1. ?.
  tarihteki 16 büyük türk imparatorluğunu temsil eden 16 yıldıza, ortada türkiye cumhuriyeti'ni simgeleyen bir güneşe sahip amblem. köşkün girişinde o kadar karizma duruyor ki.

  ayrıca cumhurbaşkanının ikametgahlarında, ziyareti süresince bulunduğu yerde bayrak direğine çekilen, makam odasında çalışma masasının sol gerisine konan, içinde bulunduğu arabanın sol önünde yer alan bir türk bayrağı bulunur. bu bayrak, türk bayraği tüzüğüne göre, ay yıldızlı bayrağımızın sol üstünde yer alan cumhurbaşkanlığı forsundan oluşur.
  1 ... thor voivoda
 2. ?.
  (bkz: forsumuz yeter)
  2 ... phoibos apollon
 3. ?.
  (bkz: cumhurbaskanligi muhafiz alayi)
  ... vincent vega
 4. 1.
  --spoiler--
  http://www.cankaya.gov.tr/tr_html/fors.htm
  --spoiler--
  -1 ... lavinya_
 5. 2.
  Eger forstaki yildizlarin sayisi Kurulan buyuk turk devletlerini simgeliyor ise ortada buyuk bir yanlislik vardir. soyle ki; Akkoyunlular, karakoyunlular, safeviler, misirda kurulan ve bir kolemen devleti olan Memlukluler, Turkceyi resmi dil ilan eden ve baska dillerin konusulmasini yasaklayan karamanogullari vs Buyuk turk devletleri degildi de muz cumhuriyetimiydi ? eger o yildizlar buyuk turk devletleri'ni simgeliyor ise o zaman bu devletleri de simgeleyen yildizlarinda konulmasi gerekmez mi ? suphesiz ki gerekir. Orada mevcut bulunan Babur imparatorlugu'nun ve gazneliler devleti'nin tebaasi tamami ile turk degildi. Bu devletlerin devlet adamlari turk soylu idi sadece. Baburler'inki babursah'ti mesela. Ama bu saydigim devletlerin birkac tanesi, ornegin safeviler hem tebaasi hem de devlet adamlari ile turk'tu.
  ... migfer
 6. 3.
  geçmişte kurulup yıkılmış türk devletlerini temsil eden yıldızlardan oluşan forstur. forstur. kim tarafından neye göre sadece 16 ülke seçilmiştir, ortadaki büyük yıldızın neden 5 köşesi yoktur gibi tuhaf soruları da beraberinde getirir.

  1. Büyük Hun imparatorluğu
  2. Batı Hun imparatorluğu
  3. Avrupa Hun imparatorluğu
  4. Ak Hun imparatorluğu
  5. Göktürk imparatorluğu
  6. Avar imparatorluğu
  7. Hazar imparatorluğu
  8. Uygur Devleti
  9. Karahanlılar
  10. Gazneliler
  11. Büyük Selçuklu imparatorluğu
  12. Harzemşahlar
  13. Altınordu Devleti
  14. Büyük Timur imparatorluğu
  15. Babür imparatorluğu
  16. Osmanlı imparatorluğu
  1 ... thaliia