1. 1.
  Cumhurbaşkanını Bile Tanımıyorlar: 2.500 Rakımlı Dağın Yamacında Toplumdan izole Bir Yaşam.

  Hüseyin Teşar ve Emine Teşar, 2.500 rakımlı Koşan Dağı'nın yamacındaki 300 yıllık bir evde, 5 çocuğu ile birlikte ilkel şartlarda, yaşıyor. Gazeteciler, dağcıların haber vermesiyle uzun bir yolculuğun ardından Teşar ailesinin yaşadığı eve konuk oldu. Aile fertleri toplumdan izole yaşadıklarını, hiçbir devlet yetkilisi ile temaslarının olmadığını ve para ile alışveriş yapmadıklarını aktardı. Çocukların da şimdiye kadar hiç okula gitmediği belirtildi. Ancak Erzincan Valisi Ali Arslantaş tarafından yapılan açıklamada çocukların içinde üniversitesi mezunu dahi bulunduğu ve aileye her ay 2.806 TL devlet yardımı yapıldığı kaydedildi.

  Tunceli- Bingöl ve Erzincan sınırlarının kesiştiği noktadaki 2 bin 500 rakımlı Hoşan Dağı, Aleviler için kutsal sayılan dağ olarak biliniyor. Dağdaki taş evi kullanan Teşar ailesi, 80 yıldır yaşamlarını burada sürdürüyor.

  Hüseyin Teşar, yaşadığı evin, dedelerinin döneminden kendilerine kaldığını ve 300 yıldır burada yaşamın sürdüğünü belirterek, mekanlarını terk etmemekte kararlı olduklarını söyledi.

  Devamı:

  https://onedio.com/haber/...an-izole-bir-yasam-847092
  -2 ... bay efendi