1. 1.
    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye karşı ekonomik savaş ilan eden ABD'ye misilleme için boykot çağrısı yaptı. Erdoğan, 'ABD'nin elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız. Onların iPhone'u varsa öbür tarafta Samsung var, Venüs var Vestel var. Ne yaptığımızı anlasınlar. Biz kendimize yeteceğiz" dedi.

işte ABD malı elektronik markalar : -Apple, Microsoft, Intel, Dell, HP, Amazon, AMD, Bose, IBM, Nvidia, Sandisk, Seegate, Viewsonic, Western Digital, Qualcomm, Alienware, Beats By Dre, Fitbit, Gemini ve Jabra.

Amerika menşeli gıdadan otomobil ve giyim sektörüne kadar pek çok marka Türkiye'de geniş bir alıcı kitlesine sahip. Elektronik ürünler listesi dışında Türkiye'de satılan ABD malları şunlar:

ABD giyim markaları: Tommy Hilfiger, Nike, Polo, Ralph Lauren, Hugo Boss, Calvin Klein, Levi’s, Timberland, Lumberjack, Lee.

ABD markalı gıda markaları : Danone, Maggi, Nestle, Nescafé, Nesquik, Jacobs, Banana, McDonald’s, Burger King, Knorr, Calve, Komili, Becel, Sırma, Rama, Sana, First Sakız, Falım, Kraft, Fritolay, Milka, Ruffles, Doritos, Lays, Cheetos, Mc Donalds, Burger başta olmak üzere bir çok hazır yiyecek zinciri de ABD menşeli.

ABD malı içecek markaları : Coca Cola, Pepsi, Yedigün, Sprite, Fanta, Schweppes, Damla Su, Sırma, Hayat, Danone, Nestle, Cappy Meyve Su, Sensun, Erikli, Akmina

ABD markalı temizlik ürünleri : Ace (Çamaşır Suyu), Air Wick, Ajax, Aldays, Alo, Ariel, Axe, Calgon, Cıf, Clear, Clit Bang, Colgate, Dettol, Domestos, Dove, Elidor , Fairy, Finish, Head & Shoulders, Hacı Şakir, Ipana, Jhonsons Baby, Loreal, Lux, Max Factor , Nıvea, Omo, Oral-B, Orkid, Palmolive, Pantene, Prıma Prima, Protex, Rexona, Rinso, Sensodyne, Signal , Unilever, Vileda, Vanish, Veet, Vim, Yumoş.

Dünya basını özellikle ithalata bağımlı birçok sektörde olumsuzluklar yaşanmaya başlandı. Ekonomik Uzmanlar, döviz kuru nedeniyle pek çok işletmenin sıkıntı yaşayabileceğine ve bu durumun yurttaşa zam ve işsizlik olarak yansıyacağına dikkat çekiyor.

Bu kadar markayı boykot biraz zor. Bu işten bir şey çıkmaz. En fazla Iphone., burger kıng, McDonald's gibi markalar akla gelir. Microsoft u nahoş boykot edeceğiz her evde var desek yanlış olmaz. Bizim üretime geçip Japonlar gibi bir zihniyet lazım. Ama ülkemizde öyle insanlar var ki ülke umurlarında bile değil. Bizim markalarımıza çamur atmaktan zevk duyarlar.

son olarak;

ÜLKEMiZDE YERLi MiLLi KULLANACAĞIMIZ NE KALDI? BiR DE KALANLARI YAZSANIZ DA ONLARI KULLANSAK.

biz resmen amerikalı olmuşuz haberimiz yokmuş... bu ne birader nasıl boykot edeceksin.... alternatifleri yok ki...
    10 -4 ... kuresel ikinma 2
  2. 2.
    iponumu kırdım. Reise canım feda olsun.
    2 -4 ... be happy yine yine yeniden
  3. 3.
    sormak lazım ,niye elektronik ürünler yalnızca ..

cumhurbaşkanlığı uçakları, araçları (mesela zırhlı araçlar) ,sarayda ki mutfak ankastreler vb. şeyler . mesela dolar birikimi.

mesela bilal'den hiç dolar hamlesi görmedik.
    ingiltere'de mahalle alan mehmet cengiz var ,dolarına sıkı yapışmış durumda.
    ahmet çalık mesela, sonra ülker'in dolarları avrupa'ya gezmeye çıkmış diyorlar..
    turgay ciner ne oldu,
    dahası var tabi.

aypon'a boykot,benim aypon alacak param yok .zamanında bir lokma bir hırka diyen şakirtler televizyon ekranına günah diyenler aypon için ölüyorlar.

buraya yazıyorum yarım aypon satışları artar ,yazmadı demeyin çünkü alan öbür gün çıkar meydana kahrolsun apple diye nutuk atar.

böyle bir ülkedeyiz.

boş ,beleş.

bugün nereye bağlı bilmiyorum ama trump kuleleri binasına koyun mührü mecidiye köy'de görelim.

rusya başladı abd finans yapısından kurtulmak için çalışmaya ,inşallah başarır.

biz ise yarın abd suriye'yi bombalasa sevinçten göbek atarız .
    demedi demeyin.
    7 -3 ... baris hemen simdi
  4. 4.
    tamamen amerikanın kölesi olduğumuzu gösteren listedir. çıplak gezmemiz ve hiç birşey yemememiz gerekir.
    4 -1 ... hasmet ibriktaroglu
  5. 5.
    halktan bu kadar kopuk yaşayınca

akabeli yiyiciler harici millette para olmadığını bilmeyince

sizin yapamadığınızı flash tv yaptı

trumpı dolarla dövdüler.

https://www.youtube.com/watch?v=y2s0RKZ7sTU+
    6 ... timur cengiz hulagu
  6. 6.
    ilgilenmediğim çağrıdır. 16 yıldır beni ötekileştirsin, bölsün, bana terörist desin, münafık desin, hain desin, şimdi de başı sıkışınca bana çağrı yapsın. ne hali varsa görsün. aynı gemide falan da değilim. beni o gemiden aşağı çoktan attılar onlar.
    8 -1 ... uykusuz baykus
  7. 7.
    Facetime üzerinden mi yapmış?
    9 ... portatif
  8. 8.
    akabeye oy vermeyene vatan haini de.

o gemiyi zkerler.
    7 ... timur cengiz hulagu
  9. 9.
    Lg alın.
    2 ... chesarasara
  10. 10.
    çağrının gerçekleşmesi için önce kendisi ve oğlunun dolar rezervlerini bozdurması gerekiyor.

o akımı başlatırsa ardından gelen çok olur ama ilk adım cumhurbaşkanımızdan gelsin.

mesela başkanlıkta bulunan amerikan malı arabaları geri versinler. saraydaki amerikan malı beyaz eşyalar, tv'ler falan.
    3 ... eski yesil kulluk