bugün

an itibariyle artvindedir. yeni gelmiştir. konuşmaya da yeni başlamıştır. 15 dakika önce evden çıktım penguen ve uykusuz almaya. artvin' de ilk defa bu kadar büyük koruma ordusu var. 10.000 kişinin katıldığı madene hayır mitinginde bile bu kadar koruma yoktu. akp hükümetinde bu bir ilk. son 15 senedir de ilk defa bir cumhurbaşkanı artvin' e geldi. valiliğin önünde bir konuşma yapan abdullah gül, tüm gün artvin' de bulunacağını beyan etti. bende konuşmayı dinlemeden eve dönecektim fakat öyle bir polis koruması var ki eve giden tüm yollar kapalı. türkiye seninle gurur duyuyor ve artvin seninle gurur duyuyor gibi slogan atan ak gençliği görünce daha fazla sabredemeyip eve arkadan (uzun yoldan) dönmeye karar verdim. demem o ki; artvin son 15 senedir ilk defa bir cumhurbaşkanı ağırladı ve her şey olaysız görünüyor. şu anlık.
artvin'in dışarıdan taşıma ile doldurulan gençler tarafından istila edildiğini gösterir.

artvin de bu sloganları atacak mal sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azdır.

hayır kimler olduğunu da tahmin edebiliyorum, akp hükümetinden evvel bi sikim olmayan, mhp gençlik kollarında bir oraya bir buraya savrulan bebelerin elleri üç kuruş gördü diye bir anda rotayı akp ye taraf çevirmesi olayıdır.

baraj açmaya geldiğini söylediler, ne bereketli barajmış arkadaş, 15 sene de artvin'in anasını sikti, açılışını yapmayan kalmadı.

ben anlamıyorum ki bu barajı her seferinde gelip tek tek açanların açılış kavramına bakış açılarını?
acaba kendilerinden biri açtığında açılmış sayılmıyor mu?

o değil aklıma pis bi benzetme geldi. her işleri böyleyse, bunların namus kavramına da bir inceleme yapmak lazım. *