bugün

en azından fethullah gülen sempatizanı olan insandır ya da daha kötüsü müritidir.
abone de olursa 2-3 yıl sonra etrafta "zimbawe'deki okulu benim paralarımla yaptılar olm teey tey" diyebilecek insandır.
demokrasi, eşitlik, insan hakları diye kıçını yırtan bir cumhuriyet okurunun ağzından çıkan şeysi.
35 ykr fazla vermekten kaçınan insandır.
demokrasi, insan hakları, özgürlük gibi kelamları ağızlarına sakız etmiş insanların nedense şikayetçi oldukları durum.

(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
bedavacıdır. *
(bkz: zaman gazetesi satin alan insan/#2759670)
sıradan bir allah kuludur. yurdumuzda sayıları hiç de az degildir. hem neden olsundur ki? insanlar tercihleri için yaşarlar!

bir gazeteyi okuyan kişi illaki o görüşün müriti, elamanı vs. olmak zorunda degildir.

unutulmamalıdır ki; bir gazete asla ve asla bu ulkenin her seyi olan cumhuriyeti tek başına sahiplenemez!
gazete tirajlarına bakıldıgında azinliğin tarafında olmayan bireydir.
http://www.haberaktuel.co...-dustu-haberi-130566.html
dizaynının güzelliği karşısında etkilenmiş, seçimini doğru olandan yana kullanmış insanın kararıdır...
zaman gazetesi yazarlarının makalelerini takip etmeyi seçmiş kişidir. en başta özgür iradesiyle bir seçim yapmıştır, kendisine karışılamaz.
herkes kadar insandır.memlekette illa herkes aynı olacak diye bir kaide vardı da o insan bunu bilmiyormuydu.

demokrasi derken ; insan özgürlüğü derken sadece bir kısıma mı var yoksa halka mı var onu anlıyamadık hala ; yoksa elit kesim illa demokrasi biziz cumhuriyet biziz diyorsa bak ona bir şey diyemem işte.

güneş çıkmış bir istek söyle yiğidim ;

(bkz: gölge etme başka ihsan istemem)
atatürkçü insanın harbi gazete okumak için başvurduğu cumhuriyetken, bizde kaliteli gazete okuyoruz diyen *diğer *insanların tercihinin zaman olmasıdır.
bu ülkede cumhuriyet sucuğu yemeyip başka sucuk yiyen insanlar genellemesi ile aynı derecede hatta daha fazla saçmadır.
üçlü bir diyalogda olabilecekler;

+Hangi gazeteyi okuyorsun?

-cumhuriyet.

+Sen cumhuriteye sahip çıkıyorsun. sen hangi gazeteyi okuyorsun?

+pis sapık. yediğin sucuğun markası?

-cumhuriyet

+aslanım benim.

(bkz: Adı Mustafa Kemal olan herkesin kahraman olması) *
vaktiyle ali kemal* okuyanlarla, yeter söz milletindir diyene tuzlukla koşanlarla aynı gelenekten gelen kişidir.

ülkenin iyiliğini ister. ülkenin iyiliğini isteyen diğer kişilerden farkı biraz saf olmasıdır.
tirajlara ve secim sonuclarına bakıldıgında cogunlukta olan insan evladıdır malesef.
cumhuriyet gazetesi 75 kuruşken zaman kitlelere bedava dağıtılmakta,

cumhuriyet gazetesinin internet sitesi dahi ücretli iken zaman'ın bedava.

sırf bu iki neden bile yeterlidir nazarımda. sakın kimse bana ''ama cumhuriyet'e baskı uygulanıyor, reklam verilmiyo'' filan demesin, birgün gazetesi nasıl ayakta duruyor hala derim çünkü(birgün'ün de fiyatı aynıdır ancak internet sitesi ücretsizdir dipnot). cumhuriyet'e uygulanan politikadan çok mu farklı o'na uygulanan a be güzeller?

devir bilgiye en kısa ve en ucuz biçimde ulaşma devriyken, biri bilgiyi insanların ayağına kadar -şu veyan bu şekilde- ulaştırırken ona karşı söylemler üreten bir gazete ne olursa olsun bu derece paraya tapar bi zihniyet tarafından yönetiliyorsa sonra kimse ''neden okumuyosunuz aaa, çok ayıp'' demesin, 'her gün ona verecek param yok kardeşim bedava gazete varken' der vatandaş, g.t gibi kalırsınız. menemen olaylarından sonra mustafa kemal'e ağlanan, efendim aracımız yok, ulaşamıyoruz köylere diyenlere verdiği ayar gibi; ''yobazlar bişekilde ulaşıyorlar ama!''.

ayrıyetten belirtmek gerekir ki -bi okuyucusu olarak söylüyorum bunu- cumhuriyet'te sütten çıkmış ak kaşık değil, içinde çok iyi yazarlar barındırmasına rağmen çok sakat fikirlere de imza atmakta, dumurdan dumura koşmaktalar mütemadiyen.
ikisini birden okuyup mavi ekran veren insandan daha makul davranan insan.

yani bildiğin "zaman gazetesi okuru"dur burada tanımlanan. abartılacak bir şey yok.
'hiii, olum zaman'ı ters çevirince namaz oluyomuş lan, çok acayip' cümlesini eşten dosttan duymamış bünyenin yapabileceği iştir. cumhuriyet okumaması da çok garip bi durum değildir, zira ertuğrul'cuğumla neşeli saatlerde birlikte olduğumuz hürriyet gazetesi her gün asparagas haber rekorları kırmakta, prezervatifli filler icat etmektedir, hem de ertuğrul da notre-dam'ın kamburunda beş milyarlık şarabını yudumlamaktadır, quasimado'ya da, 'fıstık artık benim, binicem üstüne, vurucam kırbacı, vurucam kırbacı' demektedir.

cumhuriyet mi? bu insan dindar bir kökende saplanıp kalmış olabilir. ne yaparsın. herkes anasının karnından elinde cumhuriyet, yanında ilhan selçukla çıkmıyor. nitekim bu insana, al bu cumhuriyet gazetesi, bi köşeye çömeş ve oku bunu derseniz tabii ki okumaz.

namaz = zaman 'ı bilmeyen insandır. aa, çok kötü, pis, kaka.
zaman okumayıp da cumhuriyet gazetesi okuyan insan'dan düşüncesinden hiçbir farklı olmayan insandır.
'gazete nedir?' sorusunu akla getiren başlıktır. yazık ki ülkemizde gazete olduklarından ziyade ideolojik görüşün yayın organı olduğu için tercih edilir çoğu gazete. cs monitor vardır misal. dünyanın en saygın gazetesidir lakin sahipleri bir grup marjinal din adamıdır. ancak tek kelime yalan yahut sansasyonel haber çıkmamıştır. insanlar güvenerek alıp okurlar. bizde ise 'bizi rahatlatsın' niyetine alınır gazeteler, bir üst kimlik ifadesi olur çoğu zaman. sonra da böyle boş beleş tartışmalarla vakit kaybedilir işte.
gururla soyluyorum ki bu insanlardan biri de benim.

zaman gazetesiyle kalmayip yeni safak, star, vakit, ve taraf'da okuyorum. ayrica vakit ve cumhuriyet gazetesi disinda internet sitesi parayla olan gazete de yok. gazeteler okunmak icin vardir, degil mi guntekin?

oyle kaymakamliklara, devlet dairelerine zorla gazete abone ettirerek gazete olunmaz.

ayrica sen kimsin ulan benim okudugum gazeteye karisiyorsun demezler mi adama?

la havle...
çağdaş insandır zira zamanı takip eden insandır ayrıca cumhuriyet yobazlarına ve fosillerine tenezzül etmeyen insandır.

anlayana...
ideal gazete okurudur. zira ülkede nelerin olduğunu en yanlış kaynak*tan almayı istememektedir.
Özgür ve demokratik bir ülkede sorgulanmaması gereken insan tipidir. Eğer Cumhuriyet gazetesinin tek okunması gereken gazete olduğu düşünülürse; hepimiz Fenerbahçeli olmalıydık veya herkes parasını iş bankasına yatırmalıydı diye düşündüren başlık.
bilerek, ya da ancak 10 yaşında 'baba' dediğinden dolayı, gerçekler yerine yalanları tercih eden insandır, cumhuriyet düşmanı olmuştur ya da olmak üzeredir. parası yoksa, hiç gazete okumasın, daha iyidir.
güncel Önemli Başlıklar