1. 1.
  beyoğlu balıkpazarında bulunan 1930ların başında kurulan istanbulun en eski meyhanelerindendir. alt katta TSM dinlenebilir. üst katta ise canlı fasıl olur. zamanında atatürk'ün sık sık ziyaret ettiği bir yerdir. her 10 kasımda ata'nın anısına misafirlere beyaz leblebi ikram edilir.

  http://www.tarihicumhuriyetmeyhanesi.com/
  ... alpiloji
 2. 2.
  devlet'in bazı kelimelere ipotek koyması gerektiğini bir kez daha gösteren mekan ismidir.
  1 -4 ... palta
 3. 3.
  yıllar yıllar önce, daha lise yıllarındayken arkadaşlarımla gelen hesaba karşılık "abi bizim bu kadar paramız yok" dediğimiz ve "canınız sağolsun gençler, başka zaman bırakırsınız" diye karşılık vermiş, insan-üstü çalışanlara sahip muhteşem meyhane. nevizade'nin kızılay tarafındaki girişinde bulunur.
  1 ... maksat muhabbet
 4. 4.
  gerek servisi,güzel meze ve yemekleri ile gerek insanı çoşturan fasıl heyeti ile çok bir gece geçirten, verdiğiniz paranın hakkını alıp, dostlarınızla gönlünüzce eğlenebileceğiniz bir mekandır. diğer bir gözüme çarpan bir özelliği gayet nezih bir yer olup, edebi-adabıyla eğlenmesini bilen insanların uğrak yeri olduğudur.
  ... rosemary
 5. 5.
  okul yılları nostaljisi.
  ... novakatinamite
 6. 6.
  insanın kendini bulduğu yerlerdendir.
  1 ... the godfather
 7. 7.
  (bkz: #4832650)
  ... opusmagnum
 8. 8.
  tesadüf eseri internet sitesine bakmam sonucu meze dolabındaki meze tarifleriyle ağzımı sulandıran meyhane. açken kesinlikle bakılmamalı... fiyat araştırması yapıp kısa sürede gitmeyi planladığım mekan.
  1 ... trink
 9. 9.
  meyhaneye tahammül edemeyen yobaz sürüsünü kudurtan yapı. bu tarihi yapıyı bilmemeleri de bu kişilerin seviyesizliği hakkında kesin bilgi verir.
  2 -2 ... david addison
 10. 10.
  tuna kiremitçi'nin bu işte bir yalnızlık var romanında adı sık sık geçen meyhane.
  1 ... bagdagul