bugün

düşünsel olarak mitingin örgütleyicileriyle uyuşmayan onların demokrasi dediklerine darbe zihniyeti diyen yazarların oluşturduğu, oluşturacakları topluluktur.

kolibandı
her akıl-ı selim sözlük yazarının mensubu olduğu katagori.
cumhuriyet mitingi adı altındaki yapılan kolpalamanın farkında olan aklı selim yazarlardır...
şeriatı çok sevdiğimden mütevellit,*ayrıca başkalarının benim üzerimden çıkar elde etmeye çalıştığını anlayabildiğimden dolayı katılmayacağım.

gidenelere selam ederim, spor ayakkabı giyin de ayaklarınız nasır tutmasın canlarım. en öndeki saflardan birinde gothic evil olacak, onu bulun yolunuzu şaşırmayın.
katılmayan veya katılamayan yazarlara ismini vermek istemediğim bazı uuserların neden bu kadar agresif tepkiler verdiğini anlayamadığım, katılmamakla şeriat severlik arasında herhangi bir bağlantı kurabilen zihniyet katılsa kaç yazar dedğim, işimdeyim gücündeyim yazarları. ayrıca (bkz: no escape from destiny)
cumhuriyet kelimesini dillerine dolayarak, darbe çığırtkanlığı yapmak isteyen güruhun kirli emellerine alet olmayacak olan yazarlardır..

(bkz: hayat buysa ben yokum bu yolda)
mitingin yapılacağı şehirde oturmayan yazarlar olması muhtemeldir, ya da o gün çalışıyor da olabilirler...

şimdi sorarım size, ben bu mitinge katılmıyorum, rte sevmiyorum, ans'den hiç hazetmiyorum, deniz baykal bana göre siyasetçi bile değil, diğer siyasi partilerden ise bir skim olmaz bunu herkes biliyor...

şimdi ben yobaz mı oldum? atatürk düşmanı mı oldum?

o gün hiçbir işim de yok... hatta geçen pazar ben ısrar ettim anıtkabir'e gidelim diye oradakilere...

çocuklar birşey yapıyorsunuz ama boka buluyorsunuz, siz birşeyleri birleştirecekken iyice kutuplara ayırıyorsunuz amacınız ne?

iyi o zaman o mitinge gidenlerin haricinde ki herkesi yobaz/şeriatcı diyerek fişleyelim...

babaannem'in güzel bir lafı vardır, herkes bilir bunu;

akıl olmayınca fikri skiyim...
aynı gün fen fakültesinde* sınava gireceğim için, katılmasam bile yakından takip edeceğim miting olacak.
beyinleri basmayan yobazların götlerinden uydurdukları bÂzı tanımlar vardır, son zamanlarda sık duyulur bunlar;

yobaz laikler...darbe çığırtkanları...huzur bozucular(samanyolu tv çok seviyor bunu)...

bu tür düşünceye sÂhip yazarlardır bunlar da. ya da çok isterler ama ulaşım sorunları veya başka sebeplerle gitmek isteyip gidemeyecek yazarlardır.
çok sorarlar sizin derdiniz ne, bu tepkiler ne diye...akıllara birkaç tanesi gelir hemen;

terörün sorumlusu kim ?

- pkk

nerden geliyorlar ?

- kuzey ırak - muhtemelen kandil dağı

diplomatik çözüm ?

- a.b.d. izin vermiyor.

asker ?

- olmayacak bir üyelik hayÂli için susturuldu.

pekiii...ikiz kuleler indirilince afganistan'a peşinden de ırak'a dalan bir devlet nasıl olur da 30.000 can verdiğimiz terörün kaynağını temizlememize izin vermez ?

- çünkü hükümetiniz kukladır, biz özgür bir ülke istiyoruz, biz manda'yı taaa sivas kongresinde uygun bulmamış bir halkız.

ekonomi ??

- iyi diyorlar, enflasyon düşmüş, yabancı sermaye geliyormuş falan...

tüik, bu rakamları hesaplarken dönem ortasında endeks değiştirdi...neden akp şak şakcıları bu konudan hiç bahsetmiyor ? işlerine gelmiyor da ondan. ayrıca kimin cebi bollaştı bu 5 yılda ? zengin daha zengin, fakir daha fakir...sağ politika sankim...

biz sosyal bir hukuk devleti istiyoruz !!

atatürk ilkerine düşman olduğunu açıkca belli etmiş bir hükümet, bakanlar, imam nikahlı milletvekilleri istemiyoruz !!

biz üretim yaparak zenginleşen bir devlet istiyoruz, kendisini satarak değil !!!

kanla alınan toprak, parayla satılamaz !!

bir de ek yapalım tam olsun;

CUMHURiYET MiTiNGiNE ÇAĞRI

21. yüzyılda dünyanın karşı karşıya kaldığı küresel tehdit ve tehlikeleri, ülkemiz ve ulusumuzun geleceğini ilgilendiren olumsuz gelişmeleri kaygıyla izliyoruz.

Ülkemiz, içinden çıkılamayacak bir borç batağına sürüklenmiş sömürge ülke görünümündedir. Tüm ekonomik varlıklarımız, topraklarımız, sularımız, ormanlarımız, madenlerimiz ve petrolümüz özelleştirme adı altında yağmalanmaktadır. Siyasal fırsatçılık dürtüleriyle tetiklenmiş plansız nüfus artışının getirdiği olumsuzluklar ülke potansiyelinin hoyratça kullanılmasına, israfına, çevre problemlerine neden olmaktadır. Ortalama gelir ve ömür, dünya ortalama değerlerinin altındadır. işsizlik, gelir dağılımındaki korkunç adaletsizlik, dilde yozlaşma, eğitim birliği ilkesi ve laik devlet yapısıyla uyuşmayan eğitim/öğretim uygulamaları, yargı bağımsızlığına müdahaleler, cumhuriyetin temel değerlerinin "demokrasi" araç edilerek tahribatı, kabul edilemez boyutlara erişmiştir.

"Hayatta en gerçek yol gösterici bilimdir" diyen ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aydınlık ve onurlu yolundan saptırmak isteyenlerin, küresel sömürü güçleriyle ortaklaşa kurguladıkları ve dayattıkları politikaların oluşturduğu bu sosyo-ekonomik problemler yumağının çözümü ancak ve ancak bilimi rehber edinen ulus-devlet anlayışıyla olanaklıdır.

2007, Türkiye'nin geleceğini belirleyen, yaşamsal önemdeki kararların alınacağı ve parlamento seçiminin de yapılacağı bir yıl olacaktır. Bu bakımdan Cumhurbaşkanı seçimini rejimin teminatı açısından bir mihenk taşı olarak görüyoruz.

Ulus ve ülkenin birlik ve bütünlüğünü temsil eden Cumhurbaşkanı, her şeyden önce Cumhuriyetimizin temel değerlerini benimsemiş ve bu değerleri her zaman her yerde içtenlikle savunduğunu kanıtlamış erdemli bir kişi olmalıdır. Ulusumuzun bu arzusunu dile getirecek son uyarıyı yapmak üzere bir miting ve ardından Anıtkabir ziyareti düzenlenmiştir.

- Ülkemizin ve ulusumuzun bölünmez bütünlüğü için,
- Demokratik, laik, sosyal hukuk devleti için,
- Tam bağımsız ve aydınlık bir Türkiye için,
- Cumhuriyetimizin kazanımlarına, kurumlarına sahip çıkmak ve "irticaya hayır" demek için,

14 Nisan 2007 Cumartesi günü saat 11.00 de Ankara, Tandoğan Meydanındaki "Cumhuriyet Mitingi" ne katılımınızı ve katkılarınızı saygılarımızla arz ederiz.

DÜZENLEME KURULU
Başkan
Prof. Dr. Ali ERCAN

bir edit yapmak lÂZım, lafı tersten anlayan çok;

kimse istemediği bir şey yapmak zorunda değildir...

+

gelmeyenler yobazdır gibi bir genelleme yapmak, en az o lafı sarfedeni de bir çeşit yobaz yapar.

entry okurken gözlerimizi kullanalım...saygılar...
"ordu göreve" diyenlerin değil de, "ordu kışlasına" diyenlerin yanında olan yazarlardır.
"memlekette atatürkçülük adt'lere kalmadı, askerlere hiç kalmadı; rte amerikan kuklası da bu mitingi düzenleyenler değil mi?" diyen yazarlardır.
misal ben, ismail marazi; katılmıyorum arkadaş, doğru da bulmuyorum, gerekli de görmüyorum...
ankara da oturmayan yazarlardır belkide.
beyinleri basmayan bazı holigan yazarların, herkesin kendi fikirlerini paylaşmayacağını kabullenemeyerek, mitinge katılmayanları, tıpkı kendileri gibi yobazlıkla suçladığı mitingdir...

yok falanca tv kanalı, falanca sözü sıklıkla kullanıyormuş da, yok ben son zamanlarda sıklıkla duymuşum da, bana ne ulan, bana ne...
ne yani "x" kanalı bir kelimeyi kullandı diye kimse o kelimeleri kullanmayacak mı, herkes kullandığı sözlerin patentini alarak, tescil ettirsin o zaman, kimse kimsenin sözlerini kullanmasın, alemsiniz valla, kullandığım tek bir kelimeyle, nasıl da tüm kirli çamaşırlarımı ortaya döktünüz, helal olsun...
bu mudur yani? "evet arkadaşım budur" diyorsan başka sözüm yok, işin rastgelsin...

hem madem o kadar istiyorsunuz, tamam katılın ulan katılın, sanki biz katılmayın mı diyoruz size, artık bu saatten sonra size ne söylesek boş, yanlııııız, cumhuriyete sahip çıkmadan, rejimi de kurtarmadan dönmeyin sözlüğe ha, tamam mı?
ne efsunkar imişsin ey didar-ı hürriyet,
esir-i aşkın olduk, gerçi kurtulduk esaretten.
(bkz: babilibabilibuu)
çok bildiğini zanneden andavallar vardır, bu organizmalar, ismini vermek istemeden klavye delikanlılığı yaparak harala gürele sözde düşünce belirtirler..."ben gelmek istemiyorum huleyn" diye...işte bu tip yazarların da içerisinde bulunduğu güruhtur.

"e gelme a.q." güzel bir cevap olur böylelerine. herkesin düşüncesi kendine derler ya, ondan...
konuşmayı bilmeyenlerin de katılabileceği mitingdir...
miting günü birlikte zirve tertip edip içmek istediğim yazar grubudur...
katılmayanların vatan haini ilan edilemeyeceği mitingdir. cumhuriyeti kimden neyden kurtaracakları merak konusudur... %45 oy almış bir partiden mi ?

%34 müş... *
dışa bağımlı, yoksul, derin, karanlık... bir ülkenin asıl meselesinin ne olduğunu iyi bilen,
"laik cumhuriyet elden gidiyor" "memleket bölünüyor" masallarını yemeyen,
mitingin örgütleyicisi ve tit mensubu katillerle aynı saflarda yürümek istemeyen,
şovenizme, faşizme , ırkçılığa karşı,
orduyu göreve çağırmayan, darbe şakşakçısı olmayan ve olanlardan hazetmeyen
yazarlardır.

(#1495785)

(bkz: semih tufan gülaltay)
(bkz: cem ersever)
(bkz: akın birdal a suikast girişimi)

http://www.milliyet.com.t...7/04/04/guncel/gun03.html
http://www.atilim.org/hab...n_14_kisi_tutuklandi.html
http://www.alinteri.org/?p=4409
akp nin 2002 deki oy oranını %45 sanan arkadaşlarında katılmayacağı miting dir.

çok bilgesiniz çok nurlusunuz..*
katılmadığımız için cok üzülen yazarların, üzüntüse bir son vermek için katılacağım mitingdir...
rejim düşmanlarının katılmadığını bildiğim için, onların durduğu tarafta durmamak ve ilerde cocuklarima hesap verebilmek için, içlerinde bulunamayacağım guruh...

not: her katilmayan rejim karşıtı anlamı çıkmasın, herkesin bir mazereti olabilir... * *
buyuk bir is yaptiklarini sanmalarina ragmen sadece bir ki$isel bir karar vermi$ olan ve bunu da nedense marifet sayan yazarlardir. katilanlar vatan kahramani olmadigi gibi, katilmayanlar da vatan haini degildir.

hain imrali'da ya da ba$ka cenahlarda oturan pazarlamaci kelle pacacilardir, kahraman da 5 ya$indaki oglunu vatanina emanet eden, ailesini yasa bogan jandarma uzman cavu$lardir.

allah rahmet eylesin.
gemi bile alamadan yummu$lardir gozlerini bu dunyaya.

mitig bir stk hareketidir. gonlu isteyen katilir, istemeyen katilmaz. soros tabanli stk diye bir olay olmadigi gibi, bu tur kurumlarin destek verdigi stk'lar da a$agi yukari belli ve $u andaki iktidarin devamliligindan yana taraf olan kurulu$lardir. cahillik tolere edilebilecekse de, iddia atmamak lazim ortaya.

liberal orgutlere bir bakin bakalim. erdogan'in cumhurba$kani olma olasiligina gore piyasadaki konumlarini coktan belirleyip, $imdiden satin aldilar.
Attila ilhan'ın haklarında, kaybedilmiş ve onlardan Atatürk cumhuriyeti'ni koruma konusunda umudu kesilmiş bir nesil diye bahsettiği, mitingi gereksiz ve anlamsız bulan yazar grubudur.
kaliforniya'dan git-gel ucak parasi felan fazla oldugu icin benim de icinde bulundugum yazarlar grubu.