bugün

Kafasını çalıştıran insan.
Külliyen göttür.
Serefsizdir turkiyede bulundurulmamalidir topunun hayatini s*kmek lazim .
Kendini zeki sanan bir avuç gibik insan topluluğudur. Önemsenmediği gibi aynı zamanda taviz de verilmemelidir.
hayattaki tek özelliği seçim zamanı oy vermek olan gerizekalıların anlayamayacağı insan. ne atatürk'e ne de türkiye'ye karşı olmasına gerek yoktur, ama her şeye ilkokul kafasıyla bakan cahiller tarafından anlaşılması imkansızdır. bu yüzden sizin gibi cahiller olduğu sürece cumhuriyete karşıyım, çünkü seçme, seçilme hakkını hak etmeniz için daha çok yolunuz var.
Maalesef sayilari oldukca fazla. Cumhuriyetin nimetlerinden faydalanir. Ozgurlugun dibine vurur. Ibadetini ozgurce yapar. Kimse karismaz. Ama ataturk'un icraatlerini her anlamda elestirmekten kacinmaz. Ataturk u deccal olarak gorur. Yaziklar olsun boyle insanlara...
sunu bilmeli ki istese Atatürk krallikta yapardi padisahlikta ulkeyi kendine baglar soyar sogana çevirebilirdi elinde bu guc vardi yok sanmayin ama o halkina bagli kalip onla birlikte karar almak istedi bencillik etmedi halkini ve vatanini sevdigi kadar kimseyi sevmemistir Cumhuriyet hediyedir diger turlu bu ulke yonetilemez.
saray soytarısının yarrağını yemiş haremağası fetişisti yobaz veya etek giyip t.c.'ye kaçan kürtçüdür.
bahsettiğim de tam olarak buydu işte. dünyayı sadece siyah ve beyazdan ibaret zannedenler demokrasiyi hak etmiyor. inançsız ve milliyetçiyim, ama eğitimsiz bir toplumda demokrasi olduğunda nelerin olduğunu da görebiliyorum. anlatsam anlamak istemeyeceksiniz, ama herkesin seçme hakkına sahip olmasına gerek yok, sonra başımıza tayyip falan geliyor. beni temsil edecek adamları orta bir terk heriflerin seçme yetkisi olamaz, beni temsil edecek adamlar da imamhatip mezunu barzolar olamaz. yine anlamak istemeyeceksiniz.
Var boyle tipler hatta birini tanıyorum elinde bira şişesiyle ben şeriat istiyorum diyordu vay be.
Şeriat geldiğinde, kızını şeyhe peşkeş çekmekten geri kalmaz.
Kafası çalışmayan insan tipidir. Hor görmeyin garibi tek tek eğiteceğiz hepsini.
Aşka karşı olan insandır. Çünkü en büyük aşk özgürlüktür...
"Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir." -Platon
cumhuriyeti bende pek sevmem.
ona bakarsan hürriyetle milliyetin spor sayfaları daha bi doyurucu. ayrıca sarı sayfalar konusunda da cumhuriyet yetersiz bence.
Cahillerin sanısı. Cumhuriyet önemli değil önemli olan demokrasidir. Cumhuriyetse iranda kuzey Kore de cumhuriyettir. Adam eniştesini hayvanlara atıyor parçalasınlar diye. Gördünmü cumhuriyeti?
Ama ingiltere krallık, Hollanda krallık, ispanya krallık... En kaliteli yaşam standartları demokrasi hak ve eşitlikler bu ülkelerde. Demekki cumhuriyet hiç bir sikim değildir. Önemli olan demokrasidir.
dünyanın en mantıklı sisteminde menderes, demirel, özal ve tayyip tarafından yönetilmesi elbette cumhuriyetin suçu değildir canım, niçin cumhuriyeti suçluyor, terbiyesiz.
insanlıktan nasibini almamış şahsiyettir. böyle gurur verici başka birşey olabilir mi? senin atalarının kanıyla alınmış bir karar sonucu sana armağan edilen bir hürriyet. ama keşke yunan piçi olsaydın da bu duyguya kapılmasaydın.
kemalistlerin küfür etmeden kendilerini ifade edemediklerini tekrar tekrar görüyoruz. gıcık duyacağı şeylerde özgür olan insandır ve bu benimdir. sevmek zorunda değilim bu sistemi. siz nasıl osmanlı'nin yönetim biçimini sevmiyorsanız bende bunu sevmiyorum sırf bu yüzden ana bacı katan irk mezhep tahmininde bulunan kemalistleri de gördükçe çok gülüyorum.
cumhuriyetle ve kazanımlarıyla kavgalı bir ebleh suratlı diktatör bozuntusunun dışkısını nutella niyetine ekmeklerine sürecek kadar akılları olup esaret prangasını altın bilezik sanan kitlede çok vardır bunlardan. böyle milli bayramlarda delirir bunlar, kudurur, çatlar; ağızlarından salyalar akar.

hiç kimsenin boyunduruğu altına girmemiş bir ülke olmamız bile umurlarında değildir bu malların. varsa yoksa kafayı atatürk ve cumhuriyetin kazanımlarıyla bozarlar. ama eşek gibi, köpek gibi gelip ata'nın huzurunda da saygı duruşunda bulunur bu yeni türkiye'sine işediklerim.
cumhuriyet kendisine gıcık olma hakkını tanımaktadır.
şerefsizdir vatan hayinidir.
Kesinlikle ve kesinlikle Atatürk' ün kemiklerini sızlatan aşağılık yaradılıştan başka bir şey değildir. Ancak bilinsin ki günümüz Türkiye' sinde sayılarının fazlalığından ve haliyle iktidardan ötürü top onlarda.