bugün

resmi açılışı 20 Şubat 2020 Perşembe günü yapılacak olan kütüphanedir. inşasına 2016'da başlanan kütüphane 125 bin metrekare kapalı alana kurulu ve 5 bin kişiye kapasitelidir. Kütüphanede 4 milyon basılı, 120 milyonun üzerinde elektronik yayın ile 550 bin e-kitap bulunacaktır. Rafların toplam uzunluğu 201 km'yi bulacak. kütüphaneye ilber ortaylı gibi birçok kişi kitap bağışında bulundu. kütüphaneye giriş yapmak için e-devlet üzerinden kayıt yapmak gerekiyor. 5-15 yaş arası kullanıcılar için özel alanlar olması güzel fakat 0-5 yaş arası kullanıcılar için bir alan olmaması bence eksiklik.
Niye e devlet üzerinden kayıt ile giriliyor acaba...mesela ankarada milli kütüphane var kocaman. Gidip isteyen girebiliyor. Bunda niye sistem farklı yani eğer milli bir kütüphane ise?
bakın beyler bu güzel bir iş. uzun zamandır yaptıkları tek güzel şey.

teşekkür ederiz emeği geçenlere. keşke daha çok kütüphane yapılsa. daha çok imkan sağlansa. gençlerimizden çok yaşlılarımız buralarda zaman geçirse.
Akape bittiğinde o saray üniversiteye çevrilecekti zaten.
Bu bakımdan isabetli olmuş.
vatana millete hayırlı olsun.
En kısa zamanda gidip görmek lazım. Çaktırmadan saraya da göz atmış olurum.
Kitap okunulmayan ülkede fazlasıyla lüks.
Aynısını cehape yapsa sayfalarca övgü okuyacaktık.
Kemalik tokatlama ile alakalı kitaplarımın hepsini ücretsiz vereceğim kütüphane. Gidip okuyabilirsiniz dostlar.
15 temmuz sehitler demokrasi halk millet kutuphanesi olsa daha iyi olurdu isim konusunda cok cekingen davraislar.

ayrica sovunuzu sikeyim.
Bedava kek varsa malum kesim tıklım tıklım doldurur.
Türkiye'nin en büyük kütüphanesi olacak. Ülkemiz için çok yerinde bir proje. Almamız gereken çok yol var ama her şey bir anda olmadığı için beklemek şart. Emeği geçen herkesin eline sağlık. ister inanın ister inanmayın bu gibi büyük projelerin Türkiye'nin küresel güçlere örtülü mesajı olarak görüyorum. Büyük havaalanı, büyük cami, büyük kütüphane, büyük köprü, büyük gemi (yerli uçak gemisi), büyük ordu, büyük hava yolu şirketi, büyük baraj, büyük kanal, büyük nükleer tesis... Aşağılık kompleksine bulanmış azılı bağnaz muhalif arkadaşlar David Passig ve George Friedman gibi gelecek bilimcilerin ne anlattığını okumalarını öneriyorum.
şu an içeridekilerin yarısı uyuyor. sabahlıyorlar öğrencilerin bir kısmı, ama hoş bir görüntü değil. o kadar para harcamışsın, çok güzel bir yer yapmışsın ama temiz tutulmuyor. bedava bardak suyundan içmişler çöpünü burada bırakmışlar. bedava kek almışlar, bir ısırık alıp masada bırakmışlar, 4-5 tane kek almış masanın üstünde bırakmış. çöpe gitti hepsi. yani her şey bina ve mekan yapmak değil. insanımızın katedeceği çok mesafe var.

görsel
görsel
Güzel bir kültür hizmetidir. Adanayada lazım.