bugün

erdoğan'ın cumhuriyet gazetesinin başlattığı reklam filmine karşı önümüzdeki günlerde yayına vereceği reklam filmi.

http://www.webim.eu/haber..._dan_ilginc_misilleme.asp
"hata" saydığı bir eyleme aynı hatayla cevap veren başbakan şeyisi. reklamı.
aman da aman pek guzel dusunulmus karsi reklam.. 100 yil ileriye gidliyor denmis de neye istinaden bu laf edilmis, keske onu da aciklasalarmis.. cumhuru bilgilendirselermis.. cumhuriyet gazetesi reklaminin dayanaklari cumhurca malum.. demokrasi tramvayina binmeler, olur olmaz demecler, tarikat liderlerinin eteklerini operken resimlenmeler vs..

akla mantiga uyan seyler sunsunlar, vallahi yuzyil yanarim yanmayi ogrendimse..
son derece yaratıcı reklam.
cumhur, cumhuriyetine sahip çıkıyormuş, cumhuriyeti yanlış anladığındandır o.
(bkz: ahahahahah ben buna guluyorum)

bu ne lan?!

---spoiler---
cumhur: halk, topluluk. Cumhuriyet: toplumun kendi iradesiyle yönetilme biçimi. Türkiye 100 yıl ileri gidiyor.
---spoiler---

(bkz: ya ben lan neyse bir sey demiyorum)
post-modern gericilere sağlam 'ayar' vermiş reklam...
bok gibi bi şey.
100 yıl ileriye gideceğimizi söyleyen ama ne yöne doğru olduğunu belirtmeyen reklam filmi.örnek vermek gerekirse yüzümüzü doğuya dönüp ileri gidersek iran ve afganistan a varmamız mümkündür.
NASIL YUZYIL ILERIYE ALACAGINI MERAK ETIGIM REKLAM NEYIYLE ALACAK 1400 YIL ONCEDEN KALMA AKLIYLA MI? YOKSA FIRST LADY SI EMINE ERDOGANLA MI NEYIYLE SAATLERI 100 YIL ILERIYE ALACAK COK MERAK ETTIM BAK SIMDI.
sözlükteki 'neo-faşist, atatürk sömürgeni post-modern gerici yüzeyselleri' 'kabak' gibi ortaya koyan reklam...
(bkz: tepkisel indirgemecilik)
40 yıl düşünülse böyle yaratıcı fikirler ortaya koyulamaz(!) Adamlar düşünmüş.
Bu nasıl bir misillemedir tarih yazıyor yeminle.
cevap olarak değil belki ama tüm çıplaklığıyla sadece türkiye üzerinde değil tüm dünyaya mal edilen bir reklam olarak milliyet gazetesinin reklamıdır.
--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=GS4-v39smck
--spoiler--

orjinal olmus...
güncel Önemli Başlıklar