bugün

başkanlığı cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğana devrederdim, sonuçta ondan iyisi olamaz.
7 maaşımı Corona kampanyasına bagislardim.Ulusa sesleniş yapar aynı gün istifa ederdim bu ülkenin dertleri ile uğraşmak zor.Ben Ege'de emeklilik yaşamak istiyorum.
20 saniye düşündüm. Aklıma gelen ilk şey yemek yapmazdım oldu. Bıktım amk yemek yapmaktan.
Divan-ı harp e göndereceğim o kafar çok lavuk var ki...
kyk borçlarını silerdim.
(bkz: #43859725) bunları bunları yapardım.
Yandaşı vergi manyağı yapardım tarikat ve cemaatlerin içinden geçerdim.

Zaten bunları yaptığın gibi ülke 50 yıl ileri gider.
Kendini bir mertebeye koyup, sonra kendi ahlaksızlığından feyz alarak birilerini koruma, savunma cümlesi olarak gelir çoğunlukla. Misal dersin şu isim konumunu kötüye kullanıyor, çıkar sağlıyor diye, karşındaki sen olsan napardın, sen de yerdin diyor bu cümleyle. Ha ben gerçekten cumhurbaşkanı olsam elime sıçar yüzüme sürerdim.**
Hazinenin başına nenemi geçirirdim.
göreve başladığımın ilk günü fetönün siyasi ayağına operasyona başlardım.
ilk iş diplomamı çıkarır masanın üstüne koyardım.
seçilişimi hukuki zemine oturtayım ki cumhurbaşkanlığımın geçerliliği sorgulanmasın.
Zorda kalırsam Atatürk gibi düşünürdüm.
Bütün holdingleri kamulastirirdim.
Siyasetçileri sürgüne gönderildim
Kitap,DVD dergi, gazetelerden vergi almazdım
Çiftçinin kullandığı mazotu 50 kuruş, zenginin yati için kullandığı mazotu 10 lira yapardım .
"Türkiye nasıl düze çıkar?"

"Sen cumhurbaşkanı olsan ne yapardın?"

Güzel soru.

Uzun bir yazı olacak. Ancak her kesimden destek göreceğine inanıyorum.

Okuduğunuza değecektir.

Başlayalım.

*Devletin tüm kadrolarında görevini sürdüren, en ufak görevdeki insandan en yüksek mertebedekine kadar hepsinin geriye dönük 10 senelik geçmişi araştırılır. Yaptıkları işler, verdikleri raporlar ayrıntılı incelemeye tabi tutulur. Liyakat şartı aranır. işini iyi yapan, yetkin insanlar görevlerinde tutulurken gerisine yol verilir.

*Torpil bitirilir. Torpille göreve gelmiş herkesin, mevkileri ne kadar yüksek olursa olsun işine derhal son verilir.

*Devletin tüm organlarındaki ödemeler, satın almalar, son kuruşuna kadar denetlemeye tabi tutulur. Devletin parasını çarçur eden, çalan, ayakkabı kutularına dolduran, peşkeş çeken herkes hakkında kamu davası açılır.

*Tüm tarikatlar kapatılır. Din hakkında söz sahibi tek kurum/kuruluş diyanet işleri olarak bırakılır.

*"Yenilenebilir enerji" sektörüne çok büyük yatırım yapılır. Dev güneş enerjisi tarlaları kurulur. Sayısız rüzgar türbini stratejik noktalara yerleştirilir. Enerji konusunda dışarıya olan bağımlılığı 10 sene içinde bitirme hedefi konulur. Bu şekilde enerji fiyatları düşer. Vatandaş rahat bir nefes alır.

*Türkiye uzay ajansı, taşak malzemesi olmaktan kurtarılır. Fizikçiler, matematikçiler, astronomlar yetiştirilir. 20 sene içinde uzaya türk astronotlar gönderme, 50 sene içinde ise astroid madenciliğine başlama hedefi konulur.

*Diyanet işlerinin bütçesi 4'de birine indirilir.

*Milli eğitim bakanlığı ve sağlık bakanlığının bütçeleri 3'er katına çıkarılır.

*Türk silahlı kuvvetlerinin bütçesi %50 oranında arttırılır, ancak tek bir şartla; Profesyonel orduya geçilir.

*Büyük bir sanayi kalkınma hareketi başlatılır. Her ilde yeni fabrikalar açılır. 10 sene içinde türkiye'nin üretim hacminin 3 katına çıkması hedefi konulur. Bu şekilde yüz binlerce insana istihdam sağlanır. Küçük ev eşyalarından uçak sanayisine kadar, her şeyi vatan içinde üretme prensibi ile hareket edilir.

"Üreten ülke" pozisyonuna geçeceğimiz için ekonomi yavaş yavaş belini doğrultur. Döviz düşerken Türk parası değer kazanır.

*Doğa korunur. Doğaya zarar veren çok büyük ceza istemiyle yargılanır. Yerli ya da yabancı, hiç bir şirket, maden çıkarmak amacıyla, otel yapmak amacıyla doğayı mahvedemez. Deneyenlerin üzerine kabus gibi çökülür.

*Hukukun üstünlüğü yeniden tanımlanır. Cezaevlerinde yatan gazeteciler, aydınlar, derhal serbest bırakılır.

*Devlet kimin ne içtiğine, kimle seviştiğine karışmaz. Hukuki ve sosyokültürel açıdan her bireye tam eşitlik sağlar. Bir trans kadın başsavcı olabildiği gibi, bir cumhurbaşkanı gerekirse çatır çatır yargılanabilir.

*Tecavüz, taciz gibi suçlara bulaşanların hayatı karartılır. Çocuklara karşı cinsel suçlara karışanlar bir daha gün yüzü göremez. Devlet artık bu yaratıkların üzerine öyle bir çöker ki kimse zaten buna cesaret bile edemez.

Cinsel suçlulara, ABD'de olduğu gibi, bir database'e kaydolma şartı koyulur. Cezalarını çekseler bile isimleri orda kalır.

*"Yap-işlet-devret" modeli tamamen terkedilir. Ülkenin kendi köprüsünü, kendi kanalını, kendi havalimanını yapması en büyük hedeflerden biri olur.

*Köy enstitüleri yeniden açılır. Tarımdan hayvancılığa bir çok eğitim programı hazırlanır.

*Tüm merdiven altı üniversiteler kapatılır. 3 katlı tek bir binadan oluşan, "osman üniversitesi" gibi kurumlar, eğitim sisteminden çıkarılır. Yeni üniversite açılmaz!

*Tarıma ve çiftçiye destek olunur. Yurtdışından tohum ithalatı sonlandırılır. Çiftçiye verilen yakıt, tohum, makina, sulama, gübre desteği gibi şeyler 5 katına çıkartılır.

Çiftçinin elinde kalan mahsulü devlet satın alır.

Böylece temel gıdaların fiyatı düşer. Vatandaş nefes alır.

*Terörün üzerine kabus gibi çökülür. Türkiye'nin doğusundaki tüm dağlar temizlenir. Ancak bunu yaparken oradaki halk kendi kaderine terk edilmez.

Doğudaki vatandaşa binlerce yeni iş imkanı sağlanır. Halk fakirlikten kurtulur. Terörün ve teröristin kucağına oturmak zorunda kalmaz.

Toplumun 7'den 70'e her kesiminin en büyük ve tek güvencesi devlet olur.

*Yiyecek, içecek, barınma gibi temel ihtiyaç ve hizmetlerin belirli bir tavan ve taban fiyatları olur. Devlet göz göre göre vatandaşının sikilmesine izin vermez.

*Yabancı şirketlere asla geçiş garantisi, yıllık ödeme gibi garantiler verilmez.

*"Özel tüketim vergisi" denilen salaklık kaldırılır.

*Bir süreliğine "en fazla 3 çocuk" sınırlaması getirilir. Bu nedenle etrafta gezen işsiz, niteliksiz insan ordusu yavaş yavaş yok olur.

*Dış ticarette ithalat değil, ihracat konseptine dönülür.

*Her şehre dev hayvan barınakları yapılır. 10 sene içinde sokak hayvanlarını bitirme hedefi konulur.

*Teknolojiye yatırım yapılır. Dünya devleriyle yarışacak işletim sistemleri, teknoloji markaları, elektronik ürünler tasarlanır.

*Özellikle gıda sektörü çok sıkı denetlenir. Kesinlikle vatandaşa en zararlı ürünlerin, en boktan katkı maddelerinin yedirilmesine izin verilmez. Ortalama yaşam süresinin 85 sene olması hedefi konulur.

*Sağlık sistemi Küba, Kanada gibi bedava yapılır. ilaç bulamadığı için ölen insan haberleri tarihe karışır.

*Ar-ge çalışmalarına milyonlarca lira kaynak aktarılır. Ülke kendi kanser aşısını, kendi doktor ve bilim insanlarıyla üretebilecek yetkinliğe kavuşturulur.

*Kadınların ekonomiye kazandırılması hedefi konulur. Aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı bir çok yeni proje üretir. Kadınlara yeni iş kolları açılır, eğitim verilir. Bir ailede hem kadın, hem de erkek çalışıyorsa aileye maddi teşvik sağlanır. Çocuk varsa sosyal yardım daha da arttırılır. Ancak bu çocuğa nasıl bakılıyor, devlet bunun takipçisi olur.

Bunları yaparsanız, 30 sene içinde türkiye büyük bir süpergüç haline gelecektir.

(aklıma geldikçe eklenecek)
Çiftçiye sınırsız bedava su ve mazot yardımı. Hayvancılığa bedava yem - saman yardımı, asgari ücreti 5000 liraya çıkarmak ve her am'a bir yarrrak kampanyası yapmak.
diblomam neyim yok benim derim

önce ebesinin dingili gibi vergiler çıkarır

sonra da tüm parayı zimmetime geçirir

ben gidersem camileriniz kapanır

namaz kılamazsınız diyebilirim.

devletin bekası gidebilirde diyebilirim

artık aklıma ne gelirse.
Eski sisteme geri dönerdim.
bekarları evlendirirdim her yere çöpçatan kafe açardım. gençler tanışsın kaynaşsın evlensinler. kızlar koca bulamıyor erkekler karı.

en önemli sosyolojik sorun işsizlik, açlık felan değil. herkesin sevgilisi olsun. sevmek, sevişmek en temel haklardan biri. gençler evde kalmasın.

herkes yanlız olduğundan psikolojik sorunlu oldu insanlar yanlızlığın batağında yavv abi en iyisi yanlızlık evlenip napacan kocanın tezekli donunumu yıkayacaksın naraları atılıyor. sonra öfke, sinirlilik, depresyon, kaygı , değersizlik sendromu vb. bir gerginlik halleri.
Yapmadıklarını yapardım. Adam memleketin ırzına geçti mi geçti! Hırsızlık vs.!!
Ilk is makama 1,5 kuşbasi kasarli pide soylerdim. Sonrsi corap sokugu gibi gelir zaten.