum ulu aysun kayacı.
(bkz: akp döneminde yaşanmıştır) başka bir dönemde yaşansaydı şaşırırdım..
Hepinizin bildiği gibi gençlerimiz iş aradığı için işsizlik artıyor.
iş aramazsanız işsizlik olmaz.
Devletimiz çalışmadanda gül gibi yaşama imkanları sunduğundan çalışmayan insan sayısı artıyor.
Tişikkir idiriz akp!
buna bileşik kaplar mantığıyla bakmak lazım.
güncel Önemli Başlıklar