1. 1.
    cumhuriyet başsavcısının ölmesi ne demek, ordunun ohal ilan edip, hükümete el koyup olaylara müdahale etmesi demektir. ölen kişi devletin yapı taşıdır, sıradan bir insan değil.

ey kemalistler nerdesiniz? ha pardon bugün galatasaray maçı vardı değil mi?

galatasaray maçını tartıştığımız şu saatte, belli ki cumhuriyet başsavcısının ölmesinin ne demek olduğunu bilmeyen arkadaşlarımız var yoksa sol framede bu başlık kaybolup gitmez.
    5 -15 ... zbam
  2. 2.
    devletin kontrolü kaybettiğinin açık ve net göstergesidir.
    ... himmet abey
  3. 3.
    ülkeyi kemalistler yönetiyor, yaptırım gücü chp'nin elinde zanneden yazar düşüncesi.

(bkz: bu neyin kafası)
    10 -1 ... sinirlenmicem
  4. 4.
    allah'a emanet yaşamamız demek.
    2 ... kirisik
  5. 5.
    hala uyuyan bir halk demek.
    2 ... denizlerin efendisi trakyali
  6. 6.
    eroinin mi yoksa kokainin mi yolunu kestin ey şehit?

silahın, oradan buradan fuhuşa zorlanan kadınları ülkeye sokanlara mı hesap sordun?

benim çocuğumda bulaşır diyerek teklif edilen her türlü malı mülkü elinin tersiyle mi ittin?

bana emanet edilen bu makama, bu devlete, bu memlekete ihanet edemem mi dedin?

devletine, milletine kurşun sıkanların çevirdikleri dolapları mı karıştıdın?

tek derdim ailemin yalnızca "helal lokmayla" rızkını temin etmektir mi dedin?

yarın huzur mahşerde, mahkeme-i kübra da huzurdan kovulurum bu namussuzluğa göz yumarsam, görevimi yapmazsam mı dedin?

sen bunların düşüncesiyle canın ve kanın pahasına,çoluk cocuğun yani kısaca ailen pahasına herşeyi göze alıp bedelini öderken biz ne yaptık?

hepimiz savcıyız diyebildik mi?

bir avuç çapulcu ile çapulcu, terörist ile terörist, ermeni ile ermeni, yunanı ile yunan serefsizi ile şerefsiz olanlar bir kerecik olsun "hepimiz savcıyız" diyemedi.

senin ailen ve çocukların evlerine gelen polisler eşliğinde şehadetini öğrendikleri vakit "sana bunu yapan hayvanötesi" kişiler iğrenç dişlerini gözükecek biçimde gülüyorlardır.
    eşi ve çocuğu bayram sabahlarında şehit savcının soğuk mermer taşlarını sevip hergün biraz daha taş keserken bu dayanılmaz acılara, tv ler de

"hepimiz yavşağız" sloganları eşliğinde böğüren kitleleri görecek ama bir avuç kişiden(ki o da olursa) "hepimiz savcıyız" sözünü duyunca buruk bir mutluluk kaplayacak yüreğinizi.

biz kendisine hakkımızı sonuna kadar helal ediyoruz.

allah rahmet eylesin ve nur içinde yatsın.
    7 ... baysungar
  7. 7.
    belirgin bir sağlık problemi olmaması durumunda göze batması gereken durumdur. zira allah rahmet eylesin diyerek kestirip atılmayıp koyunluk yapılmamalıdır.
    1 ... lord lokhraed
  8. 8.
    savcı vurmak demek, daşşak geçmek demektir.
    1 ... banabakinlan
  9. 9.
    "çarşı karışır hemşerim!"demek heralde. yani normal şartlarda.... tabi bu gibi, ülkenin %70e yakınının uyuduğu durumlarda, "biraz daha fazla tantana ama geçer" demek
    1 ... koministimam
  10. 10.
    savcı vurmak demek, dağdan indim şehre demek.
    ... similadon