bugün

hala yapılabildiği için takdir edilesi eylemdir. otobüste okumak ayrıca yürek ister. hele bir de yanında oturan da açtı mı yeni şafağını ooo ilginç bir kompozisyon oluşturursunuz. ama henüz bir saldırıyla karşılaşılmadı. yolculuklar güvenle devam etmekte. gelişmeler an an burda, kaçırmayalım lütfen..
meşrutiyet okumak gibi bir versiyonu da olan siyasi yapı okuma eylemi.
gazete okuduğunun farkına varmaktır.
Laiklik elden gidiyor kuponlarını toplayıp 50 kupon sonra tencere kazanma ümidi taşımaktır.
tarafsız olmasada elinden geldiğince objektif olmaya çalışan ulusalcı yazarların görüşlerini okumaktır. herbiri o kadar birikimli insanlar ki hergün yeni bir şeyler öğreniyorum cumhuriyet okurken.
(bkz: havanda su dövmek)
hürriyet okuyarak gündemi takip ettiğini sanmaktan, omurgasız köşe yazarlarının her ekonomik ve siyasi koşula göre değişen görüşlerini okuyarak ucuz satırlara hak vermekten iyidir. en azından baskıya girerken akp'nin onay vermesine gerek olmayan bir gazeteye para verilmiş olur.
kelebek için de alamazsınız cumhuriyet'i.
vakit okumaktan farksız bir davranıştır. yalnız vakit okuyan garibim göğsünü gere gere ben vakit okuyorum demez genelde ki saçmadır bir gazeteyle övünmek. cumhuriyet okumak, gazetenin ,yanlış hatırlamıyorsam, ankara temsilcisinin ingilteredeki muhabirine fehmi koru nun hardward mezunu olmadığını kanıtla diyen bir gazeteyi okumaktır. harward mezunuymuş ama cevabına ben senden doğruyu söylemeni değil fehmi koru nun harward mezunu olmadığını kanıtlamanı istediim cevabıyla karşılaşmıştır gariban muhabir. böyle bir gazeteyi gururla okuyanlara sesleniyorum böyle bir gazete okuyacağınıza, yanlış bilgi edineceğinize yani, gidin posta alın haydar dümenden cinsellik dersleri öğrenin daha iyi.
taraflı bir gazete okumaktır.

basında tarafsızlık gibi bir takıntınız yoksa gayet keyiflidir. akp ye saydıran köşe yazarları, feto ve cemaatine batabilir, ama şahsıma batmamakta malesef.
akşam saatlerinde eşle dostla rakı içmek gibidir.
tencere-tava almak için değil de adam olmak için yapılabilir mesela. 50 kere alıp adam gibi okunsa, bir ihtimal, eşekler bile adam olabilir bu sayede.

kampanya: bu entry' deki hinliği çözen bulmaca düşkünü yazarlarımıza ünlü bir nöroloğumuza 3 soru sorma hakkı tanınacaktır.
sorulacak soruların konsept limitlerini belirlemek amacıyla bir soru örneği de entry' mizin hediyesidir:
"erkek arkadaşım bana laf kodu. hamile kalır mıyım hocam?"
sürmanseti yazar yorumu olan bir gazete okumaktır.

yerde buldugum parayı bile verip almayacağım bir gazete olmasına ragmen sürekli takıldıgım cafenin her gün almasından dolayı her gün okuyorum bu gazeteyi. diğer gazetelerden farklı olarak gördüğüm en bariz olay baslığın yorum olması. mesela hürriyet gazetesinde 'tutuklamalar hukuka uygun' diye bir baslık görüyorsunuz ve altını okuyunca bunun bir devlet adamının lafı oldugunu anlıyorsunuz. genelde bütün gazetelerde böyle. cumhuriyet gazetesinde ise 'suyunu cıkardılar' tipi bir baslık gördüm ve gercekten sok oldum. altındaki bütün yazıyı okudum ve bunun tamamen gazetenin sahsi yorumu oldugunu anladım. sanki gazete bütün olarak bir köse yazarının günlük yazısı gibi. bu durumda nasıl objektif oldugunu savunuyor insanlar merak ediyorum.

sözün özü tek bir yazarın 20-30 farklı isimde sahneye cıktıgı bir gazeteyi okumaktır cumhuriyet gazetesini okumak.

altıncı dalgada göz altına alınan adamlardan biri demişti sanırım:

kiralık kalemler ipotekli akıllar.
cumhuriyet okumanın ayrıcalığı her zaman hissedilir. o yüzden Cumhuryet okumak özel bir vasıftır.
75 ykr'den daha ucuz olsa iyice tadından yenmeyecek eylem.
bilumun üniversite kampüsündeki gazete bayilerinde öğrencilere yarı fiyatına satıldığı için en azından bir üniversite öğrencisi için oldukça ekonomiktir. şu an türkiye'de basılan gazeteler arasında en kalitelii en doyurucu haberi yapan gazeteyi okumak, kendini toplum içinde koyun olmuş kişilerden ayırabilme ayrıcalığına sahip olmaktır.
hata yapmaktır. okunan cumhuriyet gazetesi değildir çünkü.