1. 1.
  corona salgını nedeni ile evden çıkamayan vatandaşlara dağıtılan bin ( 1000 ) er lira teslim edilirken sarf edilen cümleciktir. para o kadar muazzam ki.. neyse şimdi oraya girmeyelim o kalsın kenarda. başka bir başlıkta şey ederiz onu.

  bak 2 dakikacık otur bir soluklan. siyasi görüşünü bir kenara bırak. veya bunu tayyip erdoğan değilde x kişisi cumhurbaşkanı imiş de o yapıyormuş/yaptırıyormuş gibi değerlendir. neden sayın cumhurbaşkanı para teslim edilirken bunu söylettiriyor ? önümüzde bir seçim mi var ? yok. zaten olsa bile etik değil. evden çıkmamasını istediğin insanlara ( ki zaten totalde 2 milyon aileye dağıtıldı deniliyor ) 1000 er lira verince her şey tamam mı oluyor. ayda zaten minimum 500 liralık fatura geliyor doğal gaz-elektrik-su-telefon varsa internet ile beraber. kirada oturduğunu farz et en dandik ev kirası 1000 lira istanbulda.

  kimin parasını kime dağıtıyorlar ki ? kimin parasını kime dağıtırlarken minnet bekliyorlar, seçimlerde bu kıyağımı unutmayın heee algısı yaratıyorlar. neden cumhurbaşkanının selamı var sana, bana veya yardım alan insanlara. zaten 7/24 televizyonlarda görüyoruz kendisini. konuşmaların sonunda yollasın o selamı. neden gelen maskerlerde veya maddi yardımda veya sokaklarda kolonya vs dağıtan kamu görevlileri ile iletiliyor bu selam. bilnç altı yaratmaya mı çalışıyorlar "bak biz yapıyoruz bunu unutmayın" gibisinden. ben cidden çözemiyorum bu durumu çözebilen varsa gelsin er meydanına.
  7 -4 ... mel mel bakan gibson
 2. 2.
  Yurt dışı yardımların üzerinde Türkiye halkı,
  Türk milleti,
  Veya sadece Türkiye den gelen
  Gibi ibareler değil de ;
  Türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanlığı yazdığını gördüğümden beri yadırgamayı askıya aldım.
  Yardımı yapan biz alkışı alan başkan.
  Nasıl olacak bu iş?
  2 ... cok erken oten horoz
 3. 3.
  Bana verilmemis para ve selam.

  Kimlere veriyorlar?
  1 ... gedikpasa
 4. 4.
  iki yüzlü olmayın.
  Bakın! imamoğlu boy boy posterini basıyor kumanyaların üzerine.
  Buna ne diyeceksiniz sayın mal gibson?

  cumhurbaşkanının çok selamı var
  2 -4 ... hayat guzel
 5. 5.
  akp ye oy verenler haricinde kimseye iletilmeyen selamdır.

  bak hayat güzel misin ne haltsan. önce konuşma/yazma adabı edin. karşında akranın yok senin. ben imamoğlunun avukatı mıyım ben neden savunayım onun yaptığı bir şeyi. varsa böyle bir şey açarsın başlığını isteyen gelir yazar isteyen eleştirir isteyen açıklama getirir. o onu yaptı ona da bir şey de diye gelip saçmalama. buna varsa bir cevabın ver yoksa sus otur aşağı. bu yaladıklarınız suratınıza pislese "önemli deyil yaa daha önce başkaları da pislemişti" diye savunacaksınız hala.
  4 -4 ... mel mel bakan gibson
 6. 6.
  Yeni bir ıban mı diye korkuya kapılan durum.
  -1 ... thebiggraywolf