1. 1.
  cumhuriyet gazetesinin cuma günleri verdiği bilimle dolu ekin adıdır. baştan sona kadar çok başarılı akademisyenlerin yazıları ve birbirinden değerli haberleriyle cumaları iple çektirir.

  orhan bursalının editörlüğünde çıkan dergide, celal şengör, ahmet inam, tanol türkoğlu, tahir musa ceylan gibi çok kaliteli isimlerin yazıları yayınlanır.

  bu derginin adı 2000'li yıllara geçilmeden önce cumhuriyet bilim teknik idi. 21. yüzyıla girilmesiyle beraber, tam adı 21. yüzyılda bilim ve teknoloji oldu.
  2 ... beyazyelkenli
 2. 2.
  her hafta cuma günü çıkan, güzel bir ek.
  1 ... kisil
 3. 3.
  cumhuriyet gazetesi'nin cuma günleri verdiği her cuma okunduğunda insanı bir fakülte mezunu seviyesine getirebilecek "pozitif" bilim eki. bilip bilmeden evrime karşı çıkanların önyargılarını bir kenara atarak cumhuriyet bilim'deki yazıları okumaları önerilir. saklanası, ciltletilesi, çoluk çocuğa bırakılası öyle de önemli bir ektir yani.

  günlük gazetelerin bilim ekini bırakınız bilim sayfası bile olmayan bir ülkede haftada bir gün cumhuriyet bilim ve teknoloji gibi bir ekin verilmesi büyük nimettir. değerlendirenler şanslıdır.
  1 -1 ... volkan2386
 4. 4.
  bu haftaki sayısında istanbul teknik üniversitesi' nin ingilizce eğitim kararıyla ilgili çok güzel ve haklı bir eleştiri yazısı çıkarmış olan ektir.
  ... vettelmania
 5. 5.
  icinde inanilmaz bilgiler bulabileceginiz cumhuriyet kiyagi. hani hazirlanmasi bakimindan benim icin planet earth hayranligima estir. arsivlenmesi gerekir, yalniz evde buldugu her turlu tarihi gecmis kagit parcasini atan bir anneniz varsa zordur anne yaaa demekten baska bi sey gelmez elden
  1 ... bimelekimben